Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60

Thread: здравейте колеги питане за спидер

  1. #31
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Да бе аз не казвам нищо - със сигурност ефекта от смяна на някаква втулка е същия ако не е по-добър от слагането на някой измислен менте-носач... На оригиналните железа на тия коли пише TRW, всичко друго просто не е коректно да го сравнянваш с "оригиналния" носач
    За шарнира питах съвсем сериозно - в момента на друга алфа мой човек трябва да сменя носач, който струва 300 лева заради шарнира, така че питам дали има как да се направи

    Иначе за това какво е рационално и какво не, просто няма как да коментирам, защото всеки си има свои виждания по темата - за едни "Кеф цена няма" а за други "да бе да, на тая кочина дето я взех за 3000 лева да давам 1000 за окачване"
    Еми звъннете на Ферариста, ще му направи шарнира - хитрото е, че след това може да го прави още пъти - пък ако му се занимава на твоя човек с гресиране да слага полиуретан, ако не - едни гумени (добре е да се сменят и задните тампони щото те си отиват доста бързо по нашите мили мазни пътища, аз в момента съм с МООГ) и всичко за двата носача ще му излезе 100 лв. без труда
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    и това за газта не го разбирам кво му в лошото,нито карам бавно напротив точно с нея си позволявам да я гоня колко ми се иска и ми излиза 2-ти по евтино,колеги където не разбират как можело да има газ-трябва да сте съзтезатели и да гоните времена от порядъка на секунда (не съм засичал колко разлика ще даде в ускорение на макс.скорост е същото)..тази кола е унилакна с визията, с вървенето ще я бият много коли,преди месец колата ми беше 206 гти, и в ускорение просто алфата неможе да се мери.кефа ми е като я погледна и като си я изкарам да я карам,дизайна е невероятен така че на газ моя кеф е в два пати повече от колко на бензин а всички знаете че разхода е голям за това което предлага като скорост тази кола

  3. #33

    Default

    Изобщо не искам да повдигам въпроса (защото не еднoкратно е дискутиран и всеки път без изключение се е стигало до караници и обиди), но щом си мислиш, че колата не върви по принцип, може би не е зле да се качиш да те повози някой, на който колата му е в перфектна кондиция и/или е "направена" за да прецениш дали наистина само дизайна става за нещо в тая каручка... Има немалко хора, които могат да се похвалят с "вървящи" туйнспаркове без да са състезатели и да гонят някакви секунди и т.н...
    Иначе карай си на газ, не пречиш на никого, но недей да задължаваш другите да имат твоето мнение по тези въпроси (както са повечето "разбирачи" във форума)
    Last edited by badmadafaka; 01-12-2011 at 13:19.

  4. #34
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    В полемики ли да вилизаме? Хайде сега в мотора М10Д и сичко е чук
    Колега май не четеш какво съм написал!Казах,че:-"важен е вискозитетът,всичко останало е реклама"!Какво е това М10Д не те разбрах (защо е дадено за пример като говоря за вискозитет,не за тракторни масла)...писнало ми е от необосновани отговори.Поясни ни каква е разликата в марката да разберем и ние! : )))
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    колега няма да се обиждаме или караме колата си върви точно колко си е дават по книжка тоес 9.3 сек.и мак.скорост 205км. това е защото е тежка а аз съм с 1,8.
    206 гти ми беше 8,3 и макс 210 никой не искам да ме вози просто колата могат да я бият на драг много други коли,за това няма какво да се спори тази кола най силната и черта е визията в нея се влюбваш аз съм така поне
    гъзарско кабрио си е!

  6. #36
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Колега май не четеш какво съм написал!Казах,че:-"важен е вискозитетът,всичко останало е реклама"!Какво е това М10Д не те разбрах (защо е дадено за пример като говоря за вискозитет,не за тракторни масла)...писнало ми е от необосновани отговори.Поясни ни каква е разликата в марката да разберем и ние! : )))
    За теб едно масло явно е само вискозитет...няма изисления...както и при тампоните пак няма изисления..как да се износват..какво натоварване и употреба да поемат....
    На мен пък ми е писнало от хора дето се опитват да ме убедят..е видиш ли можело и еди как си! Какво и е на селениа? И защо трябва да се търсят алтернативи??

  7. #37
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    За теб едно масло явно е само вискозитет...
    Колега,важното в едно масло е нищо друго,освен вискозитетът!

    Справка: http://avtoexpert.net/index.php?opti...w=article&id=5

    P.S. Цъкни върху картинката за 2-ра стр. и така до 8 : )
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    спора е безмислен...някой са си секта-алфа други не толкова.който иска селения друг кастролна селенията е хубаво че вероятността за ментета е по малко
    а за тея тампони кви изчисления търсите,и натоварвания като заминат пак ще скърцат и ще ги смените, за натоварване и здравина ако кажем че са от с-класа а тя е 2 тона ,тоес тея ще изкарат по-дълго.всеки си мисли какво да сложи и това е,на който му се дават толкова пари заради изчисления и натоварвания на тея тампони и им усещат разлика,оригинални това е личен избор а споделих какво ги смених и колата е като нова 33 лева беше тампона.
    искам да попитам гледам че ми я няма нещо като предпанза кора ли нз как да го нарека сигорно е била за да не топли кам радиатора,става въпрос която стои пред колекторите,дали е за това наистина?

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    хайде кажете ми за тази кора от къде да я намеря и от 2.0 дали ще същата?

  10. #40
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by tzon View Post
    хайде кажете ми за тази кора от къде да я намеря и от 2.0 дали ще същата?
    Става от почти всеки Т.С. на по-старите е гуфриран...такъв ти трябва и на теб.
    Секта...незнам какво значи, знам какво е правилна потдръжка
    Към колегата с визкозитета.... чети из авто-експерт още чети и повечко теми за маслата и най вече истински тестове. Маслото за теб е гол вискозитет и всички са еднакви...спора е решен. За алтернативите не каза нищо???? Кое го налага?

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    това с маслото верно е безмислен спор,ако сложа кастрол за 200 лева едва ли ще е по лошо или алтернатива само да отговаря на всички изисквания, е въпрос на личен избор...
    тази кора е за изолация да не топли към радиатора предполагам ?

  12. #42

    Default

    Корите се продават чисто нови от АБС пластмаса на цена около 100 лева (миналата седмица купувах за друга алфа, качеството е перфектно, има ги на много места в нета);

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    51

    Default

    благодаря колега,някой колега може ли да ми каже къде да си направя хубава диагностика на колата във варна, че често ходя там а тук в шумен нз дали някой разбира от алфа.,другото което искам да попитам дали някой колега от варна би се навил да пробвам с негови свещи,защото търся проблема който отвреме на време ми прави на газ,искам да го потърся и ако не го намеря тогава да се чудя дали да я махам тая газова,че никой неиска да се заминава с нея а ми предлагат само да ми я сменят с нова,без даже да я погледнат защото била стар модел.
    Last edited by tzon; 01-12-2011 at 22:08.

  14. #44
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Корите се продават чисто нови от АБС пластмаса на цена около 100 лева (миналата седмица купувах за друга алфа, качеството е перфектно, има ги на много места в нета);
    Май че става въпрос за термощита на колекторите, а не за кората под мотора...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  15. #45

    Default

    Може би си прав... Пропуснах израза "да не топли към радиатора"... Е в такъв случай тази "кора" е безценна, защото е невъзможно да се намери, особено нова... При ударените коли обикновено е размазана...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •