Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 107

Thread: Трудно първо палене на 1.9

  1. #91
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    датчика съм го сменил вчера този на термостата, а кой е датчика който показва вътре каква е температурата на мотора и къде се намира.Някъде бях чел че е до самия термостат но не го открих.Възможно ли е грешка P0115 да се получава и от това
    http://ricambi.alfisti.net/product_i...TV-Spider.html
    Братле - пост номер 76 долу, под цитата. Ако не можеш да ги интерпретираш тия неща иди на диагностика и стига си сменял преди това. Ще потрошиш колата залудо

  2. #92
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    датчика съм го сменил вчера този на термостата, а кой е датчика който показва вътре каква е температурата на мотора и къде се намира.Някъде бях чел че е до самия термостат но не го открих.Възможно ли е грешка P0115 да се получава и от това
    http://ricambi.alfisti.net/product_i...TV-Spider.html
    Датчикам на термостата е и за температурата за ЕКУ-то,и за таблото,затова има 3 крака.Иначе от резистора за перките,неможа да ти дава тази грешка.Провери си по няй-елементарния начин термостата,запали сутринта колата,и след 5-6 мин. работа пипни горния маркуч,който идва от термостата и влиза в радиатора,ако е топъл си за термостат,при това положение е неормално да ти записва тази грешка.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #93
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    термостата отваря на около 75градуса тогава се стопля маркуча след него но защо не показва реалната температура вътре а разликата с феса е 10градуса както и за външната ФЕС-а показва с 10градуса повече и в двата случая.Пък както казват колегите по горе иди на диагностика ходил съм ама все казват колата е добре нищи и няма,но аз ходя все с топла кола нямам възможност да я оставям ползвам я постоянно ,затова се мъча сам да се справям с нещата не че ми се свидят пари за диагностика и последващ ремонт евентуално.
    Last edited by borislav82; 13-02-2012 at 10:49.
    156 1,9JTD 2000

  4. #94
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    термостата отваря на около 75градуса тогава се стопля маркуча след него но защо не показва реалната температура вътре а разликата с феса е 10градуса както и за външната ФЕС-а показва с 10градуса повече и в двата случая.Пък както казват колегите по горе иди на диагностика ходил съм ама все казват колата е добре нищи и няма,но аз ходя все с топла кола нямам възможност да я оставям ползвам я постоянно ,затова се мъча сам да се справям с нещата не че ми се свидят пари за диагностика и последващ ремонт евентуално.
    Naправи си разходка до Варна при Пининфарина

  5. #95
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Точно той вече я е гледал още миналата година като беше така-каза нищо и няма.Преди 10 дена бях при него сменях ангренаж казах му да погледне зацепването абе каза всичко е ОК ама не пали като е студена при -1и на долу.Вече незнам май някой голям баир и трябва
    156 1,9JTD 2000

  6. #96
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    Точно той вече я е гледал още миналата година като беше така-каза нищо и няма.Преди 10 дена бях при него сменях ангренаж казах му да погледне зацепването абе каза всичко е ОК ама не пали като е студена при -1и на долу.Вече незнам май някой голям баир и трябва
    Mnogo лошо тогава. Ти с ФЕС оправяш ли се?

  7. #97
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Я откачи маркуча за обратната нафта,и пробвай да духнеш към резервоара,ако не стане,опитай с нещо да го продухаш.ЖТД-та със запушена обратна нафта,палят трудно,или въобще не палят
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #98
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    и това ще пробвам днеска да видим какво ще стане но това запушване влияели се от температурите защото днес беше 0градуса сутринта и си запали без ядове
    156 1,9JTD 2000

  9. #99
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Нали искаш всевъзможни съвети,за непалене на ЖТД,пробвай всичко,което ти предлагаме тук във форума,пък накрая може да се оправи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #100
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    и ти си прав колега.А възможно ли е в студено време да и пада горивото,значи аз първо това си помислих сложих един прозрачен филтър на входящия маркуч преди филтъра обаче все пълен си стои незнам на самия филтър отгоре има нещо като възвратен клапан или се лъжа
    156 1,9JTD 2000

  11. #101
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    и ти си прав колега.А възможно ли е в студено време да и пада горивото,значи аз първо това си помислих сложих един прозрачен филтър на входящия маркуч преди филтъра обаче все пълен си стои незнам на самия филтър отгоре има нещо като възвратен клапан или се лъжа
    Има клапан на конзолата на филтъра да
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #102
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Днес реших да погледна с ФЕС дали има записани някакви грешки, че не бях я гледал няколко месеца. Грешки нямаше, но ми направиха впечатление различните температури преди палене, след като колата е стояла около 12 часа навън. Гориво -0.9*, датчик за външен въздух 1*, двигател 2*, въздух 3-4*/непосредствено след запалването се вдигна още малко/. В първите секунди имаше разлика между искано и измерено количество въздух, но много бързо двете стойности започнаха да се движат заедно. Нормално ли е да има такава разлика в температурите и по-високата /и според мен невярна/ стойност на темпертурата на въздуха не е ли предпоставка за затруднено палене?

    п.п. температурата на въздуха влияе ли се от сензора на дебитомера и затова да се получава по-високата стойност?
    Last edited by rossenvn; 06-03-2012 at 22:28. Reason: допълнение
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  13. #103
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post

    п.п. температурата на въздуха влияе ли се от сензора на дебитомера и затова да се получава по-високата стойност?
    Не, забрави
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #104
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Днес реших да погледна с ФЕС дали има записани някакви грешки, че не бях я гледал няколко месеца. Грешки нямаше, но ми направиха впечатление различните температури преди палене, след като колата е стояла около 12 часа навън. Гориво -0.9*, датчик за външен въздух 1*, двигател 2*, въздух 3-4*/непосредствено след запалването се вдигна още малко/. В първите секунди имаше разлика между искано и измерено количество въздух, но много бързо двете стойности започнаха да се движат заедно. Нормално ли е да има такава разлика в температурите и по-високата /и според мен невярна/ стойност на темпертурата на въздуха не е ли предпоставка за затруднено палене?

    п.п. температурата на въздуха влияе ли се от сензора на дебитомера и затова да се получава по-високата стойност?
    В такива малки граници е разликата в температурата,че е абсурд тва да е предпоставка за трудно палене.Има писано за 155 с 16в мотор,как на топло не палят,там е от датчика,но се получава разлика м/у антифриз-въздух разлика 15-20 гр..Свали дебитомера и виж в какво състояние е датчика за температурата-межо да го изплакнеш малко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #105
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Здравейте,колеги аз вече мога да се похваля с добро палене на минусови температури .Преди 10-тина дни смених регулатора за налягането (макар че беше нов)и от тогава насам всяка сутрин си е минус тук в Добрич но ядове с паленето нямам.Дано и занапред да е така.
    156 1,9JTD 2000

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •