Results 1 to 9 of 9

Thread: как да обтегна пистовия ремък на 1.9жтд

  1. #1
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default как да обтегна пистовия ремък на 1.9жтд

    ако може някой да обясни

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58507

    ---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 17:57 ----------

    Сега видях, че си с друг двигател, не зная дали при теб има ексцентрична ролка.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default

    точно и аз за това се чудих при мен я няма тази ролка и затова пуснах темата чакам за идеи че колата е на 3 крака и не можем да разгадаем как се обтяга ремъка

  4. #4
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Обтяжната ролка е за тази работа и тя си го опъва колкото е нужно.Ако имаш някакво виене и мислиш че с натягане ще се оправи,по-добре вижте от каде идва виенето и го ремонтирайте.
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  5. #5
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default

    ремъка стои хлабав и в дъждовно време боксува а когато е сухо се чува малко по различно

  6. #6
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default

    снощи забелязах още нещо карам на фарове вечерта и на вклучено парно и от време на време почнаха да ми отслабват светлините и вентилатор на парното почва да духа значително по слабо и това го прави за кратко 10секунди спира за 10 после пак така се едно не ми зарежда динамото и почва да черпи от акумолатора само но лампа до сега не ми е светвала.Заредих на петолъчката тръгнах към сливен проблем нямаше почти до сливен и малко след като влязох в града пак така ми направи дали е от ремъка ако боксува не трябва ли да светне лампата на динамото ако не зарежда помагайте

  7. #7

    Default

    Аз имах проблеми с пистовия ремък. При сутден двигател свиреше, също така и при големи натоварвания (фарове, парно, заден реотан или климатик и т.н.). Ремъкът беше хлабав.
    Когато свиреше (приплъзваше) зареждаше на около 12,2-12,5. Лампата в купето никога не е светвала през това време.
    Но и при мен в определени моменти почваше да свири и като подам яко газ или изчакам малко спираше. При мокро ефектът се срещаше по-често

    След натягане на ремъка, нещата се оправиха т.е. свиренето спря, зареждането е нормално.

  8. #8
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default

    ами в момента когато беше хлабав фаровете и парното ти светеха ли ту по силно ту по слабо,защото при мен е така а колата си зарейда с вклучени консуматори на малко на 14 волта имам чусвото че релето зарежда и в даден момент спира и пак започва да зарежда възможно ли е?ремака е хлабав ама не чак да свири в мокро време се осеща леко но по скоро като стъргане а не като свирене

  9. #9

    Default

    според мен имаш нужда от четки на генератора над 800 оборота тои зарежда но щом имаш спад значи са четки на 90%
    147 1.8 twin spark

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •