Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Проблем! Ниско налягане на маслото

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    34

    Default Проблем! Ниско налягане на маслото

    Здравейте карам алфа 147 1.6 тс и след като запаля колата и загрее до около 60-70 градуса и ми изписва ниско налягане на маслото. също така ми се струва, че ми тракат и повдигачите. Някои ако може да помогне да пише. Благодаря предварително

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    А сега си кажи с какво масло я караш и на колко километра е (маслото).
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    А сега си кажи с какво масло я караш и на колко километра е (маслото).
    На предишната ми кола ,със стария и двигател (в последствие заменен с друк) си правех експерименти доста...
    Там успях да го постигна тоя ефект с маслото чак когато успях да прецакам основни и биелни лагери...
    Тук поне говорим за Алфа може да се окаже и просто проблем в самия датчик...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    34

    Default

    Ами за маслото не знам какво е и на колко километра е понеже така я взех. Не съм карал алфа до сега и незнам дали може това да е от маслото? Мисля да му слагам Лики Моли 10w40 с молибден и да сменя датчика за налягане на маслото. нещо друго да ми препоръчате и някои знае ли каде се намира датчика поне него да не търся?

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    На мен също ми светваше лампата - датчикът беше пробил през буксата си. Нов и край на проблема. Но това е частен случай
    Last edited by NightRider; 30-11-2011 at 22:47. Reason: уточнение

  6. #6
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Quote Originally Posted by dobata1010 View Post
    Ами за маслото не знам какво е и на колко километра е понеже така я взех. Не съм карал алфа до сега и незнам дали може това да е от маслото? Мисля да му слагам Лики Моли 10w40 с молибден и да сменя датчика за налягане на маслото. нещо друго да ми препоръчате и някои знае ли каде се намира датчика поне него да не търся?

    Лики .. какво ? Мобил 10/40 ... тествано и на прегряване .. малото се държи добре за парите си и двигателя работи добре (мое мнение)

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    На предишната ми кола ,със стария и двигател (в последствие заменен с друк) си правех експерименти доста...
    Там успях да го постигна тоя ефект с маслото чак когато успях да прецакам основни и биелни лагери...
    Тук поне говорим за Алфа може да се окаже и просто проблем в самия датчик...
    Ами той датчика веднага ще започне да цика, не му трябва да загрее, ако със смяна на маслото не оправи, което е малко вероятно, колегата ще се сдобие с чисто нови лагери
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  8. #8

    Default

    от тона ,което знам за датчиците е, че мноооого рядко дават фира, по-скоро трябва да се разбере защо сигнализира, съвета ми към колегата е да отвори картера и да провери дали цетката на маслената помпа не е запушена, казвам го от опит
    147 JTD

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    34

    Default

    и мен ме съмняват лагерите, но първо ще направя опит с маслото, че ще видим каква ще е. ако не се оправи започват забавленията )))

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dobata1010 View Post
    Ами за маслото не знам какво е и на колко километра е понеже така я взех.
    Е какво искаш тогава..? Сещаш ли се, че първото нещо, което задължително се сменя е маслото...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by dobata1010 View Post
    Ами за маслото не знам какво е и на колко километра е понеже така я взех.
    От колко време я караш.....?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    От колко време я караш.....?????
    Много хубав въпрос! Направо подсказва, че имаме двигател за ремонт, който е бил натъпкан с добавки. Ама ако са заминали биелите не би ли трябвало да се чува и потракване долу ниско? А колкото до датчиците - не е често, но си пробиват. Моят свтваше на само на празен ход и загряла кола и избиваше масло около вътрешния извод на датчика

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ако искаш нещо да постигнеш със смяна на маслото слагай гъсто масло, примерно 10w60, 10W50 или от сорта, ако пак е ниско налягането почваш с ремонтите. Датчика не го гледай, да и закачат манометър

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ако искаш нещо да постигнеш със смяна на маслото слагай гъсто масло, примерно 10w60, 10W50 или от сорта, ако пак е ниско налягането почваш с ремонтите. Датчика не го гледай, да и закачат манометър
    и 20/80 да сложи, ако лагерите са тръгнали - все тая. Отвори картера задължително както ти каза колегата , защото не малко мотори се счупиха от задръстен смукател на помпата или блокирал клапан. И дано чукането което чуваш наистина да е от повдигачи, щото както разправяш работата не е на добре
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    34

    Default

    Смених маслото и чукането продължи. От тук на татък мисля да започвам с разглобяването на мотора. Посъветвах се с някои друг колега и нещата за съжаление най-вероятно отиват към хубав ремонт горе и долу , така че ми пожелайте успех

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •