Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем ДВГ 2.0 ТС

  1. #1
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default Проблем ДВГ 2.0 ТС

    Проблема е следния колеги...Снощи се прибирах, всичко нормално и изведнаж от нищото колата изгасна, спрях запалих я и почна да ми премигва лампичката за маслото...премигва известно време и спря и потеглих отново.
    Днес сутринта има-няма 500м от както съм тръгнал почна да ми премигва лампичката за проблем в ДВГ изминах за деня около 60км и нищо нестана...мисля да отида на диагностика, но ме наплашиха, че може скоро ДВГ да издаде багажа...някакви мнения???

  2. #2

    Default

    От тези симптоми може наистина да излезе нещо сериозно, но недей мисли най-лошото, може да се окаже нещо елементарно - добре си се ориентирал към диагностика и не я отлагай, въпреки че се оправило временно. Маслото как е ?
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #3
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    На мен онзи ден ми изгасна .. със 150 км на завой ..и волана стана мега твърд и без спирачки .. такова чудо до ся не бях изживявал и по някъв начин успях спрях в насрещното .. не пробвах да я запаля веднага щото си помислих ,че прескочи зъб след 5 мин се реших и я запалих се1 нищо не е станало и до днес си я карам и няма никакъв проблем обаче маслото не ми е светило .. При теб може да е маслена помпа или нещо др представа си нямам що ще мига лампата
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  4. #4
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Маслото е добре, преди малко изквартала я покарах за 5~10мин. и беше добре.
    Имам др. въпрос колко струва този тампон на ДВГ от снимката, че е заминал...дали не се купува цялото рамо???
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo-0090.jpg  

  5. #5

    Default

    Купи си само тампон и дай на преса да го сложат.Ако можеш свали този и заедно с него и шублера в магазина,че има същият тампон но с 2мм по-голям,и няма вкарване.Има но трябва стругар да отнема малко.
    По спомен преди около година го платих около 18лв.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by svrusev View Post
    Маслото е добре, преди малко изквартала я покарах за 5~10мин. и беше добре.
    Имам др. въпрос колко струва този тампон на ДВГ от снимката, че е заминал...дали не се купува цялото рамо???
    Има и само тампон, но може и цялата вилка. Аз при обслужването смених цялата вилка мисля че беше от порядъка на 22-25лв ако се не лъжа.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  7. #7
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Аз си ги смених и двата. Голям зор беше със другият който е до ангренажа - махане на място и слагане на новият. Тампоните - по 8 лева.

  8. #8

    Default

    Аз имам един отпред в ляво който не ми харесва много , видях че струва 157 лева!?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Накой може ли да ми каже колко струва тампона от снимката и дали мога да използвам някакъв подобен?

  10. #10

    Default

    Еми няколко човека сме ти отговорили...
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •