Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Няколко въпроса по 166-та

  1. #16
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Когато вземах мойта за крато време се наложи да сменя и оправя доста неща-централно, почти цялото предно окачване, тампони отзад, съединител-та за твое успокоение не е само при теб а корите ги напръсках само с черен спрей.
    166 2.4JTD-00г.

  2. #17
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    А, след като вчера я прегледах цялостно не ме е яд, че я купих.Ще дам пари по нея, но ще стане стегната кола.Най ме е яд, че тоя тъпак преди да я купя е махнал катализатора и има резонаторно гърненце на негово място! Тази простотия само в БГ се прави!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #18
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Не само в България факт. Моята си дойде от австрия така без катализатор с права тръба на негово място. А щом му е изтекъл живота това е по добрия вариант, отколкото да ти запушва системата.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  4. #19
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Колега относно таблото, че лепи има една тема лепкаво табло там съм писал и качил снимки другото е въпрос на желание и повече свободно време .

  5. #20
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    ...Най ме е яд, че тоя тъпак преди да я купя е махнал катализатора и има резонаторно гърненце на негово място! Тази простотия само в БГ се прави!
    Колега, със задръстен катализатор колата изобщо не върви, така че няма за какво да се ядосваш.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  6. #21

    Default

    На мен ми е интересно какво е станало с ламбда сондите след тази интервенция и как се чувства компютъра - сигурно се шашка.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #22
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by simvola View Post
    Колега относно таблото, че лепи има една тема лепкаво табло там съм писал и качил снимки другото е въпрос на желание и повече свободно време .
    Мерси колега.Темата ти е много ценна.Ще се пробвам да го изчистя пък зависи какъв цвят пластмаса ще излезе отдолу.Може и така да го оставя.

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Колега, със задръстен катализатор колата изобщо не върви, така че няма за какво да се ядосваш.
    На кола на 150000км реални няма как да и е запушен катализатора особенно карана с хубав бензин. Опела ми е на 260000км вече и пролетта го карах на газанализатор.Оказа се, че катализатора все още си работи безпроблемно и не мисля да го махам.Дали е бил запушен или не не знам, но за мен не е бил.

    ---------- Post added at 23:03 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    На мен ми е интересно какво е станало с ламбда сондите след тази интервенция и как се чувства компютъра - сигурно се шашка.
    Този двигател е евро 2 и има няма ламба сонда след катализаторите.Нищо не става с двигателя и никакви грешки не отчита.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Ти какви пари даде за колицата братле...ако не е тайна де!
    Колега, трябва ли по тази логика да напиша аз за колко съм купил моята и колко съм дал до сега (3г.) ??? (Не се заяждам). Когато купувах 66-цата, това беше най - скъпата кола в мобилето. На всичкото и отгоре продавача в последствие се оказа много добър приятел на мой такъв ! И в крайна сметка - 10 500 кеш (покупка) и близо 13 000 лв. ремонти за няма 3 години ........

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    А, след като вчера я прегледах цялостно не ме е яд, че я купих.Ще дам пари по нея, но ще стане стегната кола.Най ме е яд, че тоя тъпак преди да я купя е махнал катализатора и има резонаторно гърненце на негово място! Тази простотия само в БГ се прави!
    И за какво ти е ако мога да попитам?
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #25
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    И за какво ти е ако мога да попитам?
    За да са по-малко токсични газовете излизащи от ауспуха и.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #26
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    За да са по-малко токсични газовете излизащи от ауспуха и.
    Още един който мисли и за природата
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •