Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60

Thread: здравейте колеги питане за спидер

  1. #16
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Най-добре сложи 10w60 независимо от марката и си гледай кефа. Вероятността на менте е минимална спрямо 10w40 от известните марки.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Марката и видът масло е въпрос на личен избор и финансова възможност до голяма степен.
    Аз лично винаги се придържам максимално към фабричните показатели и препоръки на производителя
    И аз права така ! И аз карам със Селениа,много съм доволен!

    Честит Спидер колега,линията на колата е много готина,обаче газта не я разбирам и побългаряването с частите от форд.Парите и това,че не са оригинални ги остави,ами доколко са безопасни?

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    добре де газта така си е сложена в холандия,на газ я карам с 215 и не усещам разлика във вървенето освен в цената,а за частите какво значи побългаряване ????
    това е втулка- гума с желязо, не съм я правил все пак пак си е купена оригинална си е,не ви вярвам че като ви замине втулка и купувате заради нея носач долен за 550 лева.заради втулка която струва 8 лева и е същата,заради това че алфа не я продават отделно от носача.искаш да кажеш че другите външни тампони кадето са същите едно към едно от мерцедес ще е опасно да се кара линадявам се да изкара повече време даже от на алфа

  4. #19
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Аз също съм с втулки от мерцедес отзад не виждам никакъв проблем при условие,че оригиналната е 1 към 1 с новата и принципа и на действие е същият!!!
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  5. #20
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Ремъци + ролки 700+ лева Масло те съветвам Селениа 20К със алфа ромео логото.
    Естествено,че няма значение марката.Важен е вискозитета,всичко останало е реклама ; )
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  6. #21
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Естествено,че няма значение марката.Важен е вискозитета,всичко останало е реклама ; )
    Както казва един мой френд...Да бе НЕ

  7. #22
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Както казва един мой френд...Да бе НЕ
    Е обясни разликата да я разберем и ние,простосмъртните!
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Аз също съм с втулки от мерцедес отзад не виждам никакъв проблем при условие,че оригиналната е 1 към 1 с новата и принципа и на действие е същият!!!
    именно колега погерманили сме ги

  9. #24
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Е обясни разликата да я разберем и ние,простосмъртните!
    В полемики ли да вилизаме? Не мисля!
    Доволни сте така сте го ''оправили'' БРАВО!!! Как никой друг не се е сетил? Хайде сега в мотора М10Д и сичко е чук....свещи за 50лв..... вадене на баланс валолове оти...за кво са ви
    Всеки сам си знае джоба, всеки сам си избира, само не ме убеждавайте че е екстра или дори по-добре от оригинал щото смях

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    колеги кой от тук ще даде 1100лв. за долен носач заради втулка,едва ли ще пише тук,не говорим за повреден носач а втулка.и не менте а просто същия размер я има от мерцедес ягуар товаааааа е втулка бре, кви са тея работи побългаряване.
    да ви покажа от алфа и мерцедес да ми кажеш коя е ориганалната
    обичам си колата и не бих правил нещо лошо с нея

  11. #26

    Default

    Демек който дава 550 лева за цял оригинален носач като се разбие втулката е тъп..
    А ако на преден носач се разбие шарнир (дето сигурно е 2.60 за колите на които е предвидено да се сменя само шарнира, но тази не е от тях) как го правите на мерцедеси (демек как сменяте само шарнира без да купите носач), че ми стана интересно...

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    не съм казал че някой е тъп,който иска това да сменя.аз проблеми нямам,сметнал че разлика няма и грам,и че и ти няма да намериш, това е,освен ако на втулките не слагат логото на маркатада се отличават

  13. #28
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Демек който дава 550 лева за цял оригинален носач като се разбие втулката е тъп..
    А ако на преден носач се разбие шарнир (дето сигурно е 2.60 за колите на които е предвидено да се сменя само шарнира, но тази не е от тях) как го правите на мерцедеси (демек как сменяте само шарнира без да купите носач), че ми стана интересно...
    Лесно ве мой...дупчи са и са мери с линийката
    И стаа като новУ.
    Стига спам, колегите ползвали алтернативи да щтракнат по една снимка да видим ние... които не споделяме идеята за подмени как става играта

  14. #29
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Що го дъвчете човека не мога да разбера. Аз минах 30000 км с предни шарнири, рециклирани от Феро и унибали (скърцащи втулки) от Мерцедес отзад, тампоните на стабилизиращата щанга също са "някакви", щото иначе - щанга за 200-300 лв. Като чета тука как с нови носачи се минават по 12-15-18000 км. си правя извода, че "рециклето" държи повече, освен, че цената е в пъти по-ниска - сега съм си приготвил и комплект горни носачи, ще му ги изпратя да ги рециклира и моите като сдадат окончателно багажа - сменям за 1 час и газ!
    Не мисля, че е много рационално да дадеш 1000 лв. за половин окачване и след половин година примерно (зависи колко се кара колата) да се похвалиш, че отново си за ремонт на същите части. Или човека си купил кола с газ, ама щото не било престижно, дай сега да я свали за да покаже, колко е гоУем, що да не се вози 2 пъти повече за едни и същи пари? При това без да влага грам инвестиции в газифициране?
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  15. #30

    Default

    Да бе аз не казвам нищо - със сигурност ефекта от смяна на някаква втулка е същия ако не е по-добър от слагането на някой измислен менте-носач... На оригиналните железа на тия коли пише TRW, всичко друго просто не е коректно да го сравнянваш с "оригиналния" носач
    За шарнира питах съвсем сериозно - в момента на друга алфа мой човек трябва да сменя носач, който струва 300 лева заради шарнира, така че питам дали има как да се направи

    Иначе за това какво е рационално и какво не, просто няма как да коментирам, защото всеки си има свои виждания по темата - за едни "Кеф цена няма" а за други "да бе да, на тая кочина дето я взех за 3000 лева да давам 1000 за окачване"

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •