Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Глоба с фиш

  1. #16
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    През живота си не съм плащал фиш,а имам кажи речи всяка година поне един за двайсет години,няма ги никъде.Акт на неплатен фиш също нямам.плащам само ако ми искат нещо да платя за да ми върнат талона или за да ми издадат документ, че не дължа нищо.Аз ли минавам между капките или системата е неработеща се чудя.

  2. #17

    Default

    Имам един въпрос към по запознатите.Значи имах два фиша за маркировката на стойност по 20лв платих ги в клон на банка,това става преди година и сега направих справка на тези фишове,които съм платил в сайт на кат и се оказва,че са неплатени,интересно ми е къде са ми отишли парите.Питам защото днес ми написаха фиш за говорене по телефона на стойност 50лв и се чудя при тази ситуация,дали изобщо да го плащам?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  3. #18
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Дано да си пазиш платежните документи.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #19
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Имам един въпрос към по запознатите.Значи имах два фиша за маркировката на стойност по 20лв платих ги в клон на банка,това става преди година и сега направих справка на тези фишове,които съм платил в сайт на кат и се оказва,че са неплатени,интересно ми е къде са ми отишли парите.Питам защото днес ми написаха фиш за говорене по телефона на стойност 50лв и се чудя при тази ситуация,дали изобщо да го плащам?
    Имам същия проблем-трябва да отидеш в КАТ с платежния документ. От Октомври 2010 ми е фиша, платил съм го същия ден, а в КАТ още не знаят.
    Last edited by Old Fox; 12-04-2012 at 18:49.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Имам същи проблем-трябва да отидеш в КАТ с палтежния документ. От Октомври 2010 ми е фиша, платил съм го същия ден, а в КАТ още не знаят.
    Ясно в такъв случaй,изобщо няма да се занимавам,който има да взима нещо ще ме потърси.Даже питах полицая какво следва ако не го платя той ми вика''Ами не знам мисля,че ставаше на акт и се взимаха точки''.И ми стана ясно,че дори и той не е сигурен пфффф.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  6. #21
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Имам един въпрос към по запознатите.Значи имах два фиша за маркировката на стойност по 20лв платих ги в клон на банка,това става преди година и сега направих справка на тези фишове,които съм платил в сайт на кат и се оказва,че са неплатени,интересно ми е къде са ми отишли парите.Питам защото днес ми написаха фиш за говорене по телефона на стойност 50лв и се чудя при тази ситуация,дали изобщо да го плащам?
    Бюджетните сметки имат едни кодове, които се попълват в платежното. Ако не са попълнени тези кодове или са грешни, парите реално отиват по сметката на МВР, но там не знаят за какво са постъпили и не могат да ги вържат с твоето задължение. И за да е пълен кефът, наскоро даже промениха кода за фишовете.

    Единственото решение е да представиш документ, че си платил. Ако не си пазиш платежните, може да поискаш от банката някакъв документ, НО:

    1. Ако просто си внесъл парите по бюджетната сметка, т.е. не са излезли от ТВОЯ сметка, едва ли ще ти намерят плащането, камо ли да ти дадат документ.

    2. Дори да са минали през твоя сметка, обикновено банките взимат такса за такива справки и разпечатки, та упражнението може да се окаже безсмислено.

    Един съвет от препатил: каквото и да плащате на държавата, ако ще и за 1 стотинка да е, пазете си документите до гроб! Същото важи и за застраховката ГО.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #22

    Default

    Мерси за изчерпателния отговор Коки
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  8. #23
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Един съвет от препатил: каквото и да плащате на държавата, ако ще и за 1 стотинка да е, пазете си документите до гроб! Същото важи и за застраховката ГО.
    Ей това е то решението. Тук влизат сметки за ток, вода, тел и пцилютно всички и всякакви глоби.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    От 2012 г. тези "кодове" за фишове и НП, вече не се попълват, защото са по различни сметки. Самите сметки са написани на фишовете. За хартиените фишове и НП-та, сметките са в СИБАНК, а за ел.фишове сметката е в БНБ. След празниците, ако има интерес ще дам и самите сметки.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •