Results 1 to 15 of 15

Thread: На алфа 33 8 клапана с карбуратор,кой точно е белега за зацепване на ремъците

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    софия
    Posts
    50

    Default На алфа 33 8 клапана с карбуратор,кой точно е белега за зацепване на ремъците

    Колеги интересува ме на кой от трите белега да зацепя ремъците.В ръконодството пише на Т белег обаче при мен такъв няма..има две дупки около 8-9 милиметра и след тях има един стърчащ нит,който е около 5 милиметра.В момента ремъците са зацепени на този стърчеащ нит.Обаче няма такава мощност колата,каквато трябва да има една истинска алфа.А и разхода е висок,което ме навежда на мисълта за неправилно зацепване.
    alfa 33 1.5 boxer-85

    Да обичаш значи да даваш,а по-скъпа любов от алфа нема

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ventutsy View Post
    Колеги интересува ме на кой от трите белега да зацепя ремъците.В ръконодството пише на Т белег обаче при мен такъв няма..има две дупки около 8-9 милиметра и след тях има един стърчащ нит,който е около 5 милиметра.В момента ремъците са зацепени на този стърчеащ нит.Обаче няма такава мощност колата,каквато трябва да има една истинска алфа.А и разхода е висок,което ме навежда на мисълта за неправилно зацепване.
    Със сигурност си я зацепил грешно, защото именно на тези буква Т буталата са в горна мъртва точка (ГМТ) на 1-ви и 2-ри цилиндър. Ака не можеш да я откриеш тая буква, просто отвий свещта на 1-ви цилиндър, вкарай тънка отверка и върти напред-назад, докато отверката ти покаже горе-долу къде е ГМТ . Тогава може и по-лесно да откриеш буквата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    софия
    Posts
    50

    Default

    Аз така направих с отверката като се усъмних че нещо не е наред.Ама в ГМТ на 1 цилиндър (т.е. като избута отверката най-навън) на маховика няма никакъв белег. В момента е зацепена на 2-3 зъба от ГМТ.Колата пали и работи относително стабилно.Но ме интересува дали ако се зацепят белезите на разпр. валове точно при най-високата точка на буталото на първи цилиндър,ще заработи мотора по-добре и ще свали ли разхода например.
    alfa 33 1.5 boxer-85

    Да обичаш значи да даваш,а по-скъпа любов от алфа нема

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    софия
    Posts
    50

    Default

    Със сигурност ли на всяка 33 ка има такъв белег буквата Т.Питам за да не търся нещо което не съществува.И благодаря за отговорите
    alfa 33 1.5 boxer-85

    Да обичаш значи да даваш,а по-скъпа любов от алфа нема

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Всеки боксер, независимо от година на производство, кубатура или модел има белег Т на маховика. Това е ГМТ и всяко друго зацепване на друго място е неправилно . Освен, че мотора губи мащност и равномерен ход, има и голяма вероятнос да удари клапан в буталото, ако не е зацепен на точните белези.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    софия
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Всеки боксер, независимо от година на производство, кубатура или модел има белег Т на маховика. Това е ГМТ и всяко друго зацепване на друго място е неправилно . Освен, че мотора губи мащност и равномерен ход, има и голяма вероятнос да удари клапан в буталото, ако не е зацепен на точните белези.
    Благодаря за отговора колега! Утре ще търся по-внимателно,защото явно тоя белег е трудно забележим. И още един изключително тъп въпрос.Дали е възможно ремъците да са зацепени на 180 градуса,т.е. нали на 1 оборот на разп валове отговарят 2 оборота на коляновия вал.Та дали колата ще пали ако са зацепени ремъците на с 180 градуса грешка?!?
    alfa 33 1.5 boxer-85

    Да обичаш значи да даваш,а по-скъпа любов от алфа нема

  7. #7
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Белега си е там,леко вкопан е вероятно покрит с ръжда и затова не го виждаш,няма и да го видиш просто така .Вземи един контактен спрей и пръскай там където смяташ.че е белега той ще си проличи,при мен така стана .
    Аз да питам по разбиращите , възможно ли е шайбата на 2ри и 4ти цилиндър да се набие грешно тоес има ли някакви легла за да неможе да баде сложена погрешно , питам защото колата е била удряна а въпросната шайба счупена и сменена ?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ventutsy View Post
    Благодаря за отговора колега! Утре ще търся по-внимателно,защото явно тоя белег е трудно забележим. И още един изключително тъп въпрос.Дали е възможно ремъците да са зацепени на 180 градуса,т.е. нали на 1 оборот на разп валове отговарят 2 оборота на коляновия вал.Та дали колата ще пали ако са зацепени ремъците на с 180 градуса грешка?!?
    Може да се зацепи на 180 градуса, няма да удари клапани, но няма и да запали.

    ---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:49 ----------

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Белега си е там,леко вкопан е вероятно покрит с ръжда и затова не го виждаш,няма и да го видиш просто така .Вземи един контактен спрей и пръскай там където смяташ.че е белега той ще си проличи,при мен така стана .
    Аз да питам по разбиращите , възможно ли е шайбата на 2ри и 4ти цилиндър да се набие грешно тоес има ли някакви легла за да неможе да баде сложена погрешно , питам защото колата е била удряна а въпросната шайба счупена и сменена ?
    Има кръгла шпонка на вала, няма как да се обърка. Може да се сложи ангренажно колело от другата глава на обратно, но няма да легне на самия вал.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Wink

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Белега си е там,леко вкопан е вероятно покрит с ръжда и затова не го виждаш,няма и да го видиш просто така .Вземи един контактен спрей и пръскай там където смяташ.че е белега той ще си проличи,при мен така стана .
    Аз да питам по разбиращите , възможно ли е шайбата на 2ри и 4ти цилиндър да се набие грешно тоес има ли някакви легла за да неможе да баде сложена погрешно , питам защото колата е била удряна а въпросната шайба счупена и сменена ?
    Сега ще се обиждаме ли?

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  10. #10
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Е как ще се обиждаме,издирваме от край време къде спят магаретата :Д събудихме доста от тях даже допинг им дадохме , ама явно има гътнати и безвъзмездно изядени .
    П.С. поне при мен белезите при зацепване на ангренажните колела имаха разлика с половин зъб при абсолютно точно Т ,няма как да се направи да цепи косъма .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    софия
    Posts
    50

    Default

    Блатодаря колеги! Намерих го белега,вижда се само когато е напръскано с WD .Зацепих ремъците както трябва,защото бъха избягали с един зъб.Колата като чели почна да върви повече.
    alfa 33 1.5 boxer-85

    Да обичаш значи да даваш,а по-скъпа любов от алфа нема

  12. #12
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    е няма начин всичко си иска своето и аз като цапна една ракийка почвам да вървя по-добре,и добре че е бил само един зъб.
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    И двете глави ли бяха избягали?
    Прави ми впечатление, че не си много убеден, че върви по-добре.
    Преди да запалиш превъртя ли го на ръка няколко оборота и после пак да провериш как са белезите?
    Питам, защото и едната глава да е зацепена грешно, пак се усеща голяма разлика.
    Пак си провери центровката!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз само да вметна, че когато се отвори капака на клапаните, е много мажно и белега на разпределителния вал да се гледа внимателно и тогава всичко ще си дойда на мястото.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Боби, говорим на един и същи език. За това и не писах!
    Съгласен !
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •