Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Сериозен проблем с газов инжекцион БРЦ

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dani_alfata View Post
    става въпрос за моята 2.0 тс

    горе долу щв върви ли като на бензин и на каква цена е като за моя мотор

    преди имах алфа 145 1.6 120к.с 98год колата вървеше на гас смея да търдя че вървеше 2 пъти повече беше с ижекцион тартарини слган в италия и може би е имало такъв процесор....
    Доколкото знам цените на новите ТАП - ове се въртят към 120 - 150 лв.
    На този етап на моята не съм сложил ТАП, но мисля да го направя. Така, че не мога да гарантирам за резултата.

    Но на предишната ми кола (Калибра - 115 коня с обикновена АГУ), сложих правен и калибриран за моя двигател ТАП от човек, който е доста навътре с диагностиката на двигатели. Струваше ми 80 лв. Динамиката на двигателя се подобри а разходът падна с 5 - 10 %.

    PS: Аз и в момента (без ТАП) почти не усещам разлика във вървежа между газ и бензин. Просто разходът на газ е малко по-висок от този на бензин.
    Last edited by ecotronic; 06-01-2012 at 16:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    може ли някой да каже на газов инжекцион брц искам да сложа изпарител който държи поне на 150 коня и на горе.....

    може ли да се сложи друга марка освен брц и някой да каже цените че не намирам изпарител на брц за 150 коня

    егати берц то само
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  3. #18
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    като цяло съм запознат с ГИ на БРЦ
    иамам такава от 8 години
    имаше проблеми който бяха в неправилно вързана вода към редуктора
    проблема беше абсолютно същия , минаваше на бензин
    зимата не можех да карам над 130
    за целата вече си имам и кабела и софта и сам си я ръчкам
    другото е че редукроа трабва да е настроен на 1500мб
    ако е по малко от там също идва проблема
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    сега ровя аз из нета и не мога да намеря изпарител който да е за 150 коня и на горе

    всичко е 100 киловата имали изобщо такъв изпарител на брц който захранва 150 коня каква му е цената и подробности около него
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dani_alfata View Post
    сега ровя аз из нета и не мога да намеря изпарител който да е за 150 коня и на горе

    всичко е 100 киловата имали изобщо такъв изпарител на брц който захранва 150 коня каква му е цената и подробности около него
    Фобос слагат такива изпарители. Звънкай и питай.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    може ли да сложи изпарител смисъл друга марка на самия инжекцион брц ?

    ---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

    http://www.fobosgas.com/product/220/...ion-magic.html

    този дали може да се монтира на сегашното ми БРЦ?
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dani_alfata View Post
    може ли да сложи изпарител смисъл друга марка на самия инжекцион брц ?

    ---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

    http://www.fobosgas.com/product/220/...ion-magic.html

    този дали може да се монтира на сегашното ми БРЦ?
    Не виждам причина заради която да не може. Единственият проблем би възникнал от температурния датчик на изпарителя, който е съгласуван с газовия компютър. Предполагам, че това не е голям проблем да се нагоди.

    Реално Фобос това и правят. При техните ГИ само компютрите са Фобос. Всичко останало е взето наготово. Включително и вероятни BRC компоненти.
    Last edited by ecotronic; 20-01-2012 at 11:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    ПРОБЛЕМА е решен!!!

    оказа се температурния датчик който е на изпарителя

    като се даде гас на колата и датчика пада под -10 и повече градуса

    сложих ме стария и нещо др и сесега е по добре но ми трябва нов да си купя

    за това питам:
    -брц ФАСТ е някой ако може да ми каже колко пари е и от каде да си го купя???

    колата сега върви мн като на бензин е направо
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    ...........
    Last edited by D.Istatkov; 20-04-2012 at 17:26.
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    снимъл съм датчика!!

    поради запитване от един колега къде се намира,дано съм помогнал
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF7093.jpg   DSCF7096.jpg  
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  11. #26
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Представителството на брц за България по спомен беше в пловдив, опитай там.
    Last edited by Da_Fuse; 22-04-2012 at 17:31.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    знам колега този датчик е купен от там просто го снимах да го покажа на колега да го види къде се намира
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  13. #28

    Default

    имаш проблеми с датчиците най вероятно.лошото е ,че един и същи проблем може да се появи от 10 различни компонента и датчици.за това ти препоръчвам да отидеш на диагностика на инжекциона.ако не е някой от топлинните датчици може да се окаже и куп други неща.мене искаха да ми сменят дебитомера и лабадната сонда измамници някакви дето не разбират а се оказа топлинен датчик на инжекциона и запушени тръби на системата.пак ти казвам вече половината добър ремонт е добрата диагностика.в момента се продават едни джаджи сайтът е bang goot аз съм ги поръчал ще си правя сам диагностиките на колата и ще ходя тогава на майстор.едната от джаджите е за чистене на грешки та и това може да е проблем.някой път след оправяне на компонент остават грешки и колата пак не работи ,като хората .този проблемне ти е от сега.ВЪПРОС? копчето за смяна на газ бензин как ти работи принципно.автоматично ли включва на газ след определена температура?

    ---------- Post added at 05:45 ---------- Previous post was at 05:35 ----------

    скоро ще започне изобщо да не може да я караш на газ.в момента на достигане на температура щом исфорсираш ще се обръща на бензин.това е температурен датчик на инжекциона но ако го сменяш смени и този на рейката.почисти си филтрите и си изчисти грешките от компа и после ще черпиш.същият проблем прави,когато самото копче на превключвателя изгори или е повредено.ДИАГНОСТИКА НА ИНЖЕКЦИОНА си направи преди това и не се хвърляй да копуваш части и компоненти ако не познаваш добре майсторите.с мен се случи нещо от сорта.отивам на майстор и му казвам искам диагностика.той филисофа веднага започна аз съм майстор от 20 години кажи какво и е .казвам му качих го в колата за едно кръгче.веднага ме спра и вика.ооо ма това е дебитометъра..по това време ми правеше проблеми забиваше ми моцуната ,като подам газ това е защото натрупва грешки на спускателната система заради тоя смотан топлинен датчик и колата работи на авариен режим.не смених дебитомера естествено 400лв е за мойта кола.после друг искаше ламбадна сонда да ми сменя.трети искаше дросела да ми сменя .и от майстор на майстор от мнение на мнение взех та си поръчах едни машинки за диогнастика и чистене на грешки.от тук натам на майстор отивам когато сам съм си намерил проблема и ако платя пари на хал поне ще е моя грешката а няма да ме обират всякакви пишман майстори.ако си от софия или имаш път насам и мога да ти помогна пиши ми ще пуснеме една диаганостика на инжекциона и ще видиме какво те мъчи точно а и грешките ще ти изчистя.АБСОЛЮТНО НЕ СИ ЗА НОВ ИНЖЕКЦИОН ТОВА СА ГЛУПОСТИ.ПАК КАЗВАМ НЕ КОПУВАЙ ЧАСТИ ПРЕДИ ДИАГНОСТИКА ЩЕ СЕ НАБУТАШ.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Не че нещо ама дали видя че последното мнение на колегата с проблема е преди има няма близо 4 години?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •