View Poll Results: Каква 166 притежавате?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • T. SPARK

    51 26.29%
  • V6 2.5

    3 1.55%
  • V6 3.0/3.2

    17 8.76%
  • V6 TURBO

    8 4.12%
  • JTD

    100 51.55%
  • FACELIFT

    15 7.73%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 105

Thread: Колко сме със 166 (сбит вариант)

  1. #46

    Default

    Спор няма..монетата има две страни.Ама дали ще се правя на интересен с три Алфи в подписа или ще имам 7-ца...мисля че второто е по-добре/вече почвам така да мисля/
    Едната/145-та/почти не се кара,двете 166-ци са винаги в движение.Ако изключим болния ми мозък слушащ всеки ден дали нещо не тропа и стърже може да се достигне до извода че "ми изгориа дреите" тия дръгели
    166-та е хубав автомобил!Капризен но хубав,доставя удоволствие..ама къде е мамка му,поставката за чаша?Къде е подгрева под чистачките?Къде е заврян дисплея?Какви са цените на частите?Има още "къде" ама вие ги знаете.Аз не харесвам особено немските автомобили освен 7-та но до 2000г.Винаги съм искал 740IL.Още повече че за да стигна до работата и у-щето имам повече извън градско.Та мисля че една 3-ка дизел надали ще ме натовари повече от 166...
    Лошото е че за едната съм дал 9 300лв.за другата 10 900лв.,значи грубо 20 000лв.Като добавим още около 8 000лв. за двете за почти три години станаха 28 000лв.Ако тръгна да ги продавам трябва да са на промоция:две за 10 000лв.От тук излиза че съм егати тъпъна за две години и няколко месеца да прахосам 18 000лв.!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Спор няма..монетата има две страни.Ама дали ще се правя на интересен с три Алфи в подписа или ще имам 7-ца...мисля че второто е по-добре/вече почвам така да мисля/
    Едната/145-та/почти не се кара,двете 166-ци са винаги в движение.Ако изключим болния ми мозък слушащ всеки ден дали нещо не тропа и стърже може да се достигне до извода че "ми изгориа дреите" тия дръгели
    166-та е хубав автомобил!Капризен но хубав,доставя удоволствие..ама къде е мамка му,поставката за чаша?Къде е подгрева под чистачките?Къде е заврян дисплея?Какви са цените на частите?Има още "къде" ама вие ги знаете.Аз не харесвам особено немските автомобили освен 7-та но до 2000г.Винаги съм искал 740IL.Още повече че за да стигна до работата и у-щето имам повече извън градско.Та мисля че една 3-ка дизел надали ще ме натовари повече от 166...
    Лошото е че за едната съм дал 9 300лв.за другата 10 900лв.,значи грубо 20 000лв.Като добавим още около 8 000лв. за двете за почти три години станаха 28 000лв.Ако тръгна да ги продавам трябва да са на промоция:две за 10 000лв.От тук излиза че съм егати тъпъна за две години и няколко месеца да прахосам 18 000лв.!
    Е да ама алфата все още минава за екзотика,а БМВ-та много и се качили разни(на по старите модели) и се вживяват като мутри
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #48
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    От тук излиза че съм егати тъпъна за две години и няколко месеца да прахосам 18 000лв.!
    Ако знаеш колко такива тъпани сме се събрали тука . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #49
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    До някъде си прав, но автомобилите от същия или по-горния сегмент се обезценяват също безумно бързо, а цените на частите си остават без актуализация поне едно 7-8г. Ето примерно една с-класа http://www.cars.bg/u517506 , като нови струваха от 170 до към 240000 лева чисто нови, 3 години по-късно цената 3 пъти надолу. Ето и пример с баварец http://www.cars.bg/u490474 горе долу същата работа. Колите които не се обезценяват така бързо са колите от ниските класове(на които и частите им са евтини).
    Едит: Какво да кажат собствениците на посочените по-горе коли които за 3 години са се обезценили със над 100 бона...
    Last edited by Dob4i; 21-12-2011 at 22:34.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  5. #50
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    ОФФ...
    То убаво гледате 3 литров дизел, ама аз не съм сигурен, че това е най-добрия избор.
    Дюзи-мюзи, скорости-морости....
    "Май е по-добре 740i с газов инжекцион!" - каза мой приятел, заклет фен на БМВ
    740 на газ е като костюм с джапанки.

    ---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Така е ама има ЕЛЕМЕНТАРНИ "екстри" които липсват в "ТОП лимузината" на Алфа Ромео?!?!

    -----------
    Иначе спор няма относно Алфа...имам такава марка от почти 13 години...нооо почва да писва.Все пак БМВ за 9 бона,2000г. 730D с извинение като седна едва ли не ще ми направи орална любов.Пък нека да е автобус.
    Като например?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #51
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ако знаеш колко такива тъпани сме се събрали тука . .
    Бийте тъпаните другари,шоуто да трещи
    А по темата да допълня,че наистина високия клас на немските "отличници" са доста надеждни коли,ама както спомена колегата са толкова клиширани и със скучна визия МПС-та,които бяха "мутренските машини" на ударниците,от времето,когато се хората си мислеха,че са в ролята Саша Белой във филма"Бригада",аре стига с тез старите ленти от архива...
    P.S.-(166-та завинаги ще си остане актуална,като визия,просто защото е чистокръвна италианка-хулиганка
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  7. #52

    Default

    Примери много...това че твоята има две копчета до скоростния лост не е екстра,за мен.Само ще ти дам един прост пример,за това че я имаш от скоро..шофирай по магистралата с 140-150км/ч и да е леко натоварено...настрои си радиостанция,да видиш къде ще ти е погледа след две секунди
    Утре и вдругиден го дават по -10 градуса със сняг,купил ли си хубава стъргалка за лед?А чистачките ще ги вдигнеш ли да не ги остъргваш и тях.Като пътуваш за Плевен чашката или шишето кои ще ти ги държи?Пасажера ли?А пасажера ако пуши,през прозореца ли ще тръска?Или ще вдигаш подлакътника?Или ще спираш на бензиностанцията през половин час?Духалките за задните прозорци къде са ти?Или ще ти харесва да си бършеш задните стъкла с микрофибър?Като тръгнеш на екскурзия по навигацията ли ще се водиш или ще разпъваш пътна карта на България?Подгрева на шоферската седалка ако сега работи след време кои ще ти я оправи?Малко смесих екстрите с надежноста ама дайте да си говорим истината.
    Имаш ли приятел тапицер да ти стегне седалката след около една година,или да ти претапицира волана?Или топката на скоростния лост?Или че 1700кг. автомобил има СЛАБИ предни спирачки?Или има добри фарове?Или не се чупят подглавниците?Или няма проблеми с чейнджъра?Или телефона е функционален по време на движение?Или чистачките които не могат да избутат повечко сняг?Или не замръзват прозорците?Като вали дъжд и спреш на светофара и свалиш стъклото леген ли ще си носиш?Като караш градско и сте двама,трима човека само на климатик ли ще караш,или ще им обясняваш колко е влажен климата?
    Та мисълта ми бе,че това не е скапан автомобил...както казват "За бога,това е Алфа".
    Чисто и просто още си в еуфория и не си видял елементарните недостатъци на лимузината.
    На бялото черно не се казва.Минуси има и то не малко.Има много елементарни неща които от фиатчето не са ги домислили ама все пак е хубава..за това и имам две
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #53
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Примери много...това че твоята има две копчета до скоростния лост не е екстра,за мен.Само ще ти дам един прост пример,за това че я имаш от скоро..шофирай по магистралата с 140-150км/ч и да е леко натоварено...настрои си радиостанция,да видиш къде ще ти е погледа след две секунди
    Утре и вдругиден го дават по -10 градуса със сняг,купил ли си хубава стъргалка за лед?А чистачките ще ги вдигнеш ли да не ги остъргваш и тях.Като пътуваш за Плевен чашката или шишето кои ще ти ги държи?Пасажера ли?А пасажера ако пуши,през прозореца ли ще тръска?Или ще вдигаш подлакътника?Или ще спираш на бензиностанцията през половин час?Духалките за задните прозорци къде са ти?Или ще ти харесва да си бършеш задните стъкла с микрофибър?Като тръгнеш на екскурзия по навигацията ли ще се водиш или ще разпъваш пътна карта на България?Подгрева на шоферската седалка ако сега работи след време кои ще ти я оправи?Малко смесих екстрите с надежноста ама дайте да си говорим истината.
    Имаш ли приятел тапицер да ти стегне седалката след около една година,или да ти претапицира волана?Или топката на скоростния лост?Или че 1700кг. автомобил има СЛАБИ предни спирачки?Или има добри фарове?Или не се чупят подглавниците?Или няма проблеми с чейнджъра?Или телефона е функционален по време на движение?Или чистачките които не могат да избутат повечко сняг?Или не замръзват прозорците?Като вали дъжд и спреш на светофара и свалиш стъклото леген ли ще си носиш?Като караш градско и сте двама,трима човека само на климатик ли ще караш,или ще им обясняваш колко е влажен климата?
    Та мисълта ми бе,че това не е скапан автомобил...както казват "За бога,това е Алфа".
    Чисто и просто още си в еуфория и не си видял елементарните недостатъци на лимузината.
    На бялото черно не се казва.Минуси има и то не малко.Има много елементарни неща които от фиатчето не са ги домислили ама все пак е хубава..за това и имам две
    Абселутно си прав за тез"дреболийки",колега...аре сия екстри ще гледаме-алфи ше караме аи си и ти
    ...ми то на'што гардже си е най-убаво знаиш
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Подгрева на шоферската седалка ако сега работи след време кои ще ти я оправи?
    А бе то и аз се заглеждам по 7-ци... ама верно, кажи къде да гледам за подгрева, лятото ми пържеше задника, а от месец-два не иска да тръгва и то на шофьорската да го е..?

  10. #55
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ей много съм либерален ама нали си имах и от двете та са ми любимки. Поспамете си още малко че ще позатрия после.
    Как ми липсва БМВ-то са зимата..........
    П.С. Капна малко и Алфата замръзна.........

  11. #56
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    166 не може да бъде сравнявана с 7-ма серия и е грешно да се сравнява със нея....Нито по размери нито по кг нито по двигатели.Просто не отговарят.Единствено може да се сравни примерно с 5-тата серия или Е-класа.И наистина 166 ги изпреварва.Факт е ,че немците владеят мн. яко пазара в този клас и знаят как се правят големи лимузини.Факт е че 166 винаги ще си остане мн. хубав модел на Алфа.Единствено Мазерати може да се бори с големите немски коли ,но там Италянците не залагат, на бройки и модели а на други неща.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  12. #57
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    166 не може да бъде сравнявана с 7-ма серия и е грешно да се сравнява със нея....Нито по размери нито по кг нито по двигатели.Просто не отговарят.Единствено може да се сравни примерно с 5-тата серия или Е-класа.И наистина 166 ги изпреварва.Факт е ,че немците владеят мн. яко пазара в този клас и знаят как се правят големи лимузини.Факт е че 166 винаги ще си остане мн. хубав модел на Алфа.Единствено Мазерати може да се бори с големите немски коли ,но там Италянците не залагат, на бройки и модели а на други неща.
    Айде да сме малко по-обективни. И аз много си харесвам корабО ама да кажем, че е по-добро от 5-та серия е мааалко пресилено - верно е, че TDS мАторите идват малко трошливи и че няма 166 (като година) съпоставима с 5-ца с новите мотори ама... Лично аз съм карал 5-ца около 1 година и мнението ми се покрива напълно с това на Линекстис за 7-цата
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  13. #58
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма да изпадам в дребни подробности, но за да обобщя моята гледна точка, ето най-важното:

    1 - Склонен съм да простя на италианския темперамент дребните пропуски и недомислици, но НЕ мога да простя на немската педантичност това, че е създала автомобил, който за 10 години е прогнил от ръжда!

    2 - До момента в своята шофьорска практика, преди Алфата, съм експлоатирал 2 Лади, 1 Ауди, 2 Форда и 1 Опел.

    Единствено при Алфата се усеща онази необяснима магия. Единствено в Алфата, независимо от дребните недостатъци усещам, че този автомобил притежава душа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ... Единствено в Алфата, независимо от дребните недостатъци усещам, че този автомобил притежава душа.
    Е то предимно затуй сме се накиприли тука толкоз народ,де - заради тая душа точно. Иначе ако почнеш много да се замисляш... смисъла май го няма
    А иначе по Филибето и околностите баварците вече стават масова кола за "шенгенските" квартали и шоферите са все едни такива мургави-и-и

  15. #60
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    На мен ми се случи няколко пъти да се кача от моята кола на 520i и просто не може да става сравнение, това БМВ в сравнение с 166-цата е пълен майтап, двг е 150 коня 6-так, но на това купе е трагедия, пътното поведение е ташак, седалките са гадни, и отвън и отвътре е по-грозно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •