Results 1 to 15 of 21

Thread: 147 и окачване

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default 147 и окачване

    Здравейте колеги!
    Може ли някой да ми разясни какво представлява окачването на този автомобил. От няколко дни чувам някакво странно скърцане като минавам по бабунки(speedhumbs) и ми се струва че задното ми окачване е заминало. Някак си по меко вози като олюляване след като мине през легналия полицай и издава скърцащ звук незнайно от къде... Сигурно ще я карам на майстор. Това го забелязах след като пренесох "малко тежък" товар преди 2 дни. А и на 2пъти ми се случва след висока скорост да набивам спирачки (180+км/ч) не знам дали е от това.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2

    Default

    И при мен така олюляваше смених амортисьори, но и някой от втулките и сега е ОК, но до кога не се знае
    П.П. Приготви си едни 600лв. и отивай на майтор.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  3. #3
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    И при мен така олюляваше смених амортисьори, но и някой от втулките и сега е ОК, но до кога не се знае
    П.П. Приготви си едни 600лв. и отивай на майтор.
    WTF Шанс няма да дам толкоз .... :С Освен напълно да се сдуха...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    От няколко дни чувам някакво странно скърцане като минавам по бабунки
    Май този проблем е за всички 147 защото и при мен е така,макар че всичко по задницата е сменено.Като е студено скърца ,а като е по-топло не скърца(но ще започне предполагам).А напоследък чувам и отпред някакво скърцане в ляво ама радко и то през по-голяма дупка като мина(а дупки колкото си щеш).Мисля да пръсна окачването по-скоро втулките с някаква течна смазка ама сега е много студено и не се пипа.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  5. #5

    Default

    Пръснете го с нещо дето не е на петролна основа, щото гумата се ще скапе още по бързо......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Пръснете го с нещо дето не е на петролна основа, щото гумата се ще скапе още по бързо......
    Колега, помогни с нещо конкретно,някакъв спрей ли какво,а лятото ще взимаме от теб тампони за предницата че сега е много студено за такъв ремонт.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •