Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: здравейте колеги питане за спидер

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default здравейте колеги питане за спидер

    след 6 месеца огромно желание си взех алфа спидер,като преди това четах само негативи за тази кола но както съм чувал алфа не се взема с разум и аз така я исках и това е и така от 10 дена само правя нещо смених втулки отпред лагер главина отзад до тук всичко ок, и първич проблема дойде от скарцането отзад оказа се втулки на носачи не се продаваха отделно,нито същия размер, и намерих от форд мондео най близките по размер,на сругар се направиха но след 10 дена скарцат пак и нз защо но ще ходя да се разправям с майстора....така колата има газов инжекцион брц,обаче на газ някои път ми играя ниските обороти прекъсва при подаване на гас много,това го прави някой път, на бензин е без проблеми,ходих по газаджии казват о стар модел е сигорно е от газораспределитя няма го да се продава и неможе да се ремонтира, не ми се вярва многоо де.
    днес я закачих на диагностика показа грешка в ланба сондата и след некви настроики ми каза че и моторчето за ниските ми обороти е заминало...но на бензин са си добре оборотите?и варви отлично
    а и след изчистване на грешката на сондата повече не я записа .
    проверих за цените на стъпковото моторче над 300 лева ,а на сондата над 200
    на бензин е добре на газ не
    дали е от тях или не ме интересува
    и дали има някой колега със същия мотор да ги пробвам дали на газ ще е всичко 6
    колата е 2000 година 1.8 144 коня???
    от шумен съм ако е около 100 - 200 км
    иначе колата е зверски красиваи искам да си я направя без забележка

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by tzon View Post
    ...и искам да си я направя без забележка
    E тия думи накрая ми стоплиха сърцето. Спайдъра е уникален модел, който ще стане ценена класика след време.
    Сега за прекъсването - погледнал ли си състоянието на свещите и кабелите/лулите? На газ колата е доста по-претенциозна откъм тези 2 консуматива.
    Ако са наред - само читав газаджия е спасението.
    Стъпковото моторче можеш сам да си го свалиш, замериш и почистиш. Обикновено в него се събира много мазга от маслените пари и се задръства.
    За останалите неща нека по-запознатите колеги да кажат.

    Успех в реставрацията!
    Last edited by b_angelov; 26-11-2011 at 07:18.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default eto q krasavicata


  4. #4

    Default

    Екстра е колата, милиони безаварийни от мен
    Само, че побългаряване на окачването с елементи от форд, газова и т.н. не се връзва много с понятието "да няма забележка", поне както аз го разбирам... Но ти си знаеш, колата си е твоя.
    Имай предвид, че цената за която си я купил (каквато и да е тя) не е мерило за това колко струва подръжката на тази кола (всъщност мерило е - толкова струва подръжката, че бившия и собственик се е разделил с нея за смешни пари)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    газта не съм я слагал аз,така си доиде,а като търсих втулките никаде не се предлага отделно а само цял носач на цена около 500 лева - нз заради втулка дали си струва да дам 1000 + все пак ако се направи от друг модел едва ли е толкова фатално за тази част.а цената подръжка проблеми и такива си знаех всичко но казах че я искам
    Last edited by tzon; 26-11-2011 at 11:39.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    колата не ми загрява ясно е че е термостата интересува може ли от него да прави тея мизерии на газ,знам че нещо водата минава през изпарителя,а колата някаде около 30 40 градуса обръща на газ, но температурата на колата направо си седи под и около 50,при движение може и да пада и под тази за каране на газ и вече се питам дали може да е от него,термостата ще го купя тая седмица, и тук никой майстор неиска да се заминава с алфа направо ме откачат като ми кажат така,а ме дразни този проблем супер много

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Русе
    Posts
    38

    Default

    Пич щом си от Шумен....можеш да ми гостуваш в Русе.Имам майстор който ще ти реши проблема с окачването!!!Правил го е за мен....а ако искаш имам задно окачване от моята катастрофирала кола в мн.добро състояние Ако си заинтересован пиши на лично и ще ти дам тел.Ще видим и газта ....
    Поздрави!Колата ти изглежда мн.добре.

  8. #8
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    След като си с ГИ,а не обикновена газ и не ти загрява е възможно да е това ЧАСТ от причината.Аз съм също с ГИ и като ми се прецака термостата на моменти ми изключваше,не искаше да обърне на газ и какво ли не...затова смени термостата.Друго за прекъсването и не доброто вървене на газ е във филтърчетата(трябва да са два),ако не са чистени(сменяни)скоро в тях се получава едно натрупване на нещо като графит,което възпрепятства пускането на достатъчно гориво.Последния вариант е изпарителя,но преди това виж другите!Аз на 5-6000км. сменям тези филтри и всичко е ОК,иначе стават ядове...
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    тази седмица ще го сменя,днес я карах 120 130 км градско и извън успях да я позагрея не повече от 70 градуса де,и нямаше проблеми, на спускане няколко км я оставих на скорост и след като падне температура отново почва придарпването..90 % вече си мисля че ще е там проблем,че иначе където и да ида само поглеждат газовата и ми казват сложи си нова,моята била стар модел нямало части и т,н ама всичко това даже без да я паля...много ме дразнят тея майстори тук ако е нещо което е малко пари а трябва да се занимават и това е ..искат само много пари да вземат.

  10. #10
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Колега смени термостата и обезвъздушете хубаво системата да не стане беля. Моят термостат беше останал отворен и в зимните студове на дълъг път падаше под 50 инжекциона обръщаше на бензин, светваше дюзата на таблото и си вдигаше оборотите все едно сега палиш. Смени го и си свиркай и за мотора е по-добре и за разхода
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Колега смени термостата и обезвъздушете хубаво системата да не стане беля. Моят термостат беше останал отворен и в зимните студове на дълъг път падаше под 50 инжекциона обръщаше на бензин, светваше дюзата на таблото и си вдигаше оборотите все едно сега палиш. Смени го и си свиркай и за мотора е по-добре и за разхода
    Правилно да и при мен на дълъг път изтиваше под 50 градуса,за предпочитане термостата да е BEHR.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    сън не спах да оправя скръцането отзад,оказа че предния път докато се мазали тампони и втулки за да разберем от къде идва,тогава сменихме на долния и носач втулки и всичко заспа,и сега се оказа че и още едни тампони са скърцали след като изсъхнаха след намазването,днес се смениха и те и досега съм карал колата няма и един звук или скърцане супер стегнато е всичко,все едно е чисто нова кола и сега много се радвам че по окачване отпред - отзад няма забележка,термоста е купен от официалния представител в софия и в петък ще е при мен тогава сменям и него остана ми масло и антифриз,мисля да сложа repsol 10w40 има го на промоция..дали ще е добро ?за на пролет ще оставя и ремак да сменям,може ли да ми кажете той какви пари е с ролките ?

  13. #13
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by tzon View Post
    сън не спах да оправя скръцането отзад,оказа че предния път докато се мазали тампони и втулки за да разберем от къде идва,тогава сменихме на долния и носач втулки и всичко заспа,и сега се оказа че и още едни тампони са скърцали след като изсъхнаха след намазването,днес се смениха и те и досега съм карал колата няма и един звук или скърцане супер стегнато е всичко,все едно е чисто нова кола и сега много се радвам че по окачване отпред - отзад няма забележка,термоста е купен от официалния представител в софия и в петък ще е при мен тогава сменям и него остана ми масло и антифриз,мисля да сложа repsol 10w40 има го на промоция..дали ще е добро ?за на пролет ще оставя и ремак да сменям,може ли да ми кажете той какви пари е с ролките ?
    Ремъци + ролки 700+ лева Масло те съветвам Селениа 20К със алфа ромео логото.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    това за маслото, защо всички карат алфа със селения...верно че е за италиански коли но какво ще стане ако пак сложа кастрол,мобил или друго което отговаря на нужните спецификации?..не мисля че другото масло ще е по лошо

  15. #15
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by tzon View Post
    това за маслото, защо всички карат алфа със селения...верно че е за италиански коли но какво ще стане ако пак сложа кастрол,мобил или друго което отговаря на нужните спецификации?..не мисля че другото масло ще е по лошо
    Марката и видът масло е въпрос на личен избор и финансова възможност до голяма степен.
    Аз лично винаги се придържам максимално към фабричните показатели и препоръки на производителя

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •