Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Изпускателен колектор 4-2-1 vs 4-1

  1. #16

    Default

    Моя скромен опит - карам тракдей на Калояново - смеси в нормата, говоря на пълна газ на правата......
    Прибирам колата, след месец и нещо пак тракдей - единствената промяна е че генерацията е променена - предния тракдей беше права тръба от началото на мястото на катализатора, до края - стоковия диаметър.......промених с по голяма тръба която свършва пред резервоара и е с метър и 60 см по къса от тази която стига до задната броня.......
    Сместа ми обедня с поне 0.5 - 0.8 единици......това беше и причината на последния тракдей да не карам повече от сумарно 4-5 бързи обиколки......
    А усещането ми беше че колата тръгна идея по добре, имайки впредвид че включвах трета по рано и в края на правата за част от секундата удрях прекъсвач на 4та, а преди спирах на около 6к обм......ся верно и че взех да спирам по късно, но все пак....
    Моето обяснение - по малко бекпрешър, повече въздух през двигателя, ремап несъобразен с това, щото е правен в предната конфигурация......рискувам примерно да ми изгорят клапаните от по бедната смес.......
    И понеже скапаното еку не може да поема ремап директно, а трябва да се разпоява още по скапания чип, реших че докато не си намеря резервно еку от 2.5, ще си карам така щото при следващото презапояване може да се прецака екуто......
    В тая връзка някой ако знае да се продава ЕКУ за 156 2.5 ЦФ2 двигателя да свирне, дали ще има имобил не ме интересува.......
    След като намерим ЕКУ - нов ремап, още малко по къса и широка тръба назад, и ще видим......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 15-12-2011 at 12:10.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Моя скромен опит - карам тракдей на Калояново - смеси в нормата, говоря на пълна газ на правата......
    Прибирам колата, след месец и нещо пак тракдей - единствената промяна е че генерацията е променена - предния тракдей беше права тръба от началото на мястото на катализатора, до края - стоковия диаметър.......промених с по голяма тръба която свършва пред резервоара и е с метър и 60 см по къса от тази която стига до задната броня.......
    Сместа ми обедня с поне 0.5 - 0.8 единици......това беше и причината на последния тракдей да не карам повече от сумарно 4-5 бързи обиколки......
    А усещането ми беше че колата тръгна идея по добре, имайки впредвид че включвах трета по рано и в края на правата за част от секундата удрях прекъсвач на 4та, а преди спирах на около 6к обм......ся верно и че взех да спирам по късно, но все пак....
    Моето обяснение - по малко бекпрешър, повече въздух през двигателя, ремап несъобразен с това, щото е правен в предната конфигурация......рискувам да ми изгорят клапаните от по бедната смес.......
    И понеже скапаното еку не може да поема ремап директно, а трябва да се разпоява още по скапания чип, реших че докато не си намеря резервно еку от 2.5, ще си карам така щото при следващото презапояване може да се прецака екуто......
    В тая връзка някой ако знае да се продава ЕКУ за 156 2.5 ЦФ2 двигателя да свирне, дали ще има имобил не ме интересува.......
    След като намерим ЕКУ - нов ремап, още малко по къса и широка тръба назад, и ще видим......
    Не би трябвало да се притесняваш въобще за мотора. Няма да ти изгори нищо Между другото проблема с записа вече го няма. Може да се програмира през буксата, само не помня сменихме ли последно оная памет дето не беше от това ЕКУ.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Във форума има един калкулатор за изчисляване на диаметрите и дължините изпускателен колектор в зависимост от градусите на изпускателния вал,оброти на двигателя и обем на единия цилиндър.Смятам че колектор изчислен с такъв инструмент ще е най-близо до истината

  4. #19
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Моля ви, ако имате да кажете нещо нека е по темата "колектор 4 2 1 или 4-1"...
    Колега и аз питам същото за 155 /4 2 1 или 4-1 ,ма никой не ми казва
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #20
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега и аз питам същото за 155 /4 2 1 или 4-1 ,ма никой не ми казва
    За каране по пътищата и от време на време изпускане на парата по писта =4-2-1 а за модифицирани двигатели за които 8500 оборота не са проблем и каране само по писта =4-1

  6. #21
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Моя скромен опит - карам тракдей на Калояново - смеси в нормата, говоря на пълна газ на правата......
    Прибирам колата, след месец и нещо пак тракдей - единствената промяна е че генерацията е променена - предния тракдей беше права тръба от началото на мястото на катализатора, до края - стоковия диаметър.......промених с по голяма тръба която свършва пред резервоара и е с метър и 60 см по къса от тази която стига до задната броня.......
    Сместа ми обедня с поне 0.5 - 0.8 единици......това беше и причината на последния тракдей да не карам повече от сумарно 4-5 бързи обиколки......
    А усещането ми беше че колата тръгна идея по добре, имайки впредвид че включвах трета по рано и в края на правата за част от секундата удрях прекъсвач на 4та, а преди спирах на около 6к обм......ся верно и че взех да спирам по късно, но все пак....
    Моето обяснение - по малко бекпрешър, повече въздух през двигателя, ремап несъобразен с това, щото е правен в предната конфигурация......рискувам примерно да ми изгорят клапаните от по бедната смес.......
    И понеже скапаното еку не може да поема ремап директно, а трябва да се разпоява още по скапания чип, реших че докато не си намеря резервно еку от 2.5, ще си карам така щото при следващото презапояване може да се прецака екуто......
    В тая връзка някой ако знае да се продава ЕКУ за 156 2.5 ЦФ2 двигателя да свирне, дали ще има имобил не ме интересува.......
    След като намерим ЕКУ - нов ремап, още малко по къса и широка тръба назад, и ще видим......
    Позачетох се тука и гледам некви странности:
    1. Това еку като се ремапне се прави само да си гони правилната смес - без проблеми си поема огромни разлики в сместта и само си коригира

    2. Точно това ЕКУ нищо не му се разпоявя за да се ремапне и така от 6-7 години се прави незнам защо е разпоявано изобщо
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #22
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default


    На мен са ми казвали/чел съм 3 различни неща относно чип тунинга за 2.5 CF2:
    -сменя се някакъв чип но няма никакво запояване /като някои BIOS чипове на дънни платки /
    -сменя се някаква таблица / софтуерно - само с кабел /
    -сменя се таблица и се наглася по бърз респонс на "fly by wire throttle" /това последното го твърдят Autodelta ... всичко софтуерно/

    Виж за разпояване на чип на този двигател за първи път чувам ... вече ще знам 4 различни версии ...

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Позачетох се тука и гледам некви странности:
    1. Това еку като се ремапне се прави само да си гони правилната смес - без проблеми си поема огромни разлики в сместта и само си коригира

    2. Точно това ЕКУ нищо не му се разпоявя за да се ремапне и така от 6-7 години се прави незнам защо е разпоявано изобщо
    Възможно е, просто коментирам случващото се след промяна на генерация, реших че ремапа не е за мен, и затва реших да не разбирам и да не се интересувам от него, и реално не знам какво и кога трябва да стане след едикво си......

    Сори за офф-а.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Позачетох се тука и гледам некви странности:
    1. Това еку като се ремапне се прави само да си гони правилната смес - без проблеми си поема огромни разлики в сместта и само си коригира

    2. Точно това ЕКУ нищо не му се разпоявя за да се ремапне и така от 6-7 години се прави незнам защо е разпоявано изобщо
    Ти пак почваш да изтъкваш някакви неща без да питаш първо защо е разпоявано. В това ЕКУ имаше друг флаш, различен от оригиналния и по обд не иска да тръгне записа. Друг го беше бутал преди това.

    Сместа е настроена по VE таблицата и с ламбда корекциите. Нормално е да му бяга сместа в този случай. Това ЕКУ не може да си гони само сместа. Няма такава функция

    Ако искаш да знаеш други неща обади ми се и питай.
    Last edited by oem; 17-12-2011 at 21:28.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти пак почваш да изтъкваш някакви неща без да питаш първо защо е разпоявано. В това ЕКУ имаше друг флаш, различен от оригиналния и по обд не иска да тръгне записа. Друг го беше бутал преди това.

    Сместа е настроена по VE таблицата и с ламбда корекциите. Нормално е да му бяга сместа в този случай

    Ако искаш да знаеш други неща обади ми се и питай.
    Въобще не ме интересуват твойте изпълнения, написал съм какво е положението на практика и ясно се чете за който може да чете Явно се вижда че сместта не е настроена след като е избягала след смяна на генерация, без да искам въобще да знам в коя таблица си я настройвал, и дори не знам че ти си я настройвал пък камо ли да те питам за нещо
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Въобще не ме интересуват твойте изпълнения, написал съм какво е положението на практика и ясно се чете за който може да чете Явно се вижда че сместта не е настроена след като е избягала след смяна на генерация, без да искам въобще да знам в коя таблица си я настройвал
    Уфф... както и да е
    Last edited by oem; 17-12-2011 at 20:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    Във форума има един калкулатор за изчисляване на диаметрите и дължините изпускателен колектор в зависимост от градусите на изпускателния вал,оброти на двигателя и обем на единия цилиндър.Смятам че колектор изчислен с такъв инструмент ще е най-близо до истината
    ...линк можеш ли да ми дадеш?

    Благодаря, преварително!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #28
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Ето го калкулатора:
    Attached Files Attached Files

  14. #29

  15. #30

    Default

    Е то в този случай да се чудиш кога искаш повече коне!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •