Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: За членството в Клуб "Алфа Ромео - България"

  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default За членството в Клуб "Алфа Ромео - България"

    Та значи адресирам този пост към управителния съвет.
    На регионалните срещи възникнаха няколко наболели въпроса по отношение на "придобивките" от членството в клуба. Както беше казано, след заплащане на членския внос получаваме :
    "...членска карта
    ...срещу която в определени магазини, сервизи, кафенета и други ползва намеления или преференции. Също така ще има достъп до "специализирани" клубни събития от сорта на "track days". "
    ОК, много хубаво звучи, но хората се интересуват дали тези "определени магазини, сервизи и кафенета" не са от полза само на софийската група (да не ме разберат погрешно че имам нещо против тях де ...). Просто въпросът е няма ли начин да се сключват договори за отстъпки и евентуални преференции централно - примерно сключваме договор с OMV-България за карта за намаление с условието да ги сложим някъде по колите или стикерите като спонсор или нещо подобно. Същото важи и за специализираните сервизи. Съгласете се, че оторизираните сервизи за Алфа извън Софийска област ги няма. В общи линии, хората, които си подават молбите, искат да знаят, че за парите, които ще дадат за членски внос ще получат нещо, което не е централизирано само в София. Освен това, за широката маса 60лв не е идеалния вариант за членски внос.
    Напомням, че в момента като регионален представител изразявам въпросите на хората от моя район, с които съм говорил по един или друг повод. Ясно е, че повечето въпроси трябва да се решат централно (най-вече това със договорите за отстъпки и преференции).
    Другия въпрос беше за следващия Италфест - дето се надяваме да стане през пролетта. Проблема е, че не е лоша идеята отново да е централно разположен, за да е удобно на всички. Няма се в предвид да е на същото място - може да е някъде в северна България, но да е удобно за всички.
    Засега е това. Последния ми въпрос е дали не е удачно регионалните представители да имат в себе си копие на печата на клуба за да подпечатват молби за членство, евентуални спогодби за преференции с някои фирми и т.н. А ще ми трябва и повече от служебната информация за клуба - БулСтат, банкова сметка и т.н.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Момчета, много ме е яд че не можах да дойда на срещата в неделя, но държа тук да споделя, че хич не ме стимулирате да стана реален член на клуба. Разбирам, че може би моето мнение не е толкова важно, но само емоционалната ми обвързаност към марката, не може да ме подбуди да плащам 60лв годишно...Парите не са много, стига да знам за какво ги давам. Приветствам идеята за официален клуб, но ми се ще някой да конкретизира ползите, защото "някой фирми,магазини и кафета..." ми звучи несериозно. Даже ми създава илюзията, че и вие още незнаете конкретно къде и кога ще се ползва това членство. Дано не ми се обидите, но ако може някой компетентен да ми ги обясни тия работи ще съм му благодарен. Мерси предварително и още веднъж пожелавам успех на клуба!!!
    .::Black Cloud Gang::.

  3. #3

    Default

    AlfaUser,

    За от полза само на Софийската група, мисля да го оставя без коментар...Аз лично се чуствам обиден от подобни изказвания!

    Да има начин да скючваме договори централно с фирми като ОМВ и други такива....водени са разговори с някой от тях и нещата сигурно ще станат...но трябва още малко работа, за да станат нещата реалност.

    За оторизираните или по точно специализирани сервизи извън София...има...всеки сервиз който иска да дават преференций на членове на клуба може да се свърже с нас, стига да отговаря на някои изисквания.

    Хората са прави, че срещу тези пари трябва да получат нещо извън София (щом искаш да се делим на София и извън нея)...както ти казах на няколко пъти: имаме няколко варианта за това, но още не сме го решили точно.

    За 60лв. годишен внос е гласувано и решено.

    За Италфеста, някой неща си дискутирани...само едно мога да ви отговоря за сега...че много вероятно ще е някъде около София или Пловдив или между тях...Два Италфеста на година няма да има...може да има един авто-събор през пролетта и ИталФеста да си остане за есента.

    Печат на клуба ще има само при председателя, зам.председатял и касиера...за сега... за по натам ще го мислим. Няма нужда молбите да се подпечатват. Булстата и друга подобна информация ще я имаш в скоро време.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #4

    Default

    Alfa 156,

    Никой не се и опитва да те стимулира да станеш член на клуба. Клуба не е фирма коята иска някой да и стане клиент, за да се налага да стимулираме когото и да било.

    На всеки мнението е важно...

    Парите отиват...за законовата подръжка на клуба, печатане на членски карти, стикери и най-вече за неща от сорта на ИталФеста...до тук сме похарчили над 2500лв. от наши лични средства

    Кафенетата, магазините, сервизите и т.н. ги знаем...когато всичко стане готово ще ги разберете и вие. НЕ искам да казвам имена на фирми сега и после в последния момент нещо да стане и да се излгаме. Само мога да ти каза, че тази магазини и т.н. не са малко.

    Мерси за пожеланията

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ето сега първият засегнат - както казах в поста си, не искам да се делим - просто изказвам мнението на хората - нали това ми е работата. Никой не иска да се дели на групи, и точно затова беше самия пост. Много съжалявам, ако си ме разбрал така, но изобщо не е била такава идеята. Мисля, че се разбираме доста добре, за да изпадаме в такива ситуации. Новината за договореностите с фирмите предполагам ще зарадва всички, просто хората реагират малко по-сериозно защото няма още какво да им се предложи. До скоро
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Alfa 156,
    Никой не се и опитва да те стимулира да станеш член на клуба. Клуба не е фирма коята иска някой да и стане клиент, за да се налага да стимулираме когото и да било.
    Не искам да изпадам в крайности, но мисля че току-що "убихме" един потенциален член на клуба ... както се казва "Requiescat in pace"
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    абе петко не те знам от де си ама си спомням едно време имаше едни чичковци с шрифери дето знаеха всичко, но нищо не казваха - същите тези другари работници на тихия фронт взимаха маса пари в името на някакво всеобщо благо пък не даваха обяснения по некои съображения
    та и те не накараха никого насила (уж) да става член на нещо амам с удоволствие му взимаха париците

    макар че като ти гледам ник-а май ги познаващ въпросните мили хора

    айде със здраве и дано не съм прав
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8

    Default

    AlfaUser,

    Както ти казах преди малко, а сега да го напиша и на другите;

    Когато всичко е готово ще се напише ясно и точно какво ще се получава срещу членството в този клуб. Не искам да пиша предварително, че там, там и там ще ползваме това и онова и в последния момент да стане нещо, и след това да излезе все едно съм ви излъгал.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    OK. Peace man !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    да обясня емоционалния си пост от снощи - никак на приемам изказвания от типа - никой не те кара на сила или пък като стане ще стане

    не мисля че е много тайно да се каже примерно в мемнта водим преговори с фирма X, Y и Z

    също така на ми е ясно защо устава на клуба не е публикуван - ако не знаете той е публечна информация между другото

    а как ще пропагандирате марката като целта на клуба на била да привлича нови членове още не успявам да проумея, макар че мислих доста по въпроса ...

    нищо лично към никого, но исказнавия от подобен род от председателя на клуба, който ex officio предсатвлява клуба са най-малкото недопустими
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    65

    Default

    Тези караници са отврат..................
    Престанете моля Ви
    Този клуб е една наистина добра идея. Съгласен съм, че инфо по въпроса за преговорите е добра идея, но надявам се да не пострада форума в който били то член или не на този клуб можеш да обменяш инфо и идей със съмишленици.
    Отностно сервизите те наистина трябва да се проверят добре защото ми е писнало да ми казват " е това е алфа те така си работят к'во да я направя повече" или други подобни от хора, който не са прочели толкова колкото аз съм написал.................

    п.с. Пак Ви моля не се карайте за глупости.......

  12. #12

    Default

    Turtey,

    До тук са нарушил няколко от правилата на форума!

    иначе:

    Първо ме наричаш крадец (мен както и цялия клуб, сме едва ли не пирамида)....след това ми казваш, че не съм можел да пиша това и онова, а и ми казваш как да си вършим работата в клуба!

    На тези простотий няма да ти отговарям, само ще ти поясна две неща: Клуба е организация с идеална цел (ако въобще си наясно какво е това)... Второ ние не сме политическа партия, за да се занимаваме с пропаганда и агитация.
    ============================================

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #13
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    purvo se izvinqvam za latin i vtoro neka i az naleq malko maslo v oganq.
    napalno sum saglasen s mneniqta na vsi4ki,no,vinagi ima "no"
    -kakvo gi gree 4lenovete na kluva koito sa ot plovdiv ,varna,stara zagora i t.n. 4e 6te imat preferencii primerno v ital serviz ili 6te imat otstapka za avoto4asti ot magazina na "stamboliiski.zatova s Alfa user sum na edno mnenie.trqbva da se izmisli i ne6to v provinciqta
    -da,drugestvo s idealna cel,no samo edna cel ne e dostata4na da ubedi6 4ovek da si dade parite osobeno v dne6no vreme i osobeno v bulgariq(da ne zabravqme 4e sredniq dohod na pove4eto ot nas e okolo 300 leva
    -i Petko nerazbrah s kakvo tolko te zasegana Alfa user i nevijdam ni6to obidno v posta mu ,samo fakti

    neka nikoi ne se zasqga sega i ot moq post
    мир да има

  14. #14
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Какво ги грее членовете от провинцията ли ?!!?
    Е добре де нали си има така да се каже регионални представители на клуба в дадени области на България ...
    Сега тука в София се ползват отстъпки за еди къде си и еди къде си
    ами тези които отговарят за клуба в другите региони на България нека сами помислят откъде да извлекат предимства и облаги за членовете от провинцията ... от тамошни "заведения, кафенета, бензиностанции и прочее"
    Значи според някои от Вас УС-то трябва да се вдигне и да обиколи всички райони на България и да "издейства" от различни места отстъпки и други преференции за хората от провинцията ...
    Е добре де питам аз ... тогава за какво са тези представители на клуба в провинцията ?!?! не е ли и това тяхна работа ... ?!
    Не съм съгласен да се обвинява Управителния Съвет на клуба за неща от сорта ... "че членовете от провинцията" не могат да ползват същите преференции като тези от столицата
    още повече че аз лично не знам някой от там да си е платил членски внос нито пък да е подал молба за членство в клуба
    ако има такъв моля да ме извини !!!
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  15. #15

    Default

    Alfa User, не ме е засегнал с нищо

    Иначе, МхЗендер ни е първият член извън София

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •