Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: поставяне на метанов инжекцион

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default поставяне на метанов инжекцион

    здравейте колеги имам алфа 145 1.6 боксер карам от 3 години на метан с обикновенна оредба та питането ми е колко пари ше ми излезе работата и другите нешта нови или втора употреба и някакви марки ги ,предварително ви благодаря

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако обикновената искаш да я направиш ГИ, ти трябва редуктор изпарител, дюзи, компютър, кабелаж и това е май.
    ако не си доволен от вървежа в момента, съветвам те първо да си поставиш ТАП. вероятно там ти е проблема.
    точка

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default

    какво е тап и някаква орентировачна цена ако може

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    timing advance processor
    променя ти ъгъла на запалване. без него на метан колата е доста куца. цената е около 100лв за твоя двигател.
    ПП
    и ГИ да сложиш, пак ти трябва такова нещо иначе ще си остане куца.
    точка

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default

    има ли голяма разлика и да ли си заслужава

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз и на пропан бутан съм усещал положителния ефект от ТАП. А при метан си е направо задължително, ако не може да се реализира по друг начин необходимото предварение на запалването. Това е много важно не само за вървежа и за разхода. Ползването на ТАП щади изпускателните клапани при работа на газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    определено има и даже е задължително за метан. иначе могат и клапаните ти да изгорят. виж някой газаджия да погледне имаш ли такова нещо.
    за теб е примерно AEB 510N
    точка

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default

    със сигорност нямам тап ,а той каде се закача

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може по няколко начина в зависимост от ТАП-а. но най-добре /като този който ти споменах/ е на буксата на датчика на коляновия вал - между датчика и еку-то. ТАП взима сигнал и от ТПС-а и газовия клапан също. ТАП-овете вървят с кабелаж, така че няма нужда и от рязане на кабели. просто се съединяват буксите. пиши най-добре от кой град си за да ти препоръчат газаджия или ако си от софия - направо при robygas и после да се похвалиш от ефекта
    точка

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default

    от софия съм, а имали вариант да се пробва и тогава да се вземе

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами най-добре пиши едно ЛС на робигас
    http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3955
    той ще ти каже, но не виждам причина да не може да пробваш първо.
    точка

  12. #12
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Бутилките за метан не са ли доста тежки за сравнително леки коли, след последния ми еспейс си викам следващата ще е на метан, но за алфа като че ли направо оставаш без багажник, отделно големия товар от бутилката?
    Иначе за пропан бутан с нЕкоя бутилчЕ около 17-20 литра, монтирано плътно край задния калник остава някакво място, че даже и за цял хладилник, със свалени задни седалки
    ...........
    А то, че не може хем едното в другото, хем душата в рая, вече го знаем всички
    Last edited by Liminat; 06-12-2011 at 14:22.

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Varnensko
    Posts
    23

    Default Не открих подходяща тема, затова ще попитам тук... скъпо ли е премахването на метан?

    Колата ми е алфа ромео 156, 97г, 1.6, бензин, има и метан, който при закупуването на автомобила, при основния ремонт, бе разкачен и повече не съм го закачал и не смятам да го правя.
    Искам да сложа на колата газов инжекцион. Но явно, че първо трябва да бъде премахнат метана. Става въпрос за град Варна.
    Моля някой който разбира, да ми каже какво ми предстои и съвети, къде при кого.
    Колата един път е удряна...в смисъл казвам го, понеже някаква платка за метана се строши, откъм предната дясна част на колата...ако това има значение...
    Та - смяна на метан с газов инжекцион.
    При цена на л. бензин 1.60..... няма как вече

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by michalev89 View Post
    Колата ми е алфа ромео 156, 97г, 1.6, бензин, има и метан, който при закупуването на автомобила, при основния ремонт, бе разкачен и повече не съм го закачал и не смятам да го правя.
    Искам да сложа на колата газов инжекцион. Но явно, че първо трябва да бъде премахнат метана. Става въпрос за град Варна.
    Моля някой който разбира, да ми каже какво ми предстои и съвети, къде при кого.
    Колата един път е удряна...в смисъл казвам го, понеже някаква платка за метана се строши, откъм предната дясна част на колата...ако това има значение...
    Та - смяна на метан с газов инжекцион.
    При цена на л. бензин 1.60..... няма как вече
    ми избираш си ГИ и в сервиза ще ти премахнат метана. дори инсталацията им се опростява по тоя начин. а ако питаш мен,оправи си метана и си гледай кефа.
    точка

  15. #15
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    ...или свалят обикновената метанова уредба и качват метанов инжекцион. Според мен е разумен вариант който ще ти стъпи на цената на пропан-бутановия защото няма да се свалят бутилки и тръби.

    Ако правилно съм разбрах, че си с обикновена метанова уредба, което ме съмнява ,въпреки, че от италианците всичко може да се очаква...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •