Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 155

Thread: Brera-3.2 или 1750 tbi

  1. #31

    Default

    Да, в сравнение с тби-то 3.2 е остарял морално... Представяш ли си подобна дилема преди 5-6 години: 3.0/3.2 морално остаряло Арезе, срещу невероятната нова технология JTS, примерно... А преди 10-12 години, морално остарялото 2.5 V6 12V срещу дзвера TwinSpark 16V...

    @Pyro: За индепендънта си прав - сива матова е оригиналдъ на цвят, вътре червени конци, ала-бала, джантите и те са черни матови оригинално... Абе кеф, и да искаш да и пипнеш нещо визуално (поне според моите представи) можеш само по-грозна да я направиш...

    PS: на сайта на Аутоделта от линковете има една секция "cars for sale" и там има една черна брера "3.2 Compressore" (не може да се линкне директно)... Не видях само колко кашона пари и искат...
    Last edited by badmadafaka; 29-12-2011 at 21:55.

  2. #32
    Просто алфист бе батка Pyro's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    19

    Default

    Мойта мечта е с дълго име "Brera 3.2 V6 Q4 24V Italia Independent и за завършек Autodelta (или както им казваха).На мен ми харесва в 3.2 мощността идваща от по-големия обем и звука не е лош.Особено ако се добави един Ragazzon exhaus system става за чудо и приказ.1750 tbi върви като чели по-спокойно.А до колегата badmadafaka, изобщо не се и замислям да пипам визуално такова изящество.Гръм да ме удари ако и посегна D

  3. #33
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    Ее вие пък тая 3.2-ка много лоша я изкарахте.Като звук няколко пъти съм се качвал на 3.2 и ми харесва много, особено като му се сложи един Ragazzon exhaust.На Tbi съм бил един път.Добро впечатление ми направи, но осезателно си се чувства разликата от 60 коня, поне според мен.
    Tbi - максимален въртящ момент 320 нм при 1 400 об
    Това звучи твърде изкусително!

  4. #34
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Да, в сравнение с тби-то 3.2 е остарял морално... Представяш ли си подобна дилема преди 5-6 години: 3.0/3.2 морално остаряло Арезе, срещу невероятната нова технология JTS, примерно... А преди 10-12 години, морално остарялото 2.5 V6 12V срещу дзвера TwinSpark 16V...

    PS: на сайта на Аутоделта от линковете има една секция "cars for sale" и там има една черна брера "3.2 Compressore" (не може да се линкне директно)... Не видях само колко кашона пари и искат...
    Колко кашона не знам .. но да не е с десен волан .
    А да знаеш и малкото 2.5 Арезе колко е лошо и морално остаряло ... ... това е най-лошата кола която съм имал хахаха.

    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    Мойта мечта е с дълго име "Brera 3.2 V6 Q4 24V Italia Independent и за завършек Autodelta (или както им казваха).На мен ми харесва в 3.2 мощността идваща от по-големия обем и звука не е лош.Особено ако се добави един Ragazzon exhaus system става за чудо и приказ.1750 tbi върви като чели по-спокойно.А до колегата badmadafaka, изобщо не се и замислям да пипам визуално такова изящество.Гръм да ме удари ако и посегна D
    Ragazzon-a не ми харесва как звучи, някак ми е твърде остро ... единствения му плюс е че е stainless steel .

  5. #35
    Просто алфист бе батка Pyro's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    19

    Default

    Ragazzon издава по-дрезгав звук, което мен направо ме възбужда.Дрезгаво плътен (и много шумен) ми е любимата комбинация.Ако някой може да каже предимствата пред другия на двата мотора ще съм много благодарен

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Освен да ти се обадя като се задействам с Autodelta да го правим заедно. Аз вече съм си намерил комплект, но чакам да ми мине гаранцията за да си го поръчам. Проблемът е кой да ми го монтира, защото не ми се ходи чак до Англия.

    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    Е да, сега се поразрових и гледам има колега Vasil.Tzanev май така се пишеше неговата белисима ми харесва много.Italia independent ей това търся.За мен важно е колата вътре да е Харна, мощен двигател и да е страстна кучката.Откак бащата взе една 159-ка 2006 немога да отлепя очи от алфите.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  7. #37
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    1.75 TBi (200Hp) 7.7
    3.2i V6 JTS (260Hp) 6.8
    Колеги , стига го въртели колегата при тази разлика в ускорението според мен няма сравнение в двата мотора ! 3.2 is your magic machine
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  8. #38
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    Освен да ти се обадя като се задействам с Autodelta да го правим заедно. Аз вече съм си намерил комплект, но чакам да ми мине гаранцията за да си го поръчам. Проблемът е кой да ми го монтира, защото не ми се ходи чак до Англия.
    Може и мене да имате предвид
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  9. #39

    Default

    Защо трябва да ходите до Англия?
    Пратете само колата
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Пак се пише без да се чете особено!!! Колегата с желанието да си подари коледен подарък трябва да има следните неща в предвид:

    1. Брера Италия Индипендант с тази боя е много трудна за подържане особено в нашите условия.

    2. Черните джанти са стандартни за всички нови 159/Брери и там нищо особено.

    3.Карбоновите елементи в интериора всъщност не са истински карбон и са допълнителна екстра при това доста скъпа а всичко останало е стандартно за новите 159/Брера.

    4. И последно мисля, че спора отдавна приключи по повод мотори...има си интернет, графики, сравнения и ясно се вижда кой мотор е по-добър.

    Аз лично бих препоръчал 1750 ТБИ!

    Успех с покупката!
    EX 156 1.6 TS

  11. #41

    Default

    Пичове,

    що ще ходите до Англия?!?!

    Autodelta International

    GREECE
    Autocorse Ltd
    Anonimos 3
    Vari, 16672
    Athens
    Tel: 210 89 79 210
    Fax: 210 89 79 209
    Web: www.autocorse.gr
    E-mail: autocorse@autocorse.gr
    Contact: Mr Stathis Magos

  12. #42

    Default

    А и сте готови да дадете петнаесе хилки за мунинг, пък не ви се ходи до сервиза
    После поддръжката.... ?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #43

    Default

    Човека има парите и желанието да си купи колата и да я тунингова за малко повече пари отколкото струват колите на повечето пишещи в темата, обаче искате да го откажете защото боята трудно се поддържала..? Или цялата кола била скъпа за поддръжка..? Кой от критиците ще му плаща ремонтите и поддръжката..?
    Евала бе алфисти-и-и...

  14. #44
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Човека има парите и желанието да си купи колата и да я тунингова за малко повече пари отколкото струват колите на повечето пишещи в темата, обаче искате да го откажете защото боята трудно се поддържала..? Или цялата кола била скъпа за поддръжка..? Кой от критиците ще му плаща ремонтите и поддръжката..?
    Евала бе алфисти-и-и...
    A ти сигурен ли си че ги има,щот на мен този случай ми напомня на някои други тук във форума-много шум за нищо

    П.С.Никой не се опитва да го отказва,всички си пишат колко да не заспат,и четат много интернет-ускорения,въртящ момент,в крайна сметка само Боян,Васил и Иво имат допир от първа ръка до двата мотора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #45
    Просто алфист бе батка Pyro's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    19

    Default

    Колеги не нажажавайте обстановката.Колата ми е мечта от много време и съм написал какво искам да е.1-вото, което е да е най-мощния мотор (темата се отнасяше кой е по-добър от двата, които съм си избрал) 2-рото да е с всички възможни екстри понеже това е кола, с която изобщо не целя да икономисвам горива и така нататък= кола само за удоволствие.И да имам желание да я туининговам в Autodelta.Един вид искам за моя бюджет да си взема една кола и да я подобря силово, за да ми доставя още повече удоволствие.А да и за боята, която трудно се подържала-колеги аз ако ще си копувам кола с матирана боя няма по цял ден да вися по паркинги и на служебния абонамент пред работата, че да ми стане на г*з.ПАК подчертавам, че колата ще е основно за удоволствие и за уикендите Просто не мога да реша дали атмосферния или турбо двигателя...

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •