Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Температура на двигателя на газ..

  1. #16
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    благодаря колеги при първа възможност ще пробвам реглажа !

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колев, слагаш концентрат антифриз и си свиркаш. До сега не ми е замръзвал изпарител. Важното е и да има голям дебит през изпарителя.
    аааа, чичка, концентрати само на масата слагаме то замръзването е проблем на отоплението на изпарителя от кофти монтаж обикновено, ама много хора си карат така. изпарителя става една ледена буца.
    точка

  3. #18
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Quote Originally Posted by kemakoz View Post
    до тук добре а сега ако обясните и за кранчетата, до колкото си спомняма те са 2 на изпарителя, кое за какво е? и според какво да ги регулирам
    Зависи от изпарителя .. Пример: LOVATO RGE92

    Отгоре има врътка която е за празния ход на двигателя.. Отпред има по-голяма .. тя е чувствителност на изпарителя.
    И има още една/две преди плочката с които се регулира засмукването на гас при натоварен двигател.

    Има други марки изпарители при които "кранчетата" са различен тип.. BRC, EMME, и прочие.. но принципът за настройка е един и същ.

    (Това е само за електрическите изпарители .. при вакуумните е малко по различно.. но те са вече стари и на изчезване.)
    Най-доброто което можеш да направиш.. отиваш на реглаж при някой газаджия .. добре е да е познат или поне с опит и да ти настрои колата. За Пазарджик и окръг мога да помагам на колегите.. Ако си към София .. Роби е твоят човек..

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Да подкрепя пост 15 и колегата преди мене.
    Днеска минах през Роби и Пропер, да се запознаеме на живо и да си полафим! Беше много приятно.
    Роби ме извъртя и ми открадна за малко Катъра.
    Преведено, върза го към газоанализатора и елкона или каквото беше там.
    Добре работещата, според мен и на слух газова се оказа тоталка!
    Бедна смес на празен ход, още по-бедна под товар.
    Газове да ти се завърти свят!
    На всичко отгоре откри и голямо предварение, което регулира по газоанализатора, за което шапка му свалям на мръсника!
    Единствено, което му хареса бяха кабелите на Крис и свещите Лоджи, за които редовно ме хока Боби.
    Определено мотора се засили в ниски и средни обороти. Във високи няма как да му хванеш края.
    С една дума, регулирайте по описания начин, но само до като стигнете в сервиза.

  5. #20
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Колегите кажете добър сервиз в софия където могат да я регулират газовата.

    А колкото до студеното палене съм чувал че в изпарителя има две мембрани които са от гума и когато е много студена газта те се напукват... колко е вярно незнам

    А и колеги да питам за още нещо, на последък когато е студена и е на газ държи си нормалните обороти около 800- 1000 но се усеща че двигателе се тресе като мина на бензин спира това тресене. Когато подам газ или когато загрее не тресе, та това ми стана интересно ?

  6. #21
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Това се получава защото изпаритея ти не е достатъчно загрят и течната газ която влиза в него не може да се изпари достатъчно ... в двигателя ти влиза доста по богата смес от нужното и така докато загрее и започне да работи нормално .. зимно време я карай малко повече на бензин преди да прехвърлиш на газ .. по добре за изпарителя ... пък и за джоба ти За добър газаджия говори с колегата роби

  7. #22
    започва да се пристрастява someone's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    49

    Default

    Quote Originally Posted by kemakoz View Post
    Здравейте колеги колата ми е алфа 145 1.4 на обикновенна газова ловато слагана в италия... та сега зимата забелязах че когато колата е студена върви много по добре на газ от колкото като загрее на 80 градуса... като е студена има повече ряз и набира много по добре дигне ли към 80 градуса и става тромава и спъната, това нормално ли е ? и попринцип знаете ли нормалната температура на двигателя на тези туин спаркове... ?
    При мен ситуацията е тотално същата, само че съм с газов инжекцион /някакъв слаган в италия/. Това кранче на бутилката - отвито и завито все тая. Като загрее пука, придърпва, забива муцуна. От 40-80 гр върв без изброените проблеми. На бензин също е ОК.
    Alfa 145 1.4 TS 1998 г. с ГИ - 250хил

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by someone View Post
    При мен ситуацията е тотално същата, само че съм с газов инжекцион /някакъв слаган в италия/. Това кранче на бутилката - отвито и завито все тая. Като загрее пука, придърпва, забива муцуна. От 40-80 гр върв без изброените проблеми. На бензин също е ОК.
    Според мен си сменете гумичките на клапаните в изпарителите и нещата ще се оправят.
    Лвк за два гроша!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •