Results 1 to 15 of 107

Thread: Трудно първо палене на 1.9

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #32
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Скоро не бях се занимавал с ФЕС, но преди няколко месеца затапих ЕГР-а и бях решил да погледна дали има някакви грешки. След затапването му почти не се усеща някаква разлика в работата на двигателя. Надявах се да се реши проблема с непаленето от първия път, но не. Установих, че гасне само ако колата е стояла дълго време на контакт - повече от 30-40 сек. Тогава някак налягането на горивото изчезва и започва едно въртене и белия дим. Това само първото въртене, на второто си пали от раз. Откакто се затопли такъв проблем не съм имал. Преди да затапя ЕГР след запалване ако се опитах да тръгна веднага /да включа на скорост/ двигателят се опитваше да гасне. Рядко, но го правеше. Искаше малко време да поработи и след това никакви проблеми. Обикновено го оставам 15-20 сек., но по-скоро с идеята, че мазането в началото не е добро и да оставя малко време на маслото. След изолирането на ЕГР-а този проблем почти изчезна. Интересното е, че ЕГР-а беше идеално чист - с уста като дръпна и буталцето се преместваше - сега някой да не започне да ме бъзика. Та това е единствената промяна - може би да имам проблем с управлението на ЕГР-а, с вакуума? Както и да е - вече е излолиран.
    Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	14 
Size:	80.3 KB 
ID:	95223
    След като пуснах ФЕС излязоха 2 грешки: Р0404 - EGR device и P0380 - Glow Plug Heater Circuit. Изненадах останах от Р0404 - бях чел, че на 105 коньовото JTD не записва грешки? А сега де? Предполагам, че мога да си карам така? Другата грешка я знам - от седмица вече ми мига "реотанчето" след палене. Имах един проблем със стартера - буквално изпуши, а беше ремонтиран основно преди две години. Случката е следната: завъртам ключа - двигателят завъртя, но много бавно и не можа да запали. Втория път не завъртя изобщо, а замириса на изгоряло и излезе пушек. Стартера вече е сменен с втора употреба и двигателя си пали. Не знам дали като е окъсил стартера дали не е окъсил и акумулатора и ниското напрежение да е било причина за грешката за свещите? Ще следя дали пак ще светне "реотанчето". Иначе грешката за ЕГР-а си излиза всеки път, нищо, че е чистена. Поне направих няколко лога да видя дебитомера - 4,317 V при около 4300 об/мин. Предполагам си е добре. На празен ход количеството въздух е малко повече от исканото, но това е от ЕГР-а, както казава един колега. Ще ходя скоро за проверка на свещите, че като чета и съм малко наплашен от възможната развръзка. Надявах се да разбера нещо повече за непаленето, но сега /слава Богу/ нямах проблем. В друга тема гледах, че датчик на коляновия вал може да прави такива номера, но при мен на топла кола си пали, че и студена, а само понякога си показва рогата. Отчита си оборотите и налягане на горивото /когато не пали е 0, но съм описвал по-рано в темата/.

    Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	16 
Size:	89.9 KB 
ID:	95224Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Views:	14 
Size:	89.6 KB 
ID:	95225Click image for larger version. 

Name:	4.jpg 
Views:	11 
Size:	90.0 KB 
ID:	95226Click image for larger version. 

Name:	5.jpg 
Views:	9 
Size:	83.7 KB 
ID:	95227Click image for larger version. 

Name:	9.jpg 
Views:	10 
Size:	90.0 KB 
ID:	95228Click image for larger version. 

Name:	11.jpg 
Views:	9 
Size:	89.7 KB 
ID:	9522925.05.zip
    Last edited by rossenvn; 25-05-2012 at 14:02. Reason: добавяне на файлове
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •