Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63

Thread: Митове и легенди за размера на гумите.

  1. #46
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Всъщност да, само приемници са. Моя грешка. Но спътниците не предават координатите си. Страшно много се отклонихме от темата мисля.

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mupo View Post
    Всъщност да, само приемници са. Моя грешка. Но спътниците не предават координатите си. Страшно много се отклонихме от темата мисля.
    Че тя пък голямата тема........проста геометрия, забулена в мистерия.

    Я вземи да ми обясниш следното:

    Ясно е че:

    1 - GPS приемникът, на базата на "знанието" за време на предаване и време на приемане на данни от даден спътник, определя разстоянието между себе си и въпросния спътник.

    2 - За да определи собствените си координати GPS-ът трябва да определи разстоянието си до най-малко 3 спътника.

    Въпрос:

    Как GPS приемникът определя собствените си координати, без да знае координатите на въпросните спътници?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Тона ти не най-подходящият "Я вземи да ми обясниш следното". Темата не е за спътници и все пак твърдя - спътника не предава координатите си. Защо? Сега ще използвам твоят тон - ти ми обясни понятието геостанционарна орбита, също така и геостанционарно време. Повече няма какво да кажа и по главната и допълнителната тема.

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mupo View Post
    Тона ти не най-подходящият "Я вземи да ми обясниш следното". Темата не е за спътници и все пак твърдя - спътника не предава координатите си. Защо? Сега ще използвам твоят тон - ти ми обясни понятието геостанционарна орбита, също така и геостанционарно време. Повече няма какво да кажа и по главната и допълнителната тема.
    Аз знам много добре що е то геостационарна орбита, само, че не ми се вярва GPS ите да се произвеждат със заложена база данни, съдържаща координатите на GPS подържащите налични и бъдещи спътници.

    А за тона...........ами препрочети си постовете по темата до момента и ще разбереш кое го поражда.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Че тя пък голямата тема........проста геометрия, забулена в мистерия.

    Я вземи да ми обясниш следното:

    Ясно е че:


    2 - За да определи собствените си координати GPS-ът трябва да определи разстоянието си до най-малко 3 спътника.
    Това не е ясно Ако ти трябва 2Д позициониране и 2 спътника са достатъчни!!
    Lexus IS200

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Това не е ясно Ако ти трябва 2Д позициониране и 2 спътника са достатъчни!!
    Няма да има еднозначност на позицията при базиране по 2 спътника. Т.e ще съществуват поне 2 точки от земната повърхност, спрямо които разстоянията до тези 2 спътника ще са еднакви.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    П.П. Миро стига де , стига с тия въпроси бре хора, ако знаете нещо кажете го бре, аз не съм длъжен да съм компетентен навсякъде , затова и съм я пуснал тая тема да коментираме , не да си задаваме въпроси въпроси и пак въпроси.[/QUOTE]
    Ами пуснал си тема, а ние няма начин да не те нахраним, напоим и обругаем!
    Темата си е супер и много интересна!
    Ясно е, че гуми, урОди и прочие дават грешки и от там -големи заблуждения!
    Мен ме интересува ГПС-а!
    До къде може да му вярваме!
    Мисля, че и на теб , колега, това е въпроса!

  8. #53
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    да се включа и аз в темата ви, по мой наблюдения засичано с един с същи ГПС на една и съща кола с различни размери гуми какви показания показва гпс-а
    1. 185/65/14 - 140км/ч по километраж , 134-135км/ч по гпс
    2. 205/50/16 - 140км/ч по километраж , 131 по гпс
    така като оставим това на страна производителите на всички видове МПС винаги правят километражите да показват с 4-5 км по малко от реалното така е при моторите, колите и ако щете камионите.... не знам кой прав кой крив във спора ви факта е че увеличаването размера на гумата увеличава и разликата в километража
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  9. #54
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Не махат 4-5 километра по малко, ами точно махат 7 % от показанието на уреда и прибавят +4 километра. Това е по регламент между автомобилните производители. Така при ниските скорости, скоростомера
    показва с минимална грешка, но при увеличаване на скоростта прогресивно расте грешката -реалната скорост намалява.
    Така при 50 км. на уреда се движим с 50,7
    При 100 км. съответно с 97
    При 200 км. с 191

    Дано не бъркам процентите, че го бях чел преди доста време.
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  10. #55
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    така е а с увеличаването на размера на гумата се увеличава и съответната грешка така че това дето колегата го казва в началото на темата че с по голямата гума му е бил по точен километража.... нека ме извини ама да си застреля ГПС-а
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  11. #56
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    да се включа и аз в темата ви, по мой наблюдения засичано с един с същи ГПС на една и съща кола с различни размери гуми какви показания показва гпс-а
    1. 185/65/14 - 140км/ч по километраж , 134-135км/ч по гпс
    2. 205/50/16 - 140км/ч по километраж , 131 по гпс
    така като оставим това на страна производителите на всички видове МПС винаги правят километражите да показват с 4-5 км по малко от реалното така е при моторите, колите и ако щете камионите.... не знам кой прав кой крив във спора ви факта е че увеличаването размера на гумата увеличава и разликата в километража
    Колега, нещо много яко си се объркал - производителите са длъжни да правят скоростомерите да показват с 4-5 км/ч повече от реалната скорост, в смисъл - гледаш по таблото 100км/ч, но реалната, с която се движиш (тая, която я мери и GPS-ът), ти е по-ниска - 95км/ч, с цел безопасност.
    При такава, нормална постановка, като сложиш гуми с по-голям външен диаметър (без никво значение на кви джанти са), реалната ти скорост се покачва и се доближава до показаните в случая 100км/ч. Ако прекалиш с увеличаването на гумите, реалната скорост може и да превиши показанието на уреда, което хич не е желателно и е много опасно.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  12. #57

    Default

    Е при това положение не би ли трябвало и на километража да покаже повече от 100 км/ч?

  13. #58
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Friend View Post
    Е при това положение не би ли трябвало и на километража да покаже повече от 100 км/ч?
    Ами не, щото той не мери реално скоростта, а я пресмята точно като ония - велосипедните компютърчета, на които трябва да им зададеш цолажа на гумите, за да пресмятат точно скорост, път и т.н. В общи линиии мери обороти/сек - ъглова скорост, а колкото по-големи са гумите, толкова по-бавно се въртят те при примерните 100 км/ч... като се въртят по-бавно и тъпунгерът изчислява и ни показва по-ниска скорост.

    Друг е въпросът, ако можехме да бърникаме в изчисленията му както във велосипедните компютърчета - ама Законът, ченгетата, производителите и още цяла камара "врагове" не дават - мамка им
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  14. #59
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Колега, нещо много яко си се объркал - производителите са длъжни да правят скоростомерите да показват с 4-5 км/ч повече от реалната скорост, в смисъл - гледаш по таблото 100км/ч, но реалната, с която се движиш (тая, която я мери и GPS-ът), ти е по-ниска - 95км/ч, с цел безопасност.
    При такава, нормална постановка, като сложиш гуми с по-голям външен диаметър (без никво значение на кви джанти са), реалната ти скорост се покачва и се доближава до показаните в случая 100км/ч. Ако прекалиш с увеличаването на гумите, реалната скорост може и да превиши показанието на уреда, което хич не е желателно и е много опасно.
    ДА да да не говорим ако има значение и фланците, защото и те ми издават малко джантите ( това изобщно не знам дали афектира резултата) Но си прав точно по големия диаметър я доближава до точноста, не ме интресува колко ми е точен ГПС , в момента съм с нов телефон преди мерих с Nokia N82 , сега съм с Samsung Galaxy S2 ще пробвам и с него колко дава , даже ще пусна и двата телефона и ще видя какви скорости ще дават , но това вече като оправя гумата за която писах в другата тема в раздела. Иначе за 100 път казвам на всичко които ми псуват ГПС приемника ,хора! Данните са мерени на 1 и съща кола с различни гуми С едно И СЪЩО устройство как да ви го обесня .... ДОРИ и да не е точно! то е еднакво неточно и при двата случая , но с 215/45/17 дава по - малка разлика от истината!!! Факт и това е , писах темата и обесних 100 пъти защо имахме закачка с чистача аджеба той ме изкара , че аз като правя от 30 до 150 за 16.5 сек това не било така защото мойте 150 били 140 реални а на колегата с валовете който ги прави за 18 ли колко беше той реално не бил до 150 ами до 160... Да ама не излиза точно обратното дори! Е затова я написах темата просто да го съобщя не искам някой да ме убеждава в противоположно тъйкато просто не може защото теста съм го направил с учите си и съм видял разликата! Тук няма и изчисления просто тестваш всеки път с едно и също устройсвто и така , не знам какви са заводските предни гуми ако взима от тях данни на S класа ама отрпед беше на 245 отзад на 275 и даваше 15 км разлика при 190 по километраж надолу имам предвид реални 175
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  15. #60
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Тествах реалната скорост на фиат стило 2003 година с 205/55/16( мисля че беше на такива) при 100км/ч на километраж навигациите, едната на телефона(Samsung Galaxy S2) и другата iGO за кола, и двете показват еднакви километри 91, реално близо 10 км разлика от истината, пиша го това да добавя , че едната навигация е на телефон другата е навигация за кола и двете показват абсолютно едни и същи километри.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •