Quote Originally Posted by exteriorcardetailing View Post
Баща ми във Враца има ателие за лепене на пластмаси(брони, решетки, стопове и др.), та от него знам за макролона, че е материал по-често използван за направата на брони при някой модели автомобили, а също така за домакински електроуреди.Той е по-еластичен и мек от поликарбоната, но няма неговата прозрачност, но явно е по евтин като материал и е подходящ точно за такива детайли.Не съм химик, но някой от нещата написани в поста ми са неща от Wikipedia,защото съм се интересувал като правя нещо, какво е това все пак( говорим за фаровете), а за другите пластмаси баща ми може да ти изнесе лекция, защото той не ги лепи с лепило, а с разни скоби, пластмасови заварки, има съвместимост на материалите, ползва за стоповете метилен хлорид с който разтваря парчета стоп и стават течни и после излива нови парчета при липсата на такива при счупен стоп и така.Един колега от Пловдив даже имаше клип за един експеримент правен с поликарбонатен фар и това колко е здрав, биеше го яко с чук и нямаше трошене, чука отхвърчаваше все едно се бие в гума.
аз питах защото съм забелязал, че новите модели автомобили са с поликарбонатни фарове докато моите са от макролон, както и всички излезли около 2002-2007 нещо такова. Та поликарбонатните стъкла ги познавам по специфичното пречуване и разлагане на светлината (околната не на фара).