Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 163

Thread: Какво не харесвам в алфа 147

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Gabrowo
    Posts
    2

    Default

    Абе хора аз още нямам Алфа щото съм на 17 ,чак другата година, ама забравяте най-важното колкото и минуси да има е Алфа ,а не някой Голф или някой BMW дето се карат от всеки втори . Алфата си е единствена по рода ,едва вече чакам да ставам на 18 и да си вземам една 147 или 145 ако не ми излязат сметките де . А пък минусите ще ги преглътна някак си .
    Last edited by terrabyte; 07-08-2012 at 00:56.

  2. #32
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Носачите са по 100так парчето май
    100 на парче са хубавите..... иначе 150 можеш да си ги намериш и 4те :>

  3. #33
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by slavi88 View Post
    100 на парче са хубавите..... иначе 150 можеш да си ги намериш и 4те :>
    А, четирите за 150 лв май много-много ги няма, че и никак ги няма.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #34

    Default

    -Седалката не може по-ниско.
    -Аудиото ми е адски дървено,изобщо не съм доволен.Очаквах на всичките тези екстри да е добро./може би аз просто изисквам повече,не знам/
    -Скърцащата предница добавям и аз.
    За сега това,имам я от скоро.

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Burgas, Bulgaria
    Posts
    17

    Default

    Скърца окачването по точно като триене и то само по плавни неравности, като цяло също е слабо за нашите все още очукани пътища, а никак не е евтин ремонта после, зимата си е студ вътре (поне дизеловата която карам - иска 10/15 минути каране за да вдигне градуси и да лъхне топлинка, не горещо, а топъл полъх - при положение, че е седяла 10 минути работеща преди да потегли), слаба електроника (поне при мен е така, постоянно ми гори я фар, я габарит, крушката за задната също я сменях вече, крушка на мигача също), при влажно време или когато си реши ми писука компа за гршка в АБС, миналата зима през две - три седмици ми пищеше за изгоряла подгряваща свещ.....и като цяло за сега друго не мога да кажа - двигателя де не чува дявола проблеми не е правил.

  6. #36

    Default

    Скърцащите тампони по предницата,загрява малко по-бавно от 155 2.0 16в(бившата ми) и маневреноста и е като на голям седан.Ама нали е Алфа и го преглъщам.

  7. #37

    Default

    Колеги,много плачете от това скърцане.....156-ците отдавна спряха да го правят.Полиуретан,грес,редовно смазване(1 път на година,две) и тва е.
    Първото беше в кръга на майтапа,но второто абсолютно сериозно.
    Гледам не се оплаквате чак толкова,което ме радва.
    Малко спам-сорка.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #38
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    ...Гледам не се оплаквате чак толкова,което ме радва.
    Aбе то да караш такова красиво нещо и да се оплакваш си е чист гевезелък.
    Еле па аз как се оплаквам като лежа на плажа, не е истина
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Колата е супер, но ако трябва да се замисля сигурно ще са тези:
    - Гърнето отзад много се набива на очи (случаѝно някоѝ да се занимавал да го сменя?)
    - Много широки завои прави заради ограниченото въртене на кормилото
    - Емблемите избеляват
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  10. #40
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    Като за първи пост, не много подходящ избор на тема, но поради липса на тема "Какво харесвам в алфа 147" ...

    * ниската маневреност, волана е много чувствителен което е хубаво, но страда от маневреност;
    * намалена видимост през панорамното;
    * бавното загряване;
    * скръцванията и недобрата шумоизолация;
    * няма много предлагане на части втора употреба.

    Другите минуси които съм си набелязал са в частност за моя екземпляр
    Last edited by e01; 16-11-2012 at 15:24.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by e01 View Post
    Като за първи пост, не много подходящ избор на тема, но поради липса на тема "Какво харесвам в алфа 147" ...

    * ниската маневреност, волана е много чувствителен което е хубаво, но страда от маневреност;
    * намалена видимост през панорамното;
    * бавното загряване;
    * скръцванията и недобрата шумоизолация;
    * няма много предлагане на части втора употреба.

    Другите минуси които съм си набелязал са в частност за моя екземпляр
    Удобен случай да пуснеш тема "Какво харесвам в алфа 147"...Поне като първа авторска тема е добър избор
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  12. #42
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    10

    Default

    ОК. Нов собственик съм на такава, да добавя впечатления от не повече от 4 часа каране, преди да свикна:
    1. малки странични огледала, огромно централно задно огледало - виждам освен задното стъкло и половината салон (малко ме дразни).
    2. Ако отворя още 3 пъти пластмасовата капачка за зареждане, имам чувството, че ще ми остане в ръцете.
    3. Само мене ли ме дразни 5-те сантиметра, които ми заема шофьорската предна чистачка.
    4. Предните мигачи са отдолу на бронята, докато фаровете за мъгла са на основните.
    Все неща, които до една седница няма да ми правят впечатление, колата е перфектна. Поздрави.

  13. #43
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by anti10 View Post
    - на дълго през зимата трудно ми става топло в кабината, при скорост 90. Уж имам климатроник ли.. климатик ли... без индикатор на таблото за желани градуси в кабината или от сорта.

    - Нямам компютър следящ разхода на гориво.

    - Скъпите ремонти, за кола от 2002.... 460 лева ангренажен ремък, филтри и масло... 160 лева 4 бр горни носачи и труд. За 2 - рото не съм сигурен.

    - Събира не повече от 2-3 гаджета

    Има и още 2-3 неща.
    смени си термостата и ще имаш топло на 2рата мин.неможе да нямаш пц. ремонта не е скъп на мен ми излезнах смяната на консомативи 350 лв. което си е добре ( ремъци, всичките ролки, масло, филтри, антифриз, )

  14. #44
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    6

    Default

    От две години я карам.. относно горните оплаквания само и единствено ме дразни скърцането на тампоните по гърбиците - кофти но се свиква, тия специалните тампони ок, но като се зачетох какви хватки се правят за гресьорки и други такива - ако имаш сервиз да, но аз пред блока ли да си ги смазвам тия тампони !?

    Иначе 2-ката си загрява много бързо (след смяна на термостат), като друг лек минус мога да кажа лошата видимост при шофиране назад, бях свикнал да се обръщам назад, но с алфата е по-добре на огледала да се кара.

    Колата е супер супер и ме радва всеки ден, най-готиното е като видя друга такава и си викам "ей каква яка кола" в следващата нано секунда осъзнавам, че аз карам същата

    Още веднъж - удоволствието от шофирането е страхотно и седалката си е супер удобна :P
    Alfa Romeo 147 2.0 TS

  15. #45
    започва да се пристрастява silvia_sl's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Сливен
    Posts
    39

    Default

    И аз да се изкажа За моят ръст 160см бих прибавила намалена видимост,реших проблема с възглавничка под дупето. Не е маневрена и на обратен на кръстовища имам чувството,че ще изям тротоарите.
    Трудно я паркирам между две коли,свикнала съм да се обръщам назад,но явно ще се науча на страничните. Карах няколко месеца преди да си купя алфата астра комби и с нея нямах такива проблеми,даже приятелите ми казваха,че съм експерт на паркирването между две коли.Сега съм гола вода. Скърцане не чувам музиката ми е на макс постоянно. Надявам се др месец да я изкарам извън България и да и се нарадвам на хубави пътища,че в Бг са отврат издадени шахти,невидими трапове и от там се прецаква абсолютно всичко по една кола,ако ще и нова да е. Лудвам с постояното ходене ляво дясно,за да избегна дупките. За 4 дена толкова по-нататък повече.

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •