Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: 1.9 JTS vs. 2.2 JTS - струва ли си смяната?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    В голяма грешка са даже във всички каталози пише 1430 кг. а 1500 кг. е максимално тегло за теглене.
    EX 156 1.6 TS

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    В голяма грешка са даже във всички каталози пише 1430 кг. а 1500 кг. е максимално тегло за теглене.
    И аз да се ключа във спора,колега такова понятие,максимално тегло за теглене-няма,бъркаш нещо със максимално допустима маса на автомобила,където при 159 мисля че под 2000кг няма,или общо тегло на автомобила при мен 2055кг по талон.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #18

  4. #19

    Default ..

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Колега покарай едно 2,4 Jtdm И ще си промениш мнението за дизелите...
    Ми колегата ти го е казал най-точно.Без да казвам дизел или бензин е по добро просто ти казвам пробвай дизела и ще видиш динамика/разход на значително ниво.

    Поздрави,
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  5. #20

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 11:48.

  6. #21
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    И да, 1.8 tbi ti за мен е единствената 159-ка, която човек заслужава да си купи.
    Е,как можа да го кажеш това...

    Не съм виждал 1.750TBi,но за този мотор,чета и слушам само суперлативи.Изглежда,че се представя дооста прилично.
    А,по темата,JTS наистина не си заслужава.Ако имате възможност пробвайте някой дизел,за предпочитане 2.4.
    Ако става въпрос за динамика и вървеж,дори и 3.2 не е някакъв връх.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  7. #22
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Защо цитирате някакви сайтове от немай къде, като си има официални документи тази кола.
    ИНФО
    Седана тежи 1430кг, вагона 1480. по DIN (всички течности заредени, резервоара на 90%, без шофьор). Това разбира се е тегло за базов модел. Една ТИ-ка със всички екстри е може би 50-70 кг отгоре.
    Да, до 1500 кг може да дърпа.
    И да, 1.8 tbi ti за мен е единствената 159-ка, която човек заслужава да си купи.
    Подкрепям с две ръце

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Е,как можа да го кажеш това...

    Не съм виждал 1.750TBi,но за този мотор,чета и слушам само суперлативи.Изглежда,че се представя дооста прилично.
    А,по темата,JTS наистина не си заслужава.Ако имате възможност пробвайте някой дизел,за предпочитане 2.4.
    Ако става въпрос за динамика и вървеж,дори и 3.2 не е някакъв връх.
    Ооо Ванка гледам 2,4 карам а не се хвалиме ааа И аз се питам на кой е онази бърза 2,4 от клиповете Честито от мене!
    Таа и за мен освен TBI-то, 2,4-ката не е за изхвърляне!

  9. #24

    Default

    няма смисъл от спорове.4овека сам ще си реши..но и моето мнение 4е не става да сравняваш 1750 тби с 3.2...просто разликата е убииствена..за по мощната и бърза 3.2 алфа....

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Защо цитирате някакви сайтове от немай къде, като си има официални документи тази кола.
    ИНФО
    Седана тежи 1430кг, вагона 1480. по DIN (всички течности заредени, резервоара на 90%, без шофьор). Това разбира се е тегло за базов модел. Една ТИ-ка със всички екстри е може би 50-70 кг отгоре.
    Да, до 1500 кг може да дърпа.
    И да, 1.8 tbi ti за мен е единствената 159-ка, която човек заслужава да си купи.
    Долу горе толкова,не казвам че Tbi е лош мотор,но 3.2 мисля е във повече като мощтност.
    Last edited by dilian alfa gtv; 18-12-2011 at 17:27.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    няма смисъл от спорове.4овека сам ще си реши..но и моето мнение 4е не става да сравняваш 1750 тби с 3.2...просто разликата е убииствена..за по мощната и бърза 3.2 алфа....
    Дали???
    http://www.youtube.com/watch?v=yykQR6y__5E

    И имай на предвид че 156gta, e доста по бърза от 159 3,2...така че са си прави сметката

  12. #27
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Дали???
    http://www.youtube.com/watch?v=yykQR6y__5E

    И имай на предвид че 156gta, e доста по бърза от 159 3,2...така че са си прави сметката
    Живко, голям ориентир даде - някаква гонка
    Тука има толкова фактори - шофьор, кола, състояние, тунинг?!, летящия е от някакви километри!? и на всичко отгоре с Брера и 156-ца. С две думи можеше със същия успех да пуснеш Астра VS Golf и пак щеше да е толкова по темата Поздрави!

    пп която всъщност е за 1,9 и 2,2 жтс !!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #28
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Живко, голям ориентир даде - някаква гонка
    Тука има толкова фактори - шофьор, кола, състояние, тунинг?!, летящия е от някакви километри!? и на всичко отгоре с Брера и 156-ца. С две думи можеше със същия успех да пуснеш Астра VS Golf и пак щеше да е толкова по темата Поздрави!

    пп която всъщност е за 1,9 и 2,2 жтс !!
    Ти да не би да смяташ, че 159 3.2 ще върви повечко от ГТА 156?
    Клипчето е доооста показателно.
    3.2 наистина е по-добър, но само от гледна точка на купуване на кола втора ръка.

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Helsinki, Finland
    Posts
    18

    Default

    Трябва да се спори, повече информация излиза по този начин

    За мен, варианта с чипа отпада. Няма кой да ми го направи качествено тук и дори да намеря някой, след като го обсъдих с местните ентусиасти, се разбра че най-вероятно няма да мога да мина годишният преглед ако ми вдигне емисиите.
    За разлика от България, няма да мога да я карам колата тук ако не си мина прегледа. А не минава с приятелство. Та, за тези 10 коня просто не си заслужава разправията.

    Още не съм намерил времето да отида да и да покарам една 2.2 или 2.4 дизел, но когато го направя ще коментирам лични впечатления.
    До сега, 2.4 дизели които са минавали покрай мен по улицата не звучаха много добре. Незнам дали това няма нещо свързано и със студът тук, защото зимата температурите може да паднат под -20 о_О.
    Принципно не съм толкова срещу дизелите, много завиждам на приятелче с 530хд бвм, което му харчи под 10 и оскорява за под 7 секунди, но тук плащаме 600 евра + за данък само ако караш дизел и ако не караш достатъчно незнам колко си струва.

    Явно ще трябва да спестявам и мисля за 1.75 ТБИ или 3.2 .
    Проблемът ми е че нямам доверие на 2-ра ръка колите от Германия/Полша/Италия, а тук не са много популярни и избор пррактически няма, освен ако не си я купя нова - което ми се ще много, но просто не си заслужава.

    Писах за тази: Алфа, но още не са ми отговорили дали има интернационална гаранция, ако има гаранция въобще.

  15. #30
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by psihary View Post
    Трябва да се спори, повече информация излиза по този начин

    За мен, варианта с чипа отпада. Няма кой да ми го направи качествено тук и дори да намеря някой, след като го обсъдих с местните ентусиасти, се разбра че най-вероятно няма да мога да мина годишният преглед ако ми вдигне емисиите.
    За разлика от България, няма да мога да я карам колата тук ако не си мина прегледа. А не минава с приятелство. Та, за тези 10 коня просто не си заслужава разправията.

    Още не съм намерил времето да отида да и да покарам една 2.2 или 2.4 дизел, но когато го направя ще коментирам лични впечатления.
    До сега, 2.4 дизели които са минавали покрай мен по улицата не звучаха много добре. Незнам дали това няма нещо свързано и със студът тук, защото зимата температурите може да паднат под -20 о_О.
    Принципно не съм толкова срещу дизелите, много завиждам на приятелче с 530хд бвм, което му харчи под 10 и оскорява за под 7 секунди, но тук плащаме 600 евра + за данък само ако караш дизел и ако не караш достатъчно незнам колко си струва.

    Явно ще трябва да спестявам и мисля за 1.75 ТБИ или 3.2 .
    Проблемът ми е че нямам доверие на 2-ра ръка колите от Германия/Полша/Италия, а тук не са много популярни и избор пррактически няма, освен ако не си я купя нова - което ми се ще много, но просто не си заслужава.

    Писах за тази: Алфа, но още не са ми отговорили дали има интернационална гаранция, ако има гаранция въобще.
    Хм тази изглежда доста добре,но я обясни колко и реалната цена,щот нещо ми се вижда евтина пък,пише некви други цени там.Иначе колата изглежда трепач,с последния фейс е вътре,с новия салон на ТИ................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •