Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 163 of 163

Thread: Какво не харесвам в алфа 147

  1. #151

    Default

    И каква е разликата за маркучлетата - не вършат ли работа като сложиш термостата от Рено?
    До колкото виждам от картинките,оригиналният термостат затапва точно тръбата, която отива към маркуча в който се набива термостата от Рено, така че не би трябвало да има разлика. Не съм монтьор или специалист така, че ако според теб има разлика ще е добре да споделиш.
    До сега не съм видял jtd, което няма проблем с термостата, така че като ми кажат "завода го е измислил" и нямам думи.
    п.п.това с термостата от Рено не се прави само в България.

  2. #152

    Default

    Ела да ти покажа, 30 хил. и никакъв проблем. Държи си температурата и в града и извън града дори и при 200 км/ч.

    Аз прикрючвам темата за тоя термостат. За мен това не правилното решение но всеки има право да вземе решение как да стопанисва автомобила си.

  3. #153
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Я тези с термостати от Рено 5 да пробват този за трактор Беларус може и той сигурно да влезе в маркуча.Дори и цената може и да е изгодна!Независимо,че отваря на 86 градуса а този от Реното на 87
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ashampoo_Snap_2017.12.17_12h55m45s_001_.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #154

    Default

    Ето какво не харесвам още в тая кола, индикатора за дълги е отвратителен. Пътуванията към Разград и към морето обикновенно са ми нощем. На следващия ден обикновенно до обяд пред мен стой синьо петно.
    Обмислям вариант за някаква бленда или пъдмяна на крушката, някой да е правил нещо подобно?

  5. #155
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Шофьорската седалка...след три години все още не мога да определя правилното положение в което да я оставя така,че да ми е най удобно
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #156

    Default

    S_BANKOV кажи каква е бирата с маркучлетата, защо да не работят с термостата в маркуча?

    Жив и здрав още 300хил да караш с тоя термостат.
    Но моя опит е - стило(115), което като го купих беше с прецакан термостат, на баща ми 156цата(105) - прецакан термостат, моята 156ца - познай...
    На стилото сложих Берн за 150лв и минах 70-80хил с него за 4г.
    Баща ми сложи Берн преди 3-4 месеца, а преди това кара 8г с прецакан.
    На моята 156ца сложих от Рено 5, защото имаше много други неща за оправяне и парите не стигаха за Берн. За сега виждам разлика от Берна, но времето ще покаже.

  7. #157
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    И каква е разликата за маркучлетата - не вършат ли работа като сложиш термостата от Рено?
    До колкото виждам от картинките,оригиналният термостат затапва точно тръбата, която отива към маркуча в който се набива термостата от Рено, така че не би трябвало да има разлика. Не съм монтьор или специалист така, че ако според теб има разлика ще е добре да споделиш.
    До сега не съм видял jtd, което няма проблем с термостата, така че като ми кажат "завода го е измислил" и нямам думи.
    п.п.това с термостата от Рено не се прави само в България.
    Правилно виждаш.Просто са използвали корпуса на термостата ,както да сложат датчика там , така и да хванат вода за парното и тн.Термостата затваря единствено маркуча към радиатора.

    ---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    S_BANKOV кажи каква е бирата с маркучлетата, защо да не работят с термостата в маркуча?

    Жив и здрав още 300хил да караш с тоя термостат.
    Но моя опит е - стило(115), което като го купих беше с прецакан термостат, на баща ми 156цата(105) - прецакан термостат, моята 156ца - познай...
    На стилото сложих Берн за 150лв и минах 70-80хил с него за 4г.
    Баща ми сложи Берн преди 3-4 месеца, а преди това кара 8г с прецакан.
    На моята 156ца сложих от Рено 5, защото имаше много други неща за оправяне и парите не стигаха за Берн. За сега виждам разлика от Берна, но времето ще покаже.
    Няма Бира ,само водЪ
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  8. #158

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Шофьорската седалка...след три години все още не мога да определя правилното положение в което да я оставя така,че да ми е най удобно
    Има го тоя момент,ако си над 180см
    Постоянно се чудех къде да си сложа левия лакът...нещо ми теснееше,НО много си я харесвах....имам ли възможност със сигурност ще си взема пак,но за втора кола,за фънче.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #159
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Скърцат пластмаси, в студеното време. Понякога, повече от носачите. Но това се преживява. Колата седи страхотно на пътя и атакува завойте много добре.

  10. #160
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Скърцат пластмаси, в студеното време. Понякога, повече от носачите. Но това се преживява. Колата седи страхотно на пътя и атакува завойте много добре.
    +1 Много точно го каза..еми само чакаме снега да понатрупа и да почваме надиграването с немските "канчета"
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  11. #161

    Default

    На 156цата не скърцат пластмасите, но скърцат стъклата в гумените си рамки...
    Мисля да ги намажа гумите с течен парафин да видим дали ще "замълчат" .

  12. #162
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Ето какво не харесвам още в тая кола, индикатора за дълги е отвратителен. Пътуванията към Разград и към морето обикновенно са ми нощем. На следващия ден обикновенно до обяд пред мен стой синьо петно.
    Обмислям вариант за някаква бленда или пъдмяна на крушката, някой да е правил нещо подобно?
    И на 159 е така аз закривам индикатора с ръка докато карам Най-тъпото нещо на 147 са жабките, които се трошат като халва и ги няма никъде

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #163

    Default

    На моята го няма копчето, дето се отваря, много долно. С пръст присягам отдолу да издърпам тая гад и после пръста боли Но пък и за какво я ползвам жабката, само документите на колата са там, при проверка освен да ги вадя, друго нямам там.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •