Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Автомобил с евтина поддръжка

  1. #16
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Сегашната Панда е доста добра за класа си, но е стара и крехка. Има само 3 от 5 звезди на краш-тестовете. Гранде Пунто е с 5 от 5. Догодина изкарват нова Панда и сегашната сигурно ще се харчи доста евтино. Ако това не те притеснява, мятай се на една 1.2 или дизел. За 1,1 не са толкова добри отзивите.
    П.С. А как върви 500 там? В Бг е някаква цифромания.

  2. #17
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    Но не искам български табелки, понеже... само бели мога да очаквам заради тях. Като сегашния ми проблем с алфата вероятно има нещо общо и с това.
    Китайски няма ли там, фиестата не е ли около тия цени, на твое място бих взел нещо френско, може и втора ръка, след като са националисти тия около теб.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro
    Иначе аз съм дребен, 160 см висок, 60 кг, та вероятно пандата няма да ми е дребна.
    Гранде Пунто гледах за 9000 евро вчера, вероятно е същото като това в България.
    Но не искам български табелки, понеже... само бели мога да очаквам заради тях. Като сегашния ми проблем с алфата вероятно има нещо общо и с това.
    Още не съм тръгнал нищо да купувам, ще изчакам да ми кажат какви пари искат в сервиза за алфата - и ако не е много, ще се съглася. Но ако е много, ми няма да се съглася и ще си взема една нова количка.
    Ако наистина пандата е проста кола, става ми фаворит.
    За 900 Евро разлика няма смисъл да си купуваш Панда - купи си Пунто
    Карал съм такова чисто ново 2005-2006г. и според мен е по-добрия избор, особено с 1,9 дизелов двигател, който изобщо не се предлага при Панда
    Еднакво здрави са Панда и Пунто, еднакво евтини за поддържане, НО Пунто е един клас нагоре, а разликата е само 900-1000 Евро
    Друг е въпроса, от къде ще ти предложат старото Пунто, като то не се произвежда вече с емблема ФИАТ, а като Застава
    Да не ти пробутат някое залежало 3-4 години по складовете
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #19
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Не защото са националисти.
    Пежо-Рено-Ситроен са най-евтини за ремонт. Много са, има ги навсякъде, тука ги правят и излиза евтино да се кара.

    В България се карат коли, каквито никъде другаде в Европа...
    Карате са разни Мерцедеси, БМВ-та, Аудита, Волво, Алфа...
    Европейците масово карат други автомобили... щото джобът им не може да понесе цената на тези марки.
    Но понеже в България цените са на друга основа калкулирани, а и имаме братята китайци, които правят всичко... сметката е друга.
    За носач на Алфата веднъж платих 170 евро с монтажа, та помислете какви пари струва това в България.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  5. #20
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    Не защото са националисти.
    Пежо-Рено-Ситроен са най-евтини за ремонт. Много са, има ги навсякъде, тука ги правят и излиза евтино да се кара.
    Това имах предвид, някакво франсе 2-4 годишно на оферта в добра форма.
    Идеята ми беше, там продават ли китайски коли и на какви цени са?

  6. #21
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    Не защото са националисти.
    Пежо-Рено-Ситроен са най-евтини за ремонт. Много са, има ги навсякъде, тука ги правят и излиза евтино да се кара.

    В България се карат коли, каквито никъде другаде в Европа...
    Карате са разни Мерцедеси, БМВ-та, Аудита, Волво, Алфа...
    Европейците масово карат други автомобили... щото джобът им не може да понесе цената на тези марки.
    Но понеже в България цените са на друга основа калкулирани, а и имаме братята китайци, които правят всичко... сметката е друга.
    За носач на Алфата веднъж платих 170 евро с монтажа, та помислете какви пари струва това в България.
    Ако идеш в официалния сервиз на Алфа у нас като нищо ще струва горе-долу толкова.
    Ключа на 156 с доставката и програмирането ми струваше повече от твоя носач... в официалния сервиз тук.
    Както колите са ни предимно скрапове от моргите там, така и сервизите и частите ни са по-евтини.
    И пак е пълно с трошки пред саморазпад по улиците ни.
    А там при вас сигурно дават реална гаранция и си слагат главите с протокол след ремонта и ако стане нещо застрахователя ще съди и сервиза.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    Не защото са националисти.
    Пежо-Рено-Ситроен са най-евтини за ремонт. Много са, има ги навсякъде, тука ги правят и излиза евтино да се кара.

    В България се карат коли, каквито никъде другаде в Европа...
    Карате са разни Мерцедеси, БМВ-та, Аудита, Волво, Алфа...
    Европейците масово карат други автомобили... щото джобът им не може да понесе цената на тези марки.
    Но понеже в България цените са на друга основа калкулирани, а и имаме братята китайци, които правят всичко... сметката е друга.
    За носач на Алфата веднъж платих 170 евро с монтажа, та помислете какви пари струва това в България.
    Я сега сравни ти колко пари взимаш там и аз колко взимам тука Дай като си говориме за разходната част от бюджета да споменеме и приходната такава..

    Да не гледаме едностранно на нещата. Освен това, къде го разби тоя носач у Францията?

    Иначе за колата- щом ще е нова ще взема тази, която ми харесва най- много. Нали затова взимаш нова, за да ти я оправят гаранционно. А от малките коли най- много ми харесва Тойота IQ или Smart. Може и миникупър.

    П.С. В Швейцария в "квартален" сервиз на Тойота взимат 150 Евро на час, така че при вас е евтинийка. С други думи не се оплаквай :P
    Last edited by Mind_Control; 01-12-2011 at 15:27.
    Lexus IS200

  8. #23

    Default

    Момчета, нали знаете, че цената "на час" не се изчислява върху целото време на престой в сервиза?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  9. #24
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    1. Панда
    2. Пунто класик
    3. Гранде пунто
    4. 500

    Препоръчвам ти Фиат Панда 1.2 доста икономична. По е дървена от другите Фиат-и но със сигурност пътищата във Франция не са като нашите "надупчени" и возията ще е добра. Пример- на жена ми старото 15 годишно Пунто 1.2-60к.с. дава разход със лошия български бензин,извън градско под 5л (4.6л)на 100км,средно 6л. Направи си сам изводите,съотношение-разход на гориво,обслужване евтино,цени на резервни части,непретенциозен автомобил.Купи си Панда 1.2 моно. Или Гранде Пунто със същия двигател ако ги има още новички.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  10. #25

    Default

    Аз не разбирам, какъв е изобщо смисъла 'Панда' да фигурира в списъка при наличието на 'Пунто'?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #26
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Аз не разбирам, какъв е изобщо смисъла 'Панда' да фигурира в списъка при наличието на 'Пунто'?!
    Подкрепям. Днес видях нова панда, никога не бих седнал в такова нещо. Хеле па да съм във Франция?! Че коя французойка ще ме погледне с тая панда

  12. #27
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Ако говорим за това Пунто, то е адски грозно с тия фарове.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Fiat-Punto-28045_schwestermodelle_kw38_2010_26.jpg  

  13. #28
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ако говорим за това Пунто, то е адски грозно с тия фарове.
    A Вътре колко е грозно направо

    http://www.motoroads.com/interior-20...pic-2-103.jpeg




    Ето ти и Гранде-то от вътре http://www.redlineblog.com/autos/wp-...unto-int-3.jpg
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  14. #29
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ако говорим за това Пунто, то е адски грозно с тия фарове.
    Не знам да има красиво пунто от цялата им серия, виж, грандепунтото вече е друга бира, поне отпред е доста близко по вид до новото браво. Но пандата направо надминава туингото и форд ка по грозотия...

  15. #30
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Подкрепям. Днес видях нова панда, никога не бих седнал в такова нещо. Хеле па да съм във Франция?! Че коя французойка ще ме погледне с тая панда
    Кво да те гледат тия грозотии, бе брат... Французойките са хубави само по филмите

    Както обичам да казвам - Пунто, в случая Гранде.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •