Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 163

Thread: Какво не харесвам в алфа 147

  1. #91
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    А мен ме дразни, че след определено време, докато си чакам в колата при изгасен двигател, и бутона за багажника става неактивен. Трябва да използвам бутона на ключа, въпреки че не съм извадил още ключа от таблото. То въобще май цялото захранване спира. Радиото и запалката също се изключват.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  2. #92
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    И това го има
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #93

    Default

    Идиотските мигачи предните са на мястото на халогените, случвало ми се е хора да седят и да ме чакат и после да се нервят че не съм си включил мигача, а всъщност не е така.Това е мега тъпотията и адски много ме дразни, също и малката маневреност....иначе обожавам директния волан макар, че не е за всеки.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  4. #94
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Мигачите наистина са на неизвестно за масовата тълпа място. Обаче денем поне се виждат, че светят. Докато на някои коли, като Голф 4 например, денем когато са на фарове, почти не се забелязва мигача...
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  5. #95
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    При мен си работеше тази опция в 145, на запален двигател не се отваряше капака.
    Quote Originally Posted by ivailo rachev
    И при моето КуВе работеше тази опция,изобщо като беше на контакт бутона за багажника не реагираше
    Интересно. Явно при мен е бил проблема.

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA
    А мен ме дразни, че след определено време, докато си чакам в колата при изгасен двигател, и бутона за багажника става неактивен. Трябва да използвам бутона на ключа, въпреки че не съм извадил още ключа от таблото. То въобще май цялото захранване спира. Радиото и запалката също се изключват.
    Тео, аз тва го считам за плюс да ти кажа. Особено за радиото, защото съм разсеян и все забравям нещо
    Може да пробваш при междинна позиция на ключа дали е пак така.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  6. #96
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Това, което не ми харесва на мен е странното място на предните мигачи и наистина леко трудно се кара на заден. Аз в началото даже си бях махнал възглавниците на задните седалки, че да не ми закриват и те задното стъкло. Сега като съм си направил Каско и съм си ги сложил пак Още свиквам и май ще трябва да се уча да карам само на огледала ;/ Малко по-твърд ми е педала за съединителя в сравнение с предната кола, което е недостатък когато караш много на заден или в тесни улички, където постоянно трябва да сменяш 1-2ра, защото изтощава левия крак. Засега не съм намерил друго, което да се оплача специално от модела. Тези неща, които имат да ми се правят по колата са общи за всички коли.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  7. #97
    Младши алфист vilibey's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    29

    Default

    Не харесвам скърцащото окачване, всичко е здраво и все пак скърца и отзад и отпред.
    147 1.9 JTD 115hp.

  8. #98

    Default

    На мен пък не ми харесват пластмасите на дръжките на вратите, около копчетата за прозорците и централните дюзи. Покрити са не знам какво, но само леко да минеш с нокът отгоре и остава линия, да не говорим пък аз как съм свикнал да си държа ключовете в ръка. Тия драскотини направо ми бъркат в очите всеки път като седна вътре. Намерих някакви пичове които реставрират пластмаси в Горубляне, но пусто време не стига да ида да я огледат и оправят.

    Друго което не ми харесва са скърцащите пластмаси в интериора.

    За окачването все още не знам, смених горните носачи с нови TRW от FR, според сервиза не са ментета, и въпреки всичко, 4000км по-късно като тръгна сутринта за работа прискърцват по спящите полицаи - леко, но достатъчно че да ме подразни, още повече че старите си бяха почти в перфектно състояние.

    Колкото и да се замисля не се сещам за друго.

  9. #99
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    За дъвката и пластмасите - Меглио.

  10. #100
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    супер големите калници,тая кола иска само 17...всичко друго е,като подарено.

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    За дъвката и пластмасите - Меглио.
    Дай повече инфо, плс. После трябва да се напръска с нещо като plasti dip, предполагам?

  12. #102
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Парцали, меглио и лек натиск. Дъвката пада и остава самата пластмаса.
    Ако натискаш много - побелява.

    След третирането - пръскаш със силиконов спрей за табло, до 2-3 седмици ако побелее си потъмнява пак.
    Ако някъде си натискал много, потъмнява с пистолещ за горещ въздух, като се понагрее.

  13. #103

    Default

    1. Малката маневреност
    2. Бутона за увеличаване и намаляване на музика, че не е мивка и те принуждава да имаш мултифункция
    3. Много рядко има коли с шибидах
    4. Това че е с предно = известно недозавиване и нестабилност при по-висока скорост
    5. Лайстните на броните са ОТВРАТИТЕЛНИ. Добре че предишния собственик ги е махнал.

    Всичко друго си е супер
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  14. #104
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    1. Малката маневреност
    2. Бутона за увеличаване и намаляване на музика, че не е мивка и те принуждава да имаш мултифункция
    3. Много рядко има коли с шибидах
    4. Това че е с предно = известно недозавиване и нестабилност при по-висока скорост
    5. Лайстните на броните са ОТВРАТИТЕЛНИ. Добре че предишния собственик ги е махнал.

    Всичко друго си е супер
    по точка 2 - дисководещ няма да ставаш в колата
    по точка 3 - не знаеш какво е да прокапе шибедаха на шоф седалка - направо си е плюс , че няма
    по точка 4 - не си карал кола със задно - мерцедеса просто има голям ъгъл на чупене и затова завива по-лесно
    по точка 5 - не мога си видя лайсните като съм на седалката , така че и тая точка е неуместна
    по точка1 си прав , ама се преглъща на фона на плюсовете от тая кола
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  15. #105
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    по точка 2 - дисководещ няма да ставаш в колата
    по точка 3 - не знаеш какво е да прокапе шибедаха на шоф седалка - направо си е плюс , че няма
    по точка 4 - не си карал кола със задно - мерцедеса просто има голям ъгъл на чупене и затова завива по-лесно
    по точка 5 - не мога си видя лайсните като съм на седалката , така че и тая точка е неуместна
    по точка1 си прав , ама се преглъща на фона на плюсовете от тая кола
    Пу - все едно аз съм го писал.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •