Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: изпрати ме до вкъщи

  1. #1
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default изпрати ме до вкъщи

    Здравейте колеги, искам да попитам дали има някаква настройка на оригиналната аларма на 156, за тази екстра. Ако евнтуално няма как може да стане, смятам, че е доста полезно

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by vanko_monev View Post
    Здравейте колеги, искам да попитам дали има някаква настройка на оригиналната аларма на 156, за тази екстра. Ако евнтуално няма как може да стане, смятам, че е доста полезно
    Какво значи това? И има ли някой описание какви и как могат да се програмират функции на оригиналната аларма?

  3. #3

    Default

    И за мен ще е интересно ако има някакъв вариант да се сложи нещо допълнително за да я имам тази екстра
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  4. #4
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    дали ще е на дистанционо или просто като загасите колата и извадите ключа Пресветнете с лосчето за мигачите назад и фаровете ви светват за околу минута и пак ви върши работа.. Моята 147ца поне е така
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  5. #5

    Default

    При мен го няма това аз пробвах
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  6. #6
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Това е мноого велика екстра, аз пое много й се кефя
    Едно реле за време, към което се свързва и едно фоторезистор, така, че да работи "save to home" само когато е тъмно. Извежда се ток от алармата от заключването за да се захрани релето и то да включи нормално затоврения си контакт, на който пък е вкаран кабел с + пак от алармата напр. (защото тя не функционира когато колата е запалена или е на контакт). От изхода на норм. затворения контакт на релето се праща в командното реле на късите светлини и релето включва и късите светят докато на релето за време не му изтече времето и не изключи. Схемичката е проста, ако някой има идеи за доизкусуряване да сподели. Фоторезистора се слага на предното стъкло ниско долу при таблото например за да отчита дали е светло или тъмно и съответно дали да работи "екстрата"
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    Това е мноого велика екстра, аз пое много й се кефя
    Едно реле за време, към което се свързва и едно фоторезистор, така, че да работи "save to home" само когато е тъмно. Извежда се ток от алармата от заключването за да се захрани релето и то да включи нормално затоврения си контакт, на който пък е вкаран кабел с + пак от алармата напр. (защото тя не функционира когато колата е запалена или е на контакт). От изхода на норм. затворения контакт на релето се праща в командното реле на късите светлини и релето включва и късите светят докато на релето за време не му изтече времето и не изключи. Схемичката е проста, ако някой има идеи за доизкусуряване да сподели. Фоторезистора се слага на предното стъкло ниско долу при таблото например за да отчита дали е светло или тъмно и съответно дали да работи "екстрата"
    за да е екстра тая екстра
    - трябва да е достъпна само ако колата се е движила на фарове преди това
    - водача трябва да има как да я управлява и тя да се включва само по негово желание
    - трябва да е надеждна
    точка

  8. #8
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    - водача трябва да има как да я управлява и тя да се включва само по негово желание
    - трябва да е надеждна
    Остават тия двете -сега постоянно сме на фарове.

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Остават тия двете -сега постоянно сме на фарове.
    Koлеги, пака започнахме да пишеме ей така. Въпросът е:
    "Какво значи това? И има ли някой описание какви и как могат да се програмират функции на оригиналната аларма?"
    И аз мога да ви кажа как да си направите много неща с електроника, но не е тази тема мястото, нали? Да се върнем на фабричната аларма

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а това функция на алармата ли е
    точка

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а това функция на алармата ли е
    Явно - да. Но и за определени аларми. Това е едното, което се опитвам да разбера

  12. #12
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    за да е екстра тая екстра
    - трябва да е достъпна само ако колата се е движила на фарове преди това
    - водача трябва да има как да я управлява и тя да се включва само по негово желание
    - трябва да е надеждна
    а ако фоторезистора отчита, че е тъмно не е ли логично да се е движила преди това колата на фарове? Ами ако просто искаш да си оключиш колата и да си поровиш в багажника или в жабката през нощта и тогава да се прибереш не искаш ли да ти работи екстрата?
    Кое ти се струва не-надеждно?
    Като се включва чрез отключване и заключване на колата от дистанционното, то тогава няма ли да се включва по твое желание?
    А и в крайна сметка моята кола я има тая екстра, и то фабрично и не ми дреме особено. Просто се опитах сложа основите и вместо заядливи реплики...по-добре беше допълнено към моята основа. Понеже в края на поста си бях написал, ако някой знае да донафражда, докато не измислим най-усевършенстваната система за да стане екстрата - екстра!
    Айде със здраве...
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ми ако я вкараме в гаража кво правим.
    то затова заводски се включва с дръпване на лоста, а не когато е тъмно.
    точка

  14. #14
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    дали ще е на дистанционо или просто като загасите колата и извадите ключа Пресветнете с лосчето за мигачите назад и фаровете ви светват за околу минута и пак ви върши работа.. Моята 147ца поне е така
    Интересно....някой с по-новичка 156ца ако може да го пробва?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #15
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Интересно....някой с по-новичка 156ца ако може да го пробва?
    Аз ще го опитам на едната 07'2003

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •