Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 92

Thread: Стъклата много се потят!

  1. #76
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default

    Дали ти е здрав радиатора за парното? Пролетта яко гризнах дървото с този радиатор, след като смених антифриза на цялата система : ( и на всичкото отгоре капеше по малко, и почти не се осещаше като мирзма! капеше докато е студена колата и после като задуха.. познай!........ Вътре ставаше парна баня! На вътрешните фейски радиатора им е без кранче ( като на Браво) и във същотовреме в Епер по номер на рама го даваха с кранче като на Типо!

    поздрави!
    Last edited by Majed_146; 22-09-2012 at 04:46.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  2. #77

    Default

    Много се надявам да не се сблъсквам с тоя проблем. Мисля, че не е това. Стъклата се потят много само когато вали. Иначе всичко е ок.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  3. #78

    Default

    Днес случайно се заговорих с едни бакшиши за коли. И двамата се прекръстиха, че зимата с махнат въздушен филтър на купето няма никакви драми с потенето.
    Някой пробвал ли е?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  4. #79
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Аз
    Само че не е зле да имаш някаква мрежичка поне да не влезе все пак някакъв по-сериозен боклук!
    p.s.
    до колкото знам от пробвали, става перфектно и със филтър за ширм... може дори да е с активен въглен за премахване на миризмите!!!!
    Last edited by phoenix; 09-12-2012 at 16:49.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  5. #80
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    : )
    Last edited by DMS; 11-12-2012 at 17:14.

  6. #81

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Аз
    Само че не е зле да имаш някаква мрежичка поне да не влезе все пак някакъв по-сериозен боклук!
    p.s.
    до колкото знам от пробвали, става перфектно и със филтър за ширм... може дори да е с активен въглен за премахване на миризмите!!!!
    Помага ли срещу изпотяването на стъклата ти да видиш, още утре сутрин го махам
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  7. #82
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравейте, пак да драсна някой ред. Днес махнах филтъра и сложих една много ситна мрежа на негово място да не влизат боклуци. Малко по-добре е от преди, но ако съм сам. Ако сме 2,3 или 4-ма в колата пак си е същото. Вече взе много да ми писва от това потене и тези дни ще пробивам отвори в багажника за отдушници. Ако случайно и след това се потят, ще се сваля и радиатора на парното да го видим какво му е дереджето.
    Поздрави и като има промяна ще пиша!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  8. #83

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Здравейте, пак да драсна някой ред. Днес махнах филтъра и сложих една много ситна мрежа на негово място да не влизат боклуци. Малко по-добре е от преди, но ако съм сам. Ако сме 2,3 или 4-ма в колата пак си е същото. Вече взе много да ми писва от това потене и тези дни ще пробивам отвори в багажника за отдушници. Ако случайно и след това се потят, ще се сваля и радиатора на парното да го видим какво му е дереджето.
    Поздрави и като има промяна ще пиша!
    Не си дупчи багажника а виж радиаторчето на парното. Аз за 4г. драми с потенето не съм имал на 145.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  9. #84
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    мммм....много смело изказване.... обаче за да го свалиш това нящо... за да го видиш... абе аз съм написал ръководство... прегледайте го. Секса е голям кеф
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  10. #85
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Снощи забравих да пиша, че свалях миналата седмица и кранчето да видя, защото течеше от него. Сега вече е ок кранчето. На мен ми прави впечатление нещо друго, сега като колата загрее до работна температура и пипна двата маркуча дето влизат и излизат от радиаторчето са еднакво горещи, но като пусна да духа на 2 например не духа яко топло, както се очаква а просто топло. На други марки коли при това полойение направо духа адски горещо.
    Въпроса ми е това ли му е силата на парното или нещо нее наред? Според мен трябва да става баня(правя си сравнение с ладата например, тя като загрее направо можеш да се изгориш ако по-дълго време си задържиш ръката на духалката). Аз си мисля данеби да е задрастена питата на радиаторчето и затова да не стопля достатачно въздуха.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  11. #86
    Младши алфист valentino_86's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Снощи забравих да пиша, че свалях миналата седмица и кранчето да видя, защото течеше от него. Сега вече е ок кранчето. На мен ми прави впечатление нещо друго, сега като колата загрее до работна температура и пипна двата маркуча дето влизат и излизат от радиаторчето са еднакво горещи, но като пусна да духа на 2 например не духа яко топло, както се очаква а просто топло. На други марки коли при това полойение направо духа адски горещо.
    Въпроса ми е това ли му е силата на парното или нещо нее наред? Според мен трябва да става баня(правя си сравнение с ладата например, тя като загрее направо можеш да се изгориш ако по-дълго време си задържиш ръката на духалката). Аз си мисля данеби да е задрастена питата на радиаторчето и затова да не стопля достатачно въздуха.
    С интерес ще следя темата че и аз ги имам същите проблеми...И при моята 146-ца духа не толкова топло когато е загряла,а за стъклата да не говорим(цяло чудо е ако се движа по платното за движение ) утре ще проверя дали имам и аз отвори в багажника
    Alfa Romeo 146 1.4 16v T.S 2000

  12. #87
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Време е да напиша, какво става при мен. Онзи ден се поразрових из багажника и намерих един отдушник, който се намира на задния десен калник. Доколкото съм чел той служи за изравняване на налягането, като затваряш вратите да не изхвърчи някой прозорец. Само че го намерих под мокета и незнам колко върши работа, затова изрязах мокета да видя ще има ли ефект(ще приложа и снимка да се види какво представлява).
    В четвъртък пътувах и имаше ефект, по добре е от преди, но пак се потят не изчезна проблема до толкова колкото аз исках. От време на време даже отварям и двата предни прозореца по малко и пак на предните врати от средата назад и на задните врати пак не се изчистват.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20121218_151346.jpg   IMG_20121218_151337.jpg  
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  13. #88
    Младши алфист valentino_86's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default

    И аз намерих същото в багажника си и изрязах мокета по същия начин(надявам се да има ефект)
    Чудех се дали ако махна и гумената тапа дали няма допълнително да увелича ефекта,но не знам дали няма да ми влиза вода от там.
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0032.jpg 
Views:	69 
Size:	90.9 KB 
ID:	106142

    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0033.jpg 
Views:	72 
Size:	89.1 KB 
ID:	106143

    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0034.jpg 
Views:	70 
Size:	97.7 KB 
ID:	106144
    Alfa Romeo 146 1.4 16v T.S 2000

  14. #89
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    http://cdn.iwastesomuchtime.com/October-18-2011-20-12-49-DoubleFacePalm.jpg

    Не знам защо си внушавате, че потенето идва от този мокет ?
    Налягането вътре в купето ако ще излиза от този отвор в задния десен калник, ще си излезе с и без това рязане.

    Проблемите с потенето през зимата идват от един главен фактор: Влага!
    Било то от филтъра на климатика/парното. Или от снега (или водата) по обувките! Или антифриз от радиаторчето на парното/кранчето.
    Това са причините!

    Някой от начините за разрешаване на проблема:
    1) Смяна на филтъра на купето.

    2) Клапата за външния въздух бачка ли ви? Ако не работи и нямате нерви да си смените моторчето, поне отворете клапата, ако е затворена. /с лек натиск навътре/ (като сменяте филтъра)

    3) Проверка на кранчето дали тече от него.

    4) Зимата, гледайте да си тупате здраво обувките преди да влизате в колата.

    5) Пускайте компресора (ако имате такъв) особенно в началото докато загрей въздуха вътре в купето.

    6) Вече след всичко горе , нищо не помага, и нямате време да се занимавате, купете си спрей против изпотяване. Ако имате нерви и желание, сменяте радиатора на парното. (в този случай, най вероятно ще е от него)

    Клапата отзад в десния калник, тя е постоянно отворена. Има гумен капак, който пропуска въздух само навън. Шанса да е запушен е почти нулев.

    Не си мислете , че само от този отвор в калника излиза въздух при затворени врати и джамове. Духа леко и от дръжките на вратите.
    Пробвайте го с загрял въздух в купето пусната на макс перката. излезте и доблежете си раката до дръжката на шофьора примерно. На 155цата съм го тествал това.

    Имайте предвид, че почти всички модели коли имат подобни проблеми. Все пак Влагата не прощава никого! За това може от време на време да се отваря по малко джама. Аз понякога правя номера с леко отворен пасажерски джам и джама на задна лява врата. 10-15 сек. са достатъчни.

    Друга опция е да не тръгвате преди да не се е постоплило вътре в купето. Чакате едни 10 минути на пуснато парно, тогава тръгвате. Тествано и има ефект

    Успех с борбата с/у изпотяането на джамовете.
    Last edited by Tonimir; 04-01-2013 at 12:47.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  15. #90
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    На моята 145 направих тази "модификация",при включен вентилатор на 2 степен почти нямам проблеми,така се получава естествена вентилация.При интерес мога да обясня как става.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-01-05 15.15.31.jpg  

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •