Results 1 to 15 of 23

Thread: Температура на двигателя на газ..

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default Температура на двигателя на газ..

    Здравейте колеги колата ми е алфа 145 1.4 на обикновенна газова ловато слагана в италия... та сега зимата забелязах че когато колата е студена върви много по добре на газ от колкото като загрее на 80 градуса... като е студена има повече ряз и набира много по добре дигне ли към 80 градуса и става тромава и спъната, това нормално ли е ? и попринцип знаете ли нормалната температура на двигателя на тези туин спаркове... ?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Ще се радвам, ако някой даде отговор по темата, защото и при мене е така. Разликата е, че мойта е боксер, с изпарител съм- не е газов инжекцион. Но може точно това да е грешката- при нормална работа (на бензин) горивната смес се регулира автоматично, а при такива недоносени работи като при мене.... Все пак газовия инжекцион си има чип, който регулира сместта, а при мене пропорциите не се променят независимо дали е топла или студена.
    145 1.6 boxer
    146ti

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    По принцип студена колата на газ се дави, та ако следваме логиката щом студена ви е добре, то топла ви идва бедна Имате си кранчета на уредбите, те са си ваши, барникайте си ги ние нямаме това щастие

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    По принцип студена колата на газ се дави, та ако следваме логиката щом студена ви е добре, то топла ви идва бедна Имате си кранчета на уредбите, те са си ваши, барникайте си ги ние нямаме това щастие
    Code топла ще идва да се дави щом на студено е добре на топло сместа ще е доста по богата. Абе требва си въртене на кранчетата. Или газанализатор за да е по прецизно. Може и на усещане но ако се намали повече от колкото трябва ще вземе да гърми.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    По принцип това е така когато си на бензин. На газ ако ти е богата когато е топла, студена ще супер удавена заради течната фаза. Моите наблюдения върху моя кола са, че когато е добре топла, студена е леко задавена, ако реша да я паля сутрин с първото завъртане я давя, второто въртя на средно положение на копче т.е. без гориво и в момента когато пали я давам на газ.
    пп Разбира се, може нещо да съм в грешка, капацитета в раздела да вземе отношение
    Last edited by code; 08-12-2011 at 10:49.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    По принцип това е така когато си на бензин. На газ ако ти е богата когато е топла, студена ще супер удавена заради течната фаза. Моите наблюдения върху моя кола са, че когато е добре топла, студена е леко задавена, ако реша да я паля сутрин с първото завъртане я давя, второто въртя на средно положение на копче т.е. без гориво и в момента когато пали я давам на газ.
    пп Разбира се, може нещо да съм в грешка, капацитета в раздела да вземе отношение
    Не си в грешка. За това повечето ГИ имат корекция по температура.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    започва да се пристрастява someone's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    49

    Default

    Quote Originally Posted by kemakoz View Post
    Здравейте колеги колата ми е алфа 145 1.4 на обикновенна газова ловато слагана в италия... та сега зимата забелязах че когато колата е студена върви много по добре на газ от колкото като загрее на 80 градуса... като е студена има повече ряз и набира много по добре дигне ли към 80 градуса и става тромава и спъната, това нормално ли е ? и попринцип знаете ли нормалната температура на двигателя на тези туин спаркове... ?
    При мен ситуацията е тотално същата, само че съм с газов инжекцион /някакъв слаган в италия/. Това кранче на бутилката - отвито и завито все тая. Като загрее пука, придърпва, забива муцуна. От 40-80 гр върв без изброените проблеми. На бензин също е ОК.
    Alfa 145 1.4 TS 1998 г. с ГИ - 250хил

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by someone View Post
    При мен ситуацията е тотално същата, само че съм с газов инжекцион /някакъв слаган в италия/. Това кранче на бутилката - отвито и завито все тая. Като загрее пука, придърпва, забива муцуна. От 40-80 гр върв без изброените проблеми. На бензин също е ОК.
    Според мен си сменете гумичките на клапаните в изпарителите и нещата ще се оправят.
    Лвк за два гроша!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •