Results 1 to 14 of 14

Thread: Покупка на "GrandePunto"?!

  1. #1

    Default Покупка на "GrandePunto"?!

    Интересува ме, колегите които имат такива коли да споделят опита си с тях, колкото и да е малък, защото до колкото знам се говореше, че имало някакъв фабричен проблем, нещо тропало отпред и някакви такива работи (не помня вече къде го четох) та ако може да ми кажат, наистина ли е така, с коя модификация точно или с всичките е така... такива работи
    Разхода на колите влиза ли в нормите посочени от производителя, довлни ли сте от динамиката, от екстрите, от материалите, от пространството в купето, от интериора
    Благодаря предварително
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    За тропането май беше от кормилната рейка, но това било оправено вече. Чухме го от един от местните представители на Фиат.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Ми колегата от Ланча форума и-бар му е ника този който се пускаше на Италианското кара такова каза,че е врътнал към 15/20к за няколко месеца него питай.
    А инак имат фабричен дефект в кормилното ли, някъде по окачването ли отпред, абе тропало и не е отстранено още.
    Това ми го каза представител на Фиат сега на Пловдивският панаир.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Е във Варна ни казаха, че бил отстранен този проблем Явно сме по-напред Може да са ни послъгали. Аз бях бате Тиното като ги пита. Някво хлопане в секторната кутийка май било
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    аз ми е интересно дали тая кола(имам предвид ЖТД-то) наистина гори толкова колкото пишат от фиат

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    И колко пишат e разходът и за кой двигател? Не можах да намеря
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Е във Варна ни казаха, че бил отстранен този проблем Явно сме по-напред Може да са ни послъгали. Аз бях бате Тиното като ги пита. Някво хлопане в секторната кутийка май било
    Е точно секторната кутия беше,но на мен ми каза,че тепърва колите ще влизат в сервиз за отстраняване.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    аз ми е интересно дали тая кола(имам предвид ЖТД-то) наистина гори толкова колкото пишат от фиат
    И колко пишат e разходът и за кой двигател? Не можах да намеря
    FIAT GRANDE PUNTO 1.9 8V Multijet - 120к.с.
    - градски цикъл 7.5
    - извънградски цикъл 4.5
    - смесен цикъл 5.6

    Аз обаче не искам дизелово, не е изгодно, като се има предвид разликата в цената
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku
    ...Аз обаче не искам дизелово, не е изгодно, като се има предвид разликата в цената
    Ема откъм повер е изгодничко Иначе разликата в цената може да е приемлива, ако се въртят достатъчно километри на година
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Lucky
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Е във Варна ни казаха, че бил отстранен този проблем Явно сме по-напред Може да са ни послъгали. Аз бях бате Тиното като ги пита. Някво хлопане в секторната кутийка май било
    Е точно секторната кутия беше,но на мен ми каза,че тепърва колите ще влизат в сервиз за отстраняване.
    Аз мисля, че ако не взимам вече произведено, а си го поръчам сега, ще то ще бъде произведено без този проблем

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by Kuku
    ...Аз обаче не искам дизелово, не е изгодно, като се има предвид разликата в цената
    Ема откъм повер е изгодничко Иначе разликата в цената може да е приемлива, ако се въртят достатъчно километри на година
    Не ми е нужна мощност за 99% градско
    А разликата в разхода е 3лв. на 100км. - при разликата в цената от 3000лв. разделено на разликата в разхода 3лв. и умножено по 100 (защото е разлика на 100км) ще получиш колко километра мога да се движа с бензиновото, преди дизела да ми стане по-изгоден - 100'000км. грубо
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku
    Quote Originally Posted by Lucky
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Е във Варна ни казаха, че бил отстранен този проблем Явно сме по-напред Може да са ни послъгали. Аз бях бате Тиното като ги пита. Някво хлопане в секторната кутийка май било
    Е точно секторната кутия беше,но на мен ми каза,че тепърва колите ще влизат в сервиз за отстраняване.
    Аз мисля, че ако не взимам вече произведено, а си го поръчам сега, ще то ще бъде произведено без този проблем

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by Kuku
    ...Аз обаче не искам дизелово, не е изгодно, като се има предвид разликата в цената
    Ема откъм повер е изгодничко Иначе разликата в цената може да е приемлива, ако се въртят достатъчно километри на година
    Не ми е нужна мощност за 99% градско
    А разликата в разхода е 3лв. на 100км. - при разликата в цената от 3000лв. разделено на разликата в разхода 3лв. и умножено по 100 (защото е разлика на 100км) ще получиш колко километра мога да се движа с бензиновото, преди дизела да ми стане по-изгоден - 100'000км. грубо
    Евала бацо за добрия избор и аз ако имах възможноста веднага щях да скоча в едно Гранде Пунто и да си купя една 75-ца например за ровчене
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    с тая 75-ца има си ровчиш нема ти остане време да я караш а за фиата и аз бих се метнал у един

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    с тая 75-ца има си ровчиш нема ти остане време да я караш а за фиата и аз бих се метнал у един
    Нали
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    и още как

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •