Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 107

Thread: Трудно първо палене на 1.9

  1. #16
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Disired fuel pressure не би ли трябвало да бъде 300 бара ? Пробвай да измериш налягането на горивото през манометър, ще добиеш реална представа. Датчика за налягане не е толкова точен в ниските стойности. Имах подобен проблем само, че непалеше избирателно, без значение топла студена и т.н. Зачистихме буксата на датчика за налягането на рейла и всичко си заспа.
    Налягането стига до 1350бар за тази кола. С какъв манометър ще го измериш?

  2. #17
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Налягането на горивото, не налягането в рейла. Мисля, че се подразбира. Манометъра се закача на маркуча за идващата нафта от резервоара и трябва да е около 2.5-3бара.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  3. #18
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    В 7.csv виждам, че сигналът за количеството входящ въздух е доста далеч от желаното, но ти не си задържал малко повече оборотите. И все пак това показва известен проблем с дебитомера, като се сметне, че той работи най-вече в участъка над 4V. Почисти го и вдигни обороти като ги задържиш поне 3 секунди
    За да ти кажа за налягането на горивото - трябва ми 4000об. поне, че виждам някакви аномалии до 2000об. и то с малко задържане - вдигни обороти като ги задържиш поне 3 секунди

    ---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Налягането на горивото, не налягането в рейла. Мисля, че се подразбира. Манометъра се закача на маркуча за идващата нафта от резервоара и трябва да е около 2.5-3бара.
    Абе на мен ми е. Ама тук не е проблем ниското

  4. #19
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Налягането на горивото, не налягането в рейла. Мисля, че се подразбира. Манометъра се закача на маркуча за идващата нафта от резервоара и трябва да е около 2.5-3бара.
    1,5 бара е.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #20
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    На мойта кола беше 1.8 бара налягането на празен ход, а при подаване на газ падаше на 1.5-1.6. След като почистихме резервоара и горивните пътища налягането стана 2.8 бара,а при газ пада най-много до 2.6. Както и да е, не споря, просто така знам от Вихрен, а и това показва колата ми.
    И все пак съвета ми към колегата е да посети някой сервиз да проверят дюзите и една хубава диагностика.
    Last edited by Dob4i; 08-12-2011 at 22:33.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  6. #21
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Аз, както съм написал, проблем като е запалена колата нямам с налягане на горивото. Рязах я доста и гледах какво иска ЕКУ-то и какво получава и нямаше проблем. Проблемът е, че преди първото палене показва 0 bar. Стартера ще се скъса от въртене, а тунджа никаква. Помпата в резервоара си работи, защото се чува, но налягането го няма. Налягане се появява чак когато е завъртян коляновия вал, че и то на няколко оборота. Поне това показва програмата. Ясно, че с манометър ще се види какво точно става. Утре ще гледам дали пуши бяло и може да разменя релета. Ако не стане ще се търси квалифицирана помощ.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Аз, както съм написал, проблем като е запалена колата нямам с налягане на горивото. Рязах я доста и гледах какво иска ЕКУ-то и какво получава и нямаше проблем. Проблемът е, че преди първото палене показва 0 bar. Стартера ще се скъса от въртене, а тунджа никаква. Помпата в резервоара си работи, защото се чува, но налягането го няма. Налягане се появява чак когато е завъртян коляновия вал, че и то на няколко оборота. Поне това показва програмата. Ясно, че с манометър ще се види какво точно става. Утре ще гледам дали пуши бяло и може да разменя релета. Ако не стане ще се търси квалифицирана помощ.
    Ми на комън рейла е така - като преседи, налягането е нула. Трябват и няколко оборота за да качи нужното. Рейката не седи под налягане като не работи моторът. Това е едната от разликите с обикновения дизел

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ми на комън рейла е така - като преседи, налягането е нула. Трябват и няколко оборота за да качи нужното. Рейката не седи под налягане като не работи моторът. Това е едната от разликите с обикновения дизел
    О гсоподи - нема ли кой да го спре тоя бре
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  9. #24
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    О гсоподи - нема ли кой да го спре тоя бре
    Обясни ми ти и се махам, ако другите кажат, че не съм прав
    Last edited by NightRider; 09-12-2011 at 08:55. Reason: уточнение

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Обясни ми ти и се махам, ако другите кажат, че не съм прав
    Ми не си прав естествено,ЖТД-тата има възвратен клапан,отгоре в конзолата на филтъра

    П.С.Иначе към колегата с проблема,мога да ти дам още един съвет,провери дали не е запушен горивопровода за обратната нафта към резервоара,ако е частично запушен може да пали трудно..........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ми не си прав естествено,ЖТД-тата има възвратен клапан,отгоре в конзолата на филтъра

    П.С.Иначе към колегата с проблема,мога да ти дам още един съвет,провери дали не е запушен горивопровода за обратната нафта към резервоара,ако е частично запушен може да пали трудно..........................
    Там знам, че има възвратен клапан, но той е за ниското налягане. Обясни ми какво става с високото като загасиш колата и какво става като тръгнеш да я палиш примерно след 1 час - пак за високото
    Last edited by NightRider; 09-12-2011 at 11:44. Reason: допълнение

  12. #27
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Там знам, че има възвратен клапан, но той е за ниското налягане. Обясни ми какво става с високото като загасиш колата и какво става като тръгнеш да я палиш примерно след 1 час - пак за високото
    Високото се разтоварва през обратната нафта,но като дадеш на контакт,и тръгнеш да въртиш,помпата за около 3 сек. вдига 140 бара,достатъчни да запали мотора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #28
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Високото се разтоварва през обратната нафта,но като дадеш на контакт,и тръгнеш да въртиш,помпата за около 3 сек. вдига 140 бара,достатъчни да запали мотора
    А, те точно това ми беше идеята, ама явно не ме разбраха или не искаха. На помпата и трябва няколко оборота та да вдигне нужното налягане, защото като се загаси колата се разтоварва високото. И ако колата е студена, особено зимата е нормално коляновия да направи 3-5 оборота докато запали и нафтата се подгрее във филтъра
    Last edited by NightRider; 09-12-2011 at 13:06. Reason: допълнение

  14. #29
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    абсолютно никва разлика няма във нуждата от обороти на въртяне при палене на студена и топла кола.

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    абсолютно никва разлика няма във нуждата от обороти на въртяне при палене на студена и топла кола.
    Ами кат не изчакам да изгасне бубинката и паля по инерция като бензин се получава

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •