Results 1 to 10 of 10

Thread: Ръчна спирачка

  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default Ръчна спирачка

    Днес бях на преглед и проверката на спирачките установи, че при ползване на ръчна спирачка задно дясно колело не държи. Иначе крачната работи перфектно.
    Въпросът ми към Вас е освен обичайното клеясване на жило има ли друга типична за модела причина за проблема?

    Използвам случая, за да Ви поздравя с коледните и новогодишните празници.
    Желая Ви много здраве, късмет и много безаварийни километри на волана!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2

    Default

    Цилиндърчето.Моите като сменях накладките ги разглобих,малко е сложно,смазах и раздвижих жилата и ги регулирах,на няколко етапа.Свали колелото и огледай какво става или не става като дръпнеш ръчната.Още имам горе долу пресни спомени ,ако те интересува нещо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Аз залагам на жило. Моите ги свалих, смазах ги едно хубаво и всичко е ОК. Ползвам ръчна постоянно и искам да ми работи всичко.

    Весели празници
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  4. #4
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    И аз залагам на жило, жилата дърпат едни лостове, които, мисля, имат ексцентрици за натягане на спирачния апарат.

    Аз обаче с тези жила не се разбрах, за три години каране и една смяна на жилата нито съм виждал работеща ръчна нито добре настроена, затова засега реших проблема кардинално.

    Напролет ще сменям пак тия жила и ще раздвижвам апаратите, защото май имам корозирал водач при висока скорост (над 160) спирачките започват да свирят - това е срещан проблем при Мерцедес но при 166 не съм чел да има такъв. След разглобяването ще проуча механизма и надявам се да открия слабите му места (ако има такива).

    Иначе жилата се пълнят с мръсотия и вода и какво ли не и запичат особено през този сезон.
    Tormentvm In Dvm Demens

  5. #5

    Default

    Тук колегата е описал подробно за спирачния цилиндър,нашия е почти същия http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43401 ,разбира се първо виж жилото.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Тук колегата е описал подробно за спирачния цилиндър,нашия е почти същия http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43401 ,разбира се първо виж жилото.
    Благодаря, колега този линк си е чист туториъл.
    Само да питам някой от вас виждал ли е да се продават оригинални жила за 166 - смисъл пълен комплект със шплентовете и гумените уши, които се захващат към купето? и ако да колко струват и къде се продават - да подчертая, пиша за оригинални жила (комплект) а не рикамби оригинали, които са идентични с тези на Ланча Капа.
    Tormentvm In Dvm Demens

  7. #7

    Default

    туториал-чудесна българска дума
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    ТРВ-то си е с ушички и скобите комплект.Около 70лв комплекта,като това което е с изолацията е по-скъпо от другото.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ТРВ-то си е с ушички и скобите комплект.Около 70лв комплекта,като това което е с изолацията е по-скъпо от другото.
    благодаря, под изолацията имаш предвид шлауха на жилото откъм страната на ауспуховото гърне ли?
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Около 60-70лв са двете жила с туда за смяната им. Само труда ми взеха 15лв. Те си вървят с ушите за закрепване. Това откъм гърнето има допълнителна изолация за топлината. Аз ги смених началото на тази година и за сега всичко е наред. В началото на месеца минах и годищен преглед за това съм сигурен че всичко работи.

    п.п. Жилата ги взех от Италбулком Плевен - исках ги оригинални за алфата.

    Честита коледа и весели празници на всички. Желая на всички здраве и щастие най вече, останалото с малко помощ може да се постигне.
    Last edited by danchev63; 28-12-2011 at 11:07. Reason: допълване

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •