Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 76

Thread: Изгоряла крушка за фабричен ксенон

  1. #46
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Та да обобщим, габаритите на колата са халогенни и ако се пипнат после бързо горят, също така както казва Мурджев от хлабава маса греят и горат. Аз от както имам колата (почти 5г.) и 90 000км все на фарове, съм сменил един път габарит.
    Това да си разбиеш цокъла с друга крушка е аджамииска работа.........и то за 4лв разлика......

  2. #47
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Та да обобщим, габаритите на колата са халогенни и ако се пипнат после бързо горят, също така както казва Мурджев от хлабава маса греят и горат. Аз от както имам колата (почти 5г.) и 90 000км все на фарове, съм сменил един път габарит.
    Това да си разбиеш цокъла с друга крушка е аджамииска работа.........и то за 4лв разлика......
    мисля, че сте прави аз си взех колата с проблемче в цокъла на десния габарит и горя няколко пъти, както и непрекъснато ми свети чека за светлините а съм сменил всички крушки с обратна връзка към тоя чек и си светят ...
    Обаче моите габарити мисля са различни защото струваха лев и нещо от представителство на Phillips Lights.
    Tormentvm In Dvm Demens

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Като се замисля си ги слагах без да ги пазя и ги пипах с ръце. Купих ги от ОМВ в Слънчев бряг и бяха 44лева и някакви стотинки.2 броя Генерал Електрик май бяха или Осрам. Едно от двете.
    Но не ги пазих от докосване. Не знаех ,че и на тях им влияе
    Никога не трябва да ги пипаш с голи ръце,пише го и в инструкцията на крушките.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #49
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Дори и да ги пипнеш/то понякога няма как/,след това ги избърши хубаво с чист парцал............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Дори и да ги пипнеш/то понякога няма как/,след това ги избърши хубаво с чист парцал............
    Бих добавил и с малко чист алкохол,тоест спирт.Когато си купувам крушки,не взимам такива на които опаковките им са били отваряни,защото някой може да е решил да ги разгледа и опипа качествено.На габаритите крушки също мисля ,че са халогенни.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #51
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Понеже темата е за фарове и крушки та искам да питам някой дали е ползвал това http://www.autoled-bg.com/index.php?...product_id=124 и да даде отзиви.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  7. #52
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    51

    Default

    Ми това намерих

    Цък1 H7 18 LED
    Цък1 Audi A4 HID, LED, H7
    Цък1 V-LEDS HID WHITE LED HEADLIGHTS !!! Plug & Play!

    На последното клипче ми се виждат като свещи, но на живо може друго да е. Te на новите колици нали боцкат диоди за дневни светлини и предполагам, че са по-мощни от тези, но пак не ми се виждат достатъчни да заместят нормална крушка. Някой да каже, ако е пробвал.
    Last edited by borvass; 04-01-2012 at 00:55.

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  8. #53
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Понеже темата е за фарове и крушки та искам да питам някой дали е ползвал това http://www.autoled-bg.com/index.php?...product_id=124 и да даде отзиви.

    Поздрави
    Колега адски благодаря за този линк - не знаех че има и в БГ и мислех да си поръчвам едни риплейсмънти от Англия.

    ---------- Post added at 01:07 ---------- Previous post was at 01:05 ----------

    Quote Originally Posted by borvass View Post
    Ми това намерих

    Цък1 H7 18 LED
    Цък1 Audi A4 HID, LED, H7
    Цък1 V-LEDS HID WHITE LED HEADLIGHTS !!! Plug & Play!

    На последното клипче ми се виждат като свещи, но на живо може друго да е. Te на новите колици нали боцкат диоди за дневни светлини и предполагам, че са по-мощни от тези, но пак не ми се виждат достатъчни да заместят нормална крушка. Някой да каже, ако е пробвал.
    Сложно е значи на новите Аудита фаровете са с LED крушки ама са три фарчета забити току под капака, същото е и на лексус 600 H пак са три фара само че са по-конвенционални.
    Сега не мога да кажа дали риплейсмънти на основните крушки вършат работа защото при тези коли на които имам наблюдения самата конструкция на фара е различна.
    Tormentvm In Dvm Demens

  9. #54
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Една груба сметка, която си направих, показва, че една H7 Led лампа с 18 SMD 5050 (общо 54 светодиода с около 14 лумена всеки един) ще генерира около 760 лумена светлинен поток. Срещу средно 3000 лумена, получени от една ксенонова лампа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #55
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Една груба сметка, която си направих, показва, че една H7 Led лампа с 18 SMD 5050 (общо 54 светодиода с около 14 лумена всеки един) ще генерира около 760 лумена светлинен поток. Срещу средно 3000 лумена, получени от една ксенонова лампа.
    На една такава крушка по спецификации и дават около 190 лумена.

    Мисля, че на един диод 5050 за трите му кристала общия интензитет може да е до 15 лумена.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    На една такава крушка по спецификации и дават около 190 лумена.

    Мисля, че на един диод 5050 за трите му кристала общия интензитет може да е до 15 лумена.
    От каталожните данни на 5050 не бях сигурен дали 15 лумена е общият интензитет за тройката или за единия от трите. А щом е така, както казваш, означава, че нещата са още по-зле.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    От каталожните данни на 5050 не бях сигурен дали 15 лумена е общият интензитет за тройката или за единия от трите. А щом е така, както казваш, означава, че нещата са още по-зле.
    Ами много ясно, че е зле.
    Някой да не се лъже и да си купи Н7 крушка с надеждата да си замени сегашната примерно и да си мисли, че ще види нещо пред колата
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #58
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Точно това исках да разбера. Благодаря на отзовалите се.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  14. #59

    Default

    Изгоря ми крушката на късите.Осрам 64210NBP цена около 50лв за 2 броя,изкара една година,едва ли е светила повече от 200 часа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #60
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Изгоря ми крушката на късите.Осрам 64210NBP цена около 50лв за 2 броя,изкара една година,едва ли е светила повече от 200 часа.
    При тези цени и този кратък живот не се ли замисляш да слагаш ксенон?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •