Results 1 to 4 of 4

Thread: Колеги няколко проблемчета

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Колеги няколко проблемчета

    Здравейте,колеги имам няколко въпросчета относно корабчето.Значи първо от доста време се каня да пиша ,преди известно време си сменях крушка на десния фар и там забелязах,че точно до него има гнездо за реле,което беше празно....мисълта ми е за какво ли служи това липсващо реле ?Следващия ми въпрос е колата ми гърми от известно време(колата е с обикновенна газова),ходих на газаджии и те я центроваха...казаха ,че може да гърми от кабели или свещи,но свещите ги сменях преди 5,6 месеца(наистина нямах пари за много добри свещи,но все пак са нови),странното е че колата гърми и на бензин,та мисълта ми е дали може да е от кабелите?Последният ми въпрос колеги е свързан с ABS,значи свети ми от известно време и съответно нямам ABS,интересното е че чат пат като е загряла и я запаля на газ не свети и си мисля ,че може да има връзка с ключа за газовата.Съжелявам за многото въпроси и благодаря предварително

  2. #2
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    За другите неща не знам, но АБС може да е от много неща. При мене от време на време светваше, обаче като изключех от контакт (в движение на свободна) в повечето случай се оправяше. Може да примерно спукан датчик пълен с водичка... то може какво ли не да е, де. При мен имах такъв случай със спукано капаче след смяна на дискове. Напляках го със силиконец и от доста време проблема го отнема (да чукна на дърво).
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  3. #3
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Празното място за реле ,което си видял е за инсталация за подгрев на казанчето на чистачките.Има едни дебели кабели ,който уволних и съм горд с това.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  4. #4
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    А спира ли да работи, съответно сработва ли ABS-а като въртиш волана?
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •