Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 92

Thread: Стъклата много се потят!

  1. #61
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Само да ме хване музата да подредя багажника и ще ги снимам. Те са просто две дупки за захващане на бронята 3.5 х 6 см. през които минават планките на задната броня. Уплътняват се с дунапрен. Точно дунапрена съм изхвърлил и за сега е добре, но имам идея да си сложа нещо по-сериозно.
    Да при мене действително има система за пасивно вкарване на свеж въздух, но това не изменя нещата.
    Колев да не се заяжда, защото фугите на вратите са си характерни за модела
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #62
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Вий пък много издребнихте вече , потели се били нали не ви вали на главите , няма локва в багажника . Пък и както каза господина по горе те уплътненията не са замо за да уплътняват
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  3. #63
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    28

    Default

    Извинявам се на колегата ,че ще пиша в неговата тема, но за да не пускам нова тема да попитам тук : моята е 145-а и намерих дупка за отдушник само в дясната страна на задната колона ,а в ляво (зад шофьора) няма.Филтъра на купето е сменен и клапата е отворена, но пак се потят стъклата.Има ли някаде друг отвор или да взема зегето и да създам??

  4. #64
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    в преградата при филтъра там под чистачките в двата края има дренажи. като сменяте филтър, задължително почиствате и измивате и тях.
    точка

  5. #65
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by XaDeS View Post
    Извинявам се на колегата ,че ще пиша в неговата тема, но за да не пускам нова тема да попитам тук : моята е 145-а и намерих дупка за отдушник само в дясната страна на задната колона ,а в ляво (зад шофьора) няма.Филтъра на купето е сменен и клапата е отворена, но пак се потят стъклата.Има ли някаде друг отвор или да взема зегето и да създам??
    Хващай зегето , колега
    Гледай да е на място, където ще има изсмукване, а не нагнетяване на въздух.
    Най-подходящо е отзад, където се покрива от задната броня.
    Рендето на жената имаше дупки и на тавана, все още тече от задния просорец(скоро го открих), но никога не е било влажно или да има тежък въздух.
    Като я взех моята, вътре миришеше като на разгонен пор. Сутрин едва ли не валеше вътре. Сега е сухо у уютно.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #66

    Default

    Наближава тая простотия с потенето на стъклата да започва отново да ми лази по нервите. Днес пак се разтърсих за отдушници в багажника, но не открих друго освен дупчица с някаква мисля, че пореста тапичка. Тапичката е с рамер около 10-20ст. От другата страна не намерих такава тапичка.

    ВъпросТ 1: За какво е тая уявина, трябва ли да има тапичка там или не, само аз ли го имам тва?

    Въпрос 2: имам малка цепнатинка точно то пътищата за газта. Там явно по някакъв начин успява да влезе вода защото има някакъв ръждив прах около бутилката. Дали от там успява да влезе вода?

    Въпрос3: Някакви ушаци снимах на задната страна на багажника. Някаква идея какво се закача за тях и за какво се ползват?

    Вие имате ли конденз под цялата кора на пода на багажника?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20120916_163803.jpg   IMG_20120916_163812.jpg   IMG_20120916_163834.jpg   IMG_20120916_163844.jpg   IMG_20120916_163903.jpg  

    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  7. #67
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Ушаците са за мрежа ...другото незнам

  8. #68
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Сигурен ли си, че филтъра на купето е сух? Моят беше нов, но за сметка на това мокър.

  9. #69

    Default

    Филтъра на купето е сменян съвсем скоро. Честно казано не знам дали е сух, но предполагам, че е. По-интересно ми е къде трябва да има отдушници?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  10. #70

    Default

    И аз нямам
    Но пък парното ми смогва да не седят много потни стъклата

  11. #71

    Default

    Не ти ли се потят стъклата?
    По-назад в темата има картинки даже на тея отдушници смотаните... що тъй сме прецакани
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  12. #72
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Хващайте зегето и дупчете!
    Иначе и тая зима ще си душите....
    Last edited by tonov; 17-09-2012 at 23:22.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #73

    Default

    При мен колеги в десният ъгъл в багажника има и решетка и тапа, но бяха скрити под дамаската.Изрязах необходимото парче , за да са влиза въздух , изчистих хубаво стъклата и от тогава такъв проблем със запотяване изобщо няма.Ако нямате отвори в багажника - направете си.
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  14. #74
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Клапата за вътрешен въздух! Проверете дали ви работи моторчето! Ако моторчето работи но не отваря клапата значи и тази зима ще ви се потят стъклата!!! А и нали трябва да влиза свеж въздух!

    Решение: Трудния начин е смяна с работещ мотор за клапата ... лесния, е отварянето на клапата (с лека сила) и оставянето и да виси.

    Миналата зима отворих си клапата и я оставих отворена, и зимата почти не ми се потяха стъклата!

    Другото нещо, изчистете си много добре стъклата от всякакъв фин прахоляк! Може и със лек анти статичен спрей за стъкла да ги мините.

    Ако имате компресор на климатика, пускайте го и него сутрин докато се стопли купето вътре. После като загрей здраво купето, може да го изключвате!

    А като завали сняг, старайте се максимално малко да влиза сняг с вас от обувките .. че пак се образува влага в купето!

    Дано ви помогнат тия съвети

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  15. #75

    Default

    Зимата пусна ли климатика след това ако го спра веднага се образува влага заради конденза от смяна на температурата. Никакъв шанс - пусне ли се веднъж климатика след това ако се спре започва да влиза влажен въздух 15-тина минути. При вас не е ли така?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •