Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 136 to 150 of 163

Thread: Какво не харесвам в алфа 147

  1. #136
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Едното е оригинал и направено за колата. Другото е побългаряване, за да спестиш някой лев. И ако нещо не се направи както трябва, има вероятност да стане проблем.
    Не мога да разбера, повечето давате една камара пари за глупости, ама пестите от масло, термостати и т.н. При форумните търговци, колко излиза с отстъпката? Термостат не се сменя всеки месец.

  2. #137

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Каква е разликата в монтжа на термостат от Рено 5 и оригинален на Алфа?
    тоя монтаж е рожба на баща " бг инж. мисъл" и майка "цигания"

    Тая кола си плаче да ниско окачване, другото което ме дразни са всички еко истории по нея, бая дор докато ги отстраниш всичките
    Last edited by S_BANKOV; 15-12-2017 at 12:53.

  3. #138
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    тоя монтаж е рожба на баща " бг инж. мисъл" и майка "цигания"

    Тая кола си плаче да ниско окачване, другото което ме дразни са всички еко истории по нея, бая дор докато ги отстраниш всичките
    Задух, без квалификации кой какъв е.


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #139

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Задух, без квалификации кой какъв е.


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Ако някой съм обидил, моля за извинение. но този монтаж не го приемам. Не може да къртиш пеперуди и да набиваш термостат по маркучите да ги разпробиваш и да стягаш със скоби. В крайна сметка нови термостат е два стека цигари.

  5. #140
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Това е щото, нашенеца разбира от всичко. Дава една камара пари за музика, телефони и глупости, ама пести пари от масло, термостат, гуми и т.н.

  6. #141
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Я да го погледнем и от тази страна. Отивам и си вземам термостат, монтирам го. Оказва се менте, както повечето части в България. Какво правим? Вземам следващия за 140лв и така няколко пъти по 140лв. докато не уцеля някой читав? Момчета слезте на земята,някой е намерил по-добро решение и вече го нарекохте ганьо.


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #142

    Default

    А смяната на термостат не е като смяната на акумулатор...
    Former Alfa owner.

  8. #143
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Всеки да прави, каквото иска, с колата си. Щом да спестиш от термостат, е голяма работа, така да бъде. Шанса нещо да се обърка и колата да прегрее, е много по-голям.

  9. #144
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Това е щото, нашенеца разбира от всичко. Дава една камара пари за музика, телефони и глупости, ама пести пари от масло, термостат, гуми и т.н.
    Проблема на нашенеца е от много отдавна и генно заложен! Проблема е следния:
    Някъде дето производителя е предвидил и поставил болт и гайка и в времето той вземе ,че изпадне-износи!Нашият челяк не си взимам нов такъв за 1 лев ами връзва с парче тел....Та те така за всичко
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #145
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Всеки да прави, каквото иска, с колата си. Щом да спестиш от термостат, е голяма работа, така да бъде. Шанса нещо да се обърка и колата да прегрее, е много по-голям.
    ХахаХах искренно ме разсмя с този коментар.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #146

    Default

    Такааааа... Аз съм един от дръзналите да извършат това кощунство с тази Светая Светих, сменил съм термостата с такъв от Рено 5. В момента ако се счупи мога да го сменя с нов (от Рено 5, естествено ) в полеви условия за не повече от 10 минути. Когато свалях старият термостат за да го изкормя брутално, на полеви условия, ми трябваха около 5 часа, на 1.9 мотора има и топлообменник, който допълнително усложнява демонтажа и последващия монтаж. В момента каква е ситуацията, ако се повреди термостата и метеорологичните условията не позволяват ремонт пред блока? Телефонно обаждане на доверения майстор, записване на час за около месец напред, поради огромната му натовареност. Е просто няма начин да стоя един месец без парно! Това, което мога да го направя сам е добре дошло, мотивите при мен никога не са от финансово естество, а са продиктувани от желанието ми колата да е в кондиция възможно най-скоро. А кой какъвто и иска термостат да си слага, аз съм доволен от побългаряването и знам, че в момента ако се счупи термостата, ще съм без парно максимум пол'вин ден . Айде, сполай Ви и со здраве!
    Former Alfa owner.

  12. #147

    Default

    Хм, май не ти се е налагало да вадиш термостат от рено от водно съединение? Прав ли съм?

  13. #148

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Хм, май не ти се е налагало да вадиш термостат от рено от водно съединение? Прав ли съм?
    Прав си. В багажника имам чисто нов маркуч за 12 лв. с набит в него термостат. До вадене на термостат няма да се стигне. 😁
    Former Alfa owner.

  14. #149

    Default

    В тялото на оригиналния термостат влизат и излизат разни маркучета, някой замислял ли се е за какво са и дали си вършат работата когато термостата се премести в тръбата?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #150
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    В тялото на оригиналния термостат влизат и излизат разни маркучета, някой замислял ли се е за какво са и дали си вършат работата когато термостата се премести в тръбата?
    +1 "Булгар,булгар..абе Ганьо ми викат,цяла Европа мЪ знай..."
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •