Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: Разходомер за пропан бутан?

  1. #16
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ще се пробвам да дам един пример и приключвам:

    Живея на последен етаж и съм далече от абонатната станция която подгрява водата на блока. Ако искам да се изкъпя рано сутрин пускам топлата вода да тече поне 10мин. за да стане такава реално. Водомера си я отчита като разход на топла, но това мене не ме топли. Заминава си в канала.
    Мисля, че подобен уред който отчита реално преминалата течна газ по тръбата е безмислен точно по тази причина.
    Разбирам желанието ти да отчиташ постъпилата течност в изпарителя, но това ти дава представа за разхода точно толкова колкото и осреднените сметки при пълно-празно.

    Дори и да приемем, че минаваш 50 км. с еднаква скорост и обороти, то пак ще има значение каква е околната температура, какво е надморското равнище, моментното състояние на запалителната ти система и.т.н. фактори оказващи влияние на изгарянето и съответно разхода.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    11

    Default

    Да, точно!
    Давам си и аз примера и приключвам с философстването и ако се наканя да сложа такава джаджа ще споделя резултатите. Така или иначе докарах алфата до момента да си монтирам газовото и сега е възможността ако ще слагам подобно нещо.
    Примера(реален):
    Карам си снощи по пътя Бургас-София. В резервоара за газ имам някакво количество гориво. Както споменах в един от предходните си постове- спирам, гледам, карам, пак спирам и пак гледам. Съобразно резултатите мога да си направя сметка колко гори колата при тези условия. Следващият път, като минавам по същия път, ще направя същото. Почти на 100% изразходеното количество газ няма да е същото, като при предходното измерване(стават съвпадения понякога). Както ROBYGAS спомена, има достатъчно много фактори, които влияят за изгарянето на сместа. Аз пък имам достатъчно време и километри по магистралата да си блъскам главата- какво, как и защо се е случило

    Отново казвам- не искам да откривам топлата вода или да правя гръмки изказвания с претенции, за революционни открития.

    Струва ми се интересно и в името на гъдела в дясната ми обувка, мисля да го пробвам!

    Благодаря за коментарите и желая успех на всички!

    п.с. защо пък не, с малко чесане на езици и задушия, смислени и безсмислени неща, да сме вдъхновили някой млад изобретател, който да открие нещо революционно и да се противопостави на апокалипсиса!

    п.с.2 лирично отклонение с не до там литературен стил. ))))

    Успех момчета!
    155, 1.8 8V TS, '93

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •