Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 107

Thread: Трудно първо палене на 1.9

  1. #61
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ма ква глупост написа току що

    Ще ти дам жокер прочети какво е секвенционален инжекцион и ще разбереш

    Ето ти:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails positionofthecilinders.jpg  
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #62
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ма ква глупост написа току що

    Ще ти дам жокер прочети какво е секвенционален инжекцион и ще разбереш

    Ето ти:
    Въпроса не беше към теб,ма няма значение вече,свърши се.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #63
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    Та интересна тема зачетох се и аз имам проблем при тия температури в момента -15 пали трудно от 2-3 пат ако ударжи акумолатора но се надявам че иконката на реотаните която ми мига да ме подсети че си иска нейните нови свещи е проблема.. миналата зима от първия пат а сега зор. като запали мъчно изпушва бяло.
    Щом ти мига - сменяй

  4. #64
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    [QUOTE=NightRider;986890]
    Виж си корекцията на дюзите как е

    Какви стойности се очаква да показва при проблемни дюзи? Има ли друг начин, чрез следене на други параметри с диагностична програма да се насочим към проблем с дюзите? Аз имам подобен проблем като колегата пуснал темата.Изключително тежко първоначално палене с гъст бял дим след като запали.

  5. #65
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    май с ме доста с такъв проблем.Само че при мен разликата е че след дългото въртене когато най накрая запали облака пушек не е бял а черен и гъст.И го прави от -1 надолу при +1 няма ядове стане ли -1 или -30 няма разлика бая въртене пада карах я на диагностика казват всичко е ОК е ок ама не пали ама им я карам нали топла инъче само първото палене е зян после чак след 7-8 часа престой го прави наново
    156 1,9JTD 2000

  6. #66
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Мен си ме подкарваш по дефоулт ли тука? Защо ме намесваш не разбирам?
    Не си по дефолт, я се виж колко поста имаш и ти тук и какво си писал

  7. #67
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И какво съм писал? Я ти хубаво прочети. Не става само да пишем през пръсти глупости и да трупаме постове. Върни се в темата и прочети хубаво мненията ми да видим има ли някъде писано по въпроса за дюзите.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #68
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Tи пак не ме разбра,не се измъквам,просто съм искал да кажа,че няма корекция по цилиндри,демек не знае коя дюза на кой цилиндър е,затова и могат да се разменят и на ЕКУ-то не му пречи,докато при Мжета не е така.........

    П.С.Едно питане,как разбира ЕКУ-то на кой цилиндър има проблем за да прави корекция,и какво става ако размениш 2 дюзи ??????????
    В Фиат форума се разгоря такава дискусия!Екуто разбира на кой цилиндър има проблем по ускорението или забавянето на маховика чрез датчика на коляновия вал!Тази технология я има още от първите мотори ТДИ на ауди голф!Там дюзите са чисто механични-помпата е с така наречена електронна глава!Който работи с ваг ком знае на 13канал се вижда чудесно какво става във всеки цилиндър!

  9. #69
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    В Фиат форума се разгоря такава дискусия!Екуто разбира на кой цилиндър има проблем по ускорението или забавянето на маховика чрез датчика на коляновия вал!Тази технология я има още от първите мотори ТДИ на ауди голф!Там дюзите са чисто механични-помпата е с така наречена електронна глава!Който работи с ваг ком знае на 13канал се вижда чудесно какво става във всеки цилиндър!
    Koолега въпроса беше към друг човек,трябваше той да даде отговор,но както и по-нагоре казах вече няма смисъл.Спора стана за съвсем различно нещо,аз както винаги не бях разбран !!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by Mury; 08-02-2012 at 13:11.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #70
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    какво стана има ли напредък с трудното палене .Някой откри ли проблем.Моята всяка сутрин с мъки я паля вече по 10мин въртене накрая и стартера ще замине.Грешки не дава никакви освен на ЕГР-затапен е.Смених датчика на термостата и от там не е .Според мен си е от някой температурен датчик защото на +1 пали без ядове на -1 няма палене голям зор,ама кой датчик ще да е незнам.Този дето мери темп. на нафтата дето е до помпата и него сменях без резултат.Ако някой има идеи да казва защото тука в Добрич по сервизите вече им дадох месечните заплати а насреща нищо ПЪЛНО БЕЗХАБЕРИЕ.
    156 1,9JTD 2000

  11. #71
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    никой ли няма да изкаже мнение по въпроса
    156 1,9JTD 2000

  12. #72
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Трудното палене може да идва от доста неща колега хубаво е колата да се диагностицира както трябва и ще се разбере от какво е На различни коли причината може да е различна
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #73
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    никой ли няма да изкаже мнение по въпроса
    Най-добре отиди някъде, където могат да направят диагностика, както те посъветва Bobo. Странното при мен е, че след като пуснах тази тема само един път ми се случи колата да не запали от първо въртене и нямаше бял пушек. Единственото, което съм правил по нея беше да сменя един диорит от горивния филтър до ГПВН, че течеше гориво от него и оливаше двигателя. Излишно гориво мерихме и имаше разлика между дюзите, но нямам никакво намерение да влизам в този филм. Промених и начина на палене на двигателя. Преди като угаснеше лампата за подгревните свещи изчаквах още малко /някъде пишеше, че подгрева остава и след като изгасне/, сега след като загасне въртя веднага и пали, при -15* си запали от раз /въпреки че завъртя доста бавно/. На FES бях видял, че налягането на горивото от помпата ниско налягане, преди палене, пада постепенно с времето - 3.6, 1.8, 0 bar или нещо подобно беше. Затова сега въртя без много да чакам /докато има гориво/. Нямам идея колко от разсъжденията са ми верни и какво точно й има или няма на колата. Явно обича да показва магарии /имам една тема с подобни чуденки за вакуума/ - един път прави нещо, друг не. Женска му работа.

    п.п. Нещо, което пропуснах - никога не оставям горивото да падне под средата на резрвоара. Не знам дали има връзка с паленето, но поне кондеза ще е по-малко.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #74
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Проблема не е в дюзи. Обратната нафта е само от един от 4-те признаци за влошена работа на дюзите, ма само на стенд ще разбереш стойностите.
    Виждал съм 1.9 жтд да пали без проблем на три работещи цилиндъра, едната дюза беше сдала дух тотално.
    За да не пали, или да пали трудно, мисля проблема е в помпите.
    Успех и дано откриеш проблема рано!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #75
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    значи гледах я с ФЕС и като гледах стойностите за наляганията са в норма.Утре пак ще я закача и ще запиша стойностите да ги видите и вие и да кажете дали виждате нередности
    156 1,9JTD 2000

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •