Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Автомобил с евтина поддръжка

  1. #1
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default Автомобил с евтина поддръжка

    Ясно е, че няма да карам сегашната кола вечно.
    Дори може и повече да не я карам, зависи какво ми кажат сега в сервиза.
    Чудя се за нова кола, някоя базова версия с минимални екстри - да ме вози е условието. Писна ми да ръся пари за алфата... то тая година кво стана, ама няма да споменавам цифри, че то за три години дадох пари за нов автомобил, пък карам кола на 15 години!?

    1. Панда
    2. Пунто класик
    3. Гранде пунто
    4. 500



    5. Пежо някакво базово /не съм гледал цени и не зная, ама тия 1007, 107 ... някои от дребосъците/
    6. Ситроен някакъв евтин
    7. Рено /въъй/

    Френските коли не са ми от любимите, но живеейки във Франция нещата са по-различни. Тука алфата я гледат като бял дялан камък и само в оторизирания сервиз могат да обърнат внимание. Пък и все за нови коли става дума, не вярвам да тръгнат да се трошат веднага.

    Пандата и пунтото вървят почти едни пари, не ми е ясно от къв зор някой би си купил панда, ако няма други разлики - примерно - като части да е по-проста и да няма нужда от сложни ремонти - с други думи - прост автомобил.

    В България познавам хора, дето си взимат нови коли и после не се занимават с официалния сервиз - нямат гаранция, ама пък и то за три години нищо не се случва обикновено - сменят масла и филтри на нормални сервизи и си карат...
    Не зная дали има смисъл от подобна врътка в чужбина, защото е възможно оторизирания сервиз да работи на почти идентични цени с нормалните сервизи.
    Примерно за простите марки Пежо-Ситроен-Рено-Форд-Фиат - гаражите работят на цена 50 евро.
    Сервизът на Алфа Ромео работи на цена 80 евро.
    Ауди, БМВ, Мерцедес - 100 евро.
    /цената е на час/
    Та една смяна на масло надали би се отразила много в крайната цена.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  2. #2
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Не знам защо пропускаш новото браво дизел, хвърли му едно око и на него, дават го много икономичен. Сега откъм цена на частите, знам ли, то от година на година все по-голяма сурвакница става при всички марки, все по-скъпи възли, но като цяло едва ли ще са на цената на тия на немските примерно. Не знам и каква е религията, но ако масово се карат френски и прескачаш услугите на гаранционната поддръжка е добре в автоморгата да те посрещат поне 30-40 машинки от твоя модел, за да са ти на оферта чарковете.
    Ако изпод останалите самотно занича само една алфа примерно, или модела ще е различен, или някой друг ще е свалил това, което ти трябва. Е, ако границата с Германия не ти е далече, може и немско.

  3. #3

    Default

    Панда... Ако се побираш в нея.

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    И на мен лично бравото най ми допада, не е лошо и градне пунтото де
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5

    Default

    За употребявана кола ли говорим?
    Аз залагам на класическото Пунто, с най-големия възможен дизелов двигател.... нищо, че карам бензиново Гранде
    Сравнението между старото Пунто и новото Браво не идва ли двойно в цената?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #6
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    нова от магазина.
    има в момента панди по 6800 евро
    пунтовци по 7700 евро
    гранде пунто и браво не им помня цените

    Ако наистина Пандата е най-евтина като поддръжка, взимам нея. Не е ненормално най-евтината кола да е с най-евтина поддрръжка, все пак.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  7. #7

    Default

    Пунто
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София, Подуяне
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    нова от магазина.
    има в момента панди по 6800 евро
    пунтовци по 7700 евро
    гранде пунто и браво не им помня цените

    Ако наистина Пандата е най-евтина като поддръжка, взимам нея. Не е ненормално най-евтината кола да е с най-евтина поддрръжка, все пак.
    Какви са тия цени, доколкото знам, тук са по-скъпи. В такъв случай - купувай!
    Поддръжка - какво толкова - зависи от двигателя най-вече, особено за нова кола. Като стане за окачване вече е друго, но пак мисля, че правилно си се ориентирал към Пандата. И това ти го каза човек с ръст 186 см Ако още съществува Панда 1.2 60 к.с. - не се чуди, то няма нищо вътре, като Калашник е - ремък 20-тина лв и т.н. Това обаче се отнася за градско каране, за навън тая калинка не е особено предвидена, къси скорости и т.н.
    А вътре изобщо не е толкова тясно, седи се високо, като в повечето малки коли, а ако няма да возиш хора отзад си е съвсем добре.
    Fiat Stilo Abarth 2002

    Не слушай какво ти казват повечето хора, защото глупаците съставляват по-голямата част от хората...

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    За сега, най-евтините за потдръжка и и добри за каране са 33-ките и фейслифта им 155.
    Ако се съмняваш, ела да ти покажа, как само с 2.0 и по-големите мотори сме си в час!
    1.6 и 1.8 ТС, просто ги мачкам и се подигравам с тях в баири и магистрали!
    Изобщо вземи си истинска алфа, а не тъп фиат!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Сравняваш 15-20-годишна "истинска Алфа" с чисто нов "тъп ФИАТ" ?!
    Мордоху, ти ли си зад клавиатурата?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    И де я тая истинска Алфа в магазина... или някой не прочете, че иде реч за нови коли?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #12
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    нова от магазина.
    има в момента панди по 6800 евро
    пунтовци по 7700 евро
    гранде пунто и браво не им помня цените
    Aко това пунто е за 7700 евро:
    http://www.fiat.bg/index.php?lan=BG&id=485
    не знам какво му мислиш още.

  13. #13

    Default

    За предишното 'Пунто' става въпрос.
    НЕ за 'Гранде Пунто ЕВО'

    Антон, ти ако ще купуваш старото 'Пунто' за 7'700 Евро, защо направо не си купиш 'Гранде Пунто за 9'000 Евро от България?
    Гаранцията ти важи в цяла европа
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #14
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Aз карам Гранде Пунто 1.3 75коня
    За сега съм му направил към 15 000км.

    Много е приятно да караш кола и като се замислиш да няма "ейй това трябва да го оправя " Нито да доливаш всевъзможни течности или пък все нещо да се чупи. Пък и миризмата на ново няма да я коментирам пожелавам го на всеки.

    Иначе Пунтото като дизайн и вътрешен простор си е супер.
    Аз бих взел или новото Браво или Гранде , Пунто Ево ми е грозно от пред Пандата и тя ми е грозна и то доста.
    Вземи си дизелче Спорт модификацията с 1.9 или 1.3 но 90коня.
    Аз съм с 75коня и се справя отлично за 1.3 Въпреки. Но трябва да му свикнеш. Турбо лага е доста голям и извън турбо режимите мотора го няма никакъв. Особено след Алфата ако се качиш на Пунтото (с 1.3мултиджет мотора) направо ще ти се иска да го засилиш от някой мост и да не го гледаш даже как се размазва. То и от кръстовище като се подаваш ако тръгнеш без газ и вече като пуснеш съединителя и забиеш газта до долу пиши се одарен Просто трябва да му вдигнеш леко оборотите на 1100-1200 при тръгването и няма проблем но просто като не си свикнал е странно.
    Мотора в ниските обороти в купето въобще не се чува и вибрации също няма.
    Разхода в града е много нисък, извън града ако го караш по-бързо гори повече от 1.9 примерно.

    За в града и извън града с нормално каране се справя чудесно. Не ми се е налагало да връщам на по-ниска предавка като съм с 4 човека примерно при тунелите на Тракия.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  15. #15
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Абе хора, карал съм години наред Ритмо с двигател 1.1 на газ... та от начало, първата седмица, като взех Алфата, тръгвах директно на втора, че така потегляше като ритмото. На първа ме беше страх да не се убия, че не бях свикнал на мекия педал...
    Та вероятно пандата ще бъде по-добра от Ритмото ми, все пак то беше почти набор на хан Аспарух.
    Стари алфи двулитрови няма да карам, колкото и истински да са, понеже... елате във франция, посетете някой сервиз и после да говорим за цени, пари и тн.
    В Словакия цените бяха резачка, а там работеха на 25 евро/час ... та на 80 евро/час изцъклянето е гарантирано.
    Иначе аз съм дребен, 160 см висок, 60 кг, та вероятно пандата няма да ми е дребна.
    Гранде Пунто гледах за 9000 евро вчера, вероятно е същото като това в България.
    Но не искам български табелки, понеже... само бели мога да очаквам заради тях. Като сегашния ми проблем с алфата вероятно има нещо общо и с това.
    Още не съм тръгнал нищо да купувам, ще изчакам да ми кажат какви пари искат в сервиза за алфата - и ако не е много, ще се съглася. Но ако е много, ми няма да се съглася и ще си взема една нова количка.
    Ако наистина пандата е проста кола, става ми фаворит.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •