Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: Обява за 159 1.9 бензин и дизел в София

  1. #16
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ти карал ли си ЖТС та да твърдиш че харчи доста,този мотор е директно впръскване и разхода е оптимизиран доста.Имаме 3-а клиенти в сервиза с 1.9 ЖТС и всичките са доволни от разхода/около 12 в Сф/.Тази кола която е дал линк колегата,червения ЖТС е една от нашите клиентски коли,с няколко думи мога да кажа че,колата е хубава,поддържана е както трябва,не е имала сериозни проблеми,тва е.За другата нищо немога да кажа.....................

    П.С.Както каза Райдерса по нагоре,ако караш 10 000 км. на година и бензина е добър вариант
    Не, но дори и ти си казвал, че тоя мотор не е за това купе. За мен разход от 12/100 е висок и неоправдан, пък и човека пише, че колата ще се кара предимно в чужбина на дълги разстояния, а знаеш, че разхода на бензиновите коли на дълго си е височък, т.е. поне 8/100.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #17
    Просто алфист бе батка Pyro's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    19

    Default

    БИХ избрал дизела,аз имам дизелова.Двигателя е здрав и то много, за бензина няма да коментирам, защото нямам наблюдения.Относно икономията, такава кола не се кара за да икономисваш .Както казват колегите, ако ще е дизел вземи 1.9 с 16 клапана, а осемте клапана не са оферта понеже колата е доста тежка.Айде весели празници.

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Не, но дори и ти си казвал, че тоя мотор не е за това купе. За мен разход от 12/100 е висок и неоправдан, пък и човека пише, че колата ще се кара предимно в чужбина на дълги разстояния, а знаеш, че разхода на бензиновите коли на дълго си е височък, т.е. поне 8/100.
    Да мотора е леко слаб за купето,но въпреки това колата си върви много приятно..........Иначе за разхода на дълго си прав,но ти в чужбина вече нафтата е по-скъпа от бензина,на някои места стига до почти 1 Евро разлика/например Турция/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    аз съм със 1.9 JTDM,16 V....колата е уникална,особенно като свикнеш.филтъра за твърди частици ми създава проблеми вече 2 пъти,което е доста неприятно но има решения....и дюзите ме издъниха веднъж,но ако малко разбираш поне от двигатели проблема е бързо решим(аз съм пълен трап откъм двигателите....)разхода е градско-около 10,извънградско-6-6,5.....ама тези всичките малки проблеми се забравят много бързо като седнеш да караш.вервай ми......

  5. #20
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Хайде някои колега "майна" да помогне и да си даде мнението отностно тази обява http://www.mobile.bg/11326276347444829
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  6. #21
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    Хайде някои колега "майна" да помогне и да си даде мнението отностно тази обява http://www.mobile.bg/11326276347444829
    тая ми беше точно пред носа
    обаче от миналата седмица нещо не я виждам
    може да са я преметстили или да са я продали
    ако имаш интерес мога да отида да видя още ли е там
    и да я снимам по-детайлно
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #22
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    то външите забележки не ме вълнуват толкова колкото техническото състояние на автомобила и дали ще се навие да вземе моята двуврата стрела
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ти карал ли си ЖТС та да твърдиш че харчи доста,този мотор е директно впръскване и разхода е оптимизиран доста.Имаме 3-а клиенти в сервиза с 1.9 ЖТС и всичките са доволни от разхода/около 12 в Сф/.Тази кола която е дал линк колегата,червения ЖТС е една от нашите клиентски коли,с няколко думи мога да кажа че,колата е хубава,поддържана е както трябва,не е имала сериозни проблеми,тва е.За другата нищо немога да кажа.....................

    П.С.Както каза Райдерса по нагоре,ако караш 10 000 км. на година и бензина е добър вариант
    12 бензин с/у 9 дизел си е бая

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    12 бензин с/у 9 дизел си е бая
    159-ка дизел нема дет да харчи 9 в Сф,всите са 10 и нагоре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Дизелджиите сами се насосвате и си пригласяте във всяка тема, никой не ви обръща внимание и си мислите, че след хоризонта няма никой Аз ако си взема 159-ка някой ден задължително ще е бензин, нека да гори малко повече, за мен си е супер. 1,9 JTS съм карал и колата си върви доволно, а 1,9jtd като карах не ми хареса въобще, върви колкото да не е без хич. И е по-тежка и по-малко коне и вървенето и е - хлъц 1000 оборота и дотам

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Дизелджиите сами се насосвате и си пригласяте във всяка тема, никой не ви обръща внимание и си мислите, че след хоризонта няма никой Аз ако си взема 159-ка някой ден задължително ще е бензин, нека да гори малко повече, за мен си е супер. 1,9 JTS съм карал и колата си върви доволно, а 1,9jtd като карах не ми хареса въобще, върви колкото да не е без хич. И е по-тежка и по-малко коне и вървенето и е - хлъц 1000 оборота и дотам
    Само за вървенето на ЖТС-а ще се съглася с теб
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Дизелджиите сами се насосвате и си пригласяте във всяка тема, никой не ви обръща внимание и си мислите, че след хоризонта няма никой Аз ако си взема 159-ка някой ден задължително ще е бензин, нека да гори малко повече, за мен си е супер. 1,9 JTS съм карал и колата си върви доволно, а 1,9jtd като карах не ми хареса въобще, върви колкото да не е без хич. И е по-тежка и по-малко коне и вървенето и е - хлъц 1000 оборота и дотам
    Това за вървенето на ЖТС-а беше вица на деня.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Това за вървенето на ЖТС-а беше вица на деня.
    поне за 1.9 - да

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Колата върви съвсем нормално,не е бегачка,но си върви доволно,като за нормален човек,който не се състезава на всеки светофар
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Колата върви съвсем нормално,не е бегачка,но си върви доволно,като за нормален човек,който не се състезава на всеки светофар
    като ще е четирицилиндрово, тежко, бавно - по-добре да е и малко по-евтино, иначе не виждам особен смисъл....

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •