Results 1 to 8 of 8

Thread: Бензинов регулатор

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default Бензинов регулатор

    Има ли хора с такива джаджи смисъл не говоря за стоков естествено ... Каква му е точно функцията освен да държи по голямо налягане ? Съответно инжектора пуска повече гориво така ли е ? или грешно съм разбрал ... Вдига ли се разхода ако да с колко ? Говори се ,че колата в ниските ставала мн по приятна това глупости ли са или истини? На турбо или атмосферен мотор е за предпочитане да се слага ?
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #2
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Сондата и дебитомера са най-важни за вървежа,с дигане на налягането надали ще има голям ефект според мен.Освен в някъв куц "авариен" режим.

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    регулатора за налягане на бензина в рейката служи да държи винаги едно и също налягане над налягането/разреждането във въздушния колектор за да може екуто да си направи точно сметките колко време да държи дюзите отворени като преди това е пресметнало колко бензин му е нужен.
    промяна на това налягане в малки стойности нищо няма да направи щото екуто ще компенсира чрез обратната връзка-сигнала от ламбда сондата. промяна в големи граници ще накара цялата система да се държи странно.
    при тунинг, ако кубиците на инжекторите не стигат, точно тогава може да се компенсира с увеличаване на налягането в рейката, но прекалено налягане може дори да блокира инжекторите.
    при моноинжекциите, налягането в рейката обикновено е 1бар, при пълните инжекции - 3 бара, а има и мерцедеси които работят на 8 бара.
    точка

  4. #4
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    мн добро обяснение мерси
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  5. #5
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    и все пак ще е нужен бензинов регулатор ако се кара с "рейсинг гориво" ако мога така да го нарека говоря за 100 октана с октан+ добавки + чист нитрометан би трябвало да е доста по богата сместа от обикновенното а регулатора би спомогнал нали ?
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  6. #6
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Е..като ще е по качествено горивото...за какво ти е да му вдигаш налягането?...То колата така и така ще тръгне по добре

  7. #7
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    уф и аз нз вече .. ама мериш дебит на дюзите,мериш смеси и настройваш..много е важно с тва гориво сместа винаги да е по богата .. ама то за тва ти трябва и широколентова ламбда абе незнам значи няма фаида щом казвате ама аз все пак исках да питам още веднъж хихихи
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    и все пак ще е нужен бензинов регулатор ако се кара с "рейсинг гориво" ако мога така да го нарека говоря за 100 октана с октан+ добавки + чист нитрометан би трябвало да е доста по богата сместа от обикновенното а регулатора би спомогнал нали ?
    мисля че не ме разбра. всеки бензинов двигател има регулатор на налягането на бензина в инжекторната рейка.
    при промяна на налягането, еку-то ще се опита да компенсира в режимите когато следи ламбда сондата. в режимите когато не я следи, двигателя ще работи или по-бедно или по-богато. забележи, не казвам по-добре. ако искаш да промениш количеството гориво, правилния начин е само един - промяна на картите на еку /чип тунинг/.
    за високооктановия бензин се променя аванса на запалването, не количеството гориво- както ти казах него еку-то си го преценява.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •