Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Гумени стелки

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Гумени стелки

    Здравей те, колеги. Искам да разбера някой дали е слагал универсални гумени стелки в своята кола (Алфа Ромео 156). Ако сте слагали, кажете кой модел пасва добре за нашите коли?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2

    Default

    Колега не ти ги препоръчвам:
    1.Мирише в колата на гума 1 месец след като ги сложиш отвратително.
    2.зачекват се по педалите и могат голяма беля да ти отворят.
    3.седят биташки.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Колега не ти ги препоръчвам:
    1.Мирише в колата на гума 1 месец след като ги сложиш отвратително.
    2.зачекват се по педалите и могат голяма беля да ти отворят.
    3.седят биташки.
    Има стелки дето не миришат. Също така са профилирани и мокат да се изрезват. Затова гледаш и миришеш

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Стига с тея гадни стелки, като видя тея гуменки в кола ми се повръща... по-добре жертвай някой мокетни от метро например!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Стига с тея гадни стелки, като видя тея гуменки в кола ми се повръща... по-добре жертвай някой мокетни от метро например!
    Едната ми пристигна от Италия с гумено мокетни - вече почти две години не са мръднали, особено шофьорската. А от тук повечето стелки мокетът на чофьорската се разпада за нула време. Споделете опит за хубави, нещо марка,...
    Last edited by NightRider; 08-12-2011 at 13:00. Reason: грешка

  6. #6
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    И на мене ми са кофти, но идеята е да няма влага вътре зиматa

    Между другото, кои стелки са по-добре Гумени или Силиконови?
    Last edited by Versace; 08-12-2011 at 16:47.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  7. #7

    Default

    Да и моят шофьорска стелка там където ми седи петата стана дупка, за сега съм я завъртял малко, но няма да изкара дълго. Другите са ми здрави и не виждам смисъл да ги сменям и мисля да взема само предни ~8лв. от Хит пак от мокет.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Има гумени стелки които не миришат, има и мокетни които от долу са гумени за да не попива надолу, но съм виждал такива само в интернет. У нас за съжаление масово се продават боклуци. В ebay.co.uk има доста богат избор и като цени гледам са екстра, но там са за десен волан, а и трябва някой да ти ги донесе, че доставката ще излезе повече от продукта. Истината е да поразгледаш сам и вярвай на обонянието си Гледал съм различни модели в метро/бриколаж/практикер по бензиностанции също има... Лично аз ще карам с мокетни и зимата, но гледам като се качвам да не взимам блатото със себе си.

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Метро, цена 14-18лв, не помня точно. Отдолу са гумени, с бобчета да не мърдат, отгоре си е мокет. Нямат мърдане поне две зими. Марка не помня...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10

    Default

    А ако сложите гумените под мокетените?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    От стелки бг съм си купил аз гумени,и мага да кажа,че си оправдаха паричките
    верно не са 14 -18 лева но са си повече от добри.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  12. #12
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Колега не ти ги препоръчвам:
    1.Мирише в колата на гума 1 месец след като ги сложиш отвратително.
    2.зачекват се по педалите и могат голяма беля да ти отворят.
    3.седят биташки.
    Миришат по-евтините, но не е толкова страшно.
    Не се зачекват по педалите.
    По-добре да стоят биташки, отколокото зимата колата да ти е мокра долу, и да ти се изпотяват стъклата.

    Моите ги взех от Карфур за 12 лв. четирите. Мирисаха известно време и спряха...
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  13. #13

    Default

    При мен на служебната Дачия са такива и като се качвам да я карам махам шофьорската,защото веднъж щях да се елиминирам зареди тия боклуци.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  14. #14
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Някой купувал ли е стелки от тоя сайт http://www.autoring.bg ?
    И тези които имат гумени, биха ли казали дали взимат тип лиген или не, и ако погледнат в сайта, могат ли да кажат, кой горе долу добре пасват, защото взех едни за проба ама нещо задните не са много ОК. Тип леген са и могат да се изрязват ама няма да паснат пак!

    Някой знае ли кои са по-добри между гумени и pvc с NBR?
    Last edited by Versace; 11-12-2011 at 00:16.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  15. #15
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Вчера си купих от www.stelki.bg за 147-цата и искам да ви кажа, че си заслужават всеки един лев!
    Пасват точно и са 1:1 с оригиналните ми (мокетни).
    Отдолу имат покритие, което пречи на стелката да "ходи" под педалите, отделно от копчетата за фиксиране.
    Съставът е гума + още нещо, предполагам силикон, защото на -4 си бяха еднакво гъвкави като на +22 в колата. Ароматизирани са, не знам до кога ще миришат, но поне ванилията е за предпочитане от някоя гадна миризма на синтетична материя.
    Доста са плътни и нямат нищо общо с останалите на пазара.
    Като произход са немски, а дали са правени там или в Китай, няма значение, защото качеството е 100 пъти по-добро от на останалите.
    Давам тази оценка, защото в Солун се загледах в оригинални гумени, когато взимах мокетените, но 78 евро не ми се даваха тогава. По спомен разлика няма, единствено няма лого на АР върху стелките, дори шарката е 1:1.
    Препоръчвам ги на всеки, който иска да се грижи за колата си
    Единствената ми забележка е, както казах на момчето в магазина, че гумените са само в черен цвят (оригиналните ги има в бежово, сиво и черно), а моят салон е бежов ... въпреки това не стои толкова грозно, колкото предполагах.

    п.с. В служебната кола имам такива от 16 лв., така ги дадоха от Херц (ларш са в това отношение ) ... сложих ги преди 2 седмици (около 1500 км) и вече се вижда къде ще се пробият

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •