View Poll Results: Избор между :

Voters
155. You may not vote on this poll
  • Alfa Romeo 159 2.4 TI

    77 49.68%
  • BMW 530 xd

    51 32.90%
  • Audi A6 quattro

    12 7.74%
  • Opel insignia 4x4 2.0cdti

    15 9.68%
Page 7 of 21 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 306

Thread: Помогнете ми при избор на 159 TI vs BMW 530xd и Ауди А6 3.0 quattro

  1. #91
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Еми дай да добавим и VW, merca, subaru и honda те да не би да са по-зле?
    Какъв е смисъла да добавяш?
    Нали автора на темата е конкретизирал точно моделите.
    Ти го обръщаш тука на спор, успокой се малко, поеми въздух и продължи напред.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #92
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Ако са на едни цени - БМВ-то бих взел.
    Само дето е поне 50% по скъпо, поддръжката и тя така.
    Не знам много за 159 ама бая колеги изреваха с по 5-6к ремонти по 530-ки.
    И определено 159-ката ме кефи максимално, вече са и на поносими цени за мене.
    Но май ще чакам 1-2 години да си взема 2-ка JTD 170 магарета.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  3. #93
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Чисто хипотетично БМВ M5 ли ще си купите за 40к лв. или Алфа 159 Ti 2.4 Q4 или и Мката е кенеф. Аз лично ако си купа Мка ще идвам на сека сбирка на Алфите и ще ви викам кво стаа играчи слушат ли ви белисимите и ще ме боли.... за сещате се какво

    А сега сериозно БМВ е световната водеща автомобилна компания а Фиат мъждукат в момента еле па "спортните" ни Алфи. Кат е много хубава що я спряха 59ката? Поне наследник да и бяха пуснали Коя е тая марка автомобили която продава 2 модела автомобили? Досещате ли се Алфа Ромео се състои от 2 модела и 4-5 двигателя, супер спортните 1,4 и ултра екзотиката 1750. Тъжна работа не мислите ли ? По въпроса за БМВ какво да кажа новото М5 е 560коня и му дават разход градско 14. Колко ли горят дизелите се пита в задачата. Същия спор ако го водим след 5 години къв ще е? Колеги Жужа ли да си купя или 3та серия? Отговора къв ще е ми колега те са несъизмерими срявнявай я с 1ва серия Едно ще добавя в заключение колеги "махнете си кюфтетата от очите"




    Ха мислим еднакво с Даниел, ма той го написал по бързо от мен
    И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #94
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха
    Ма се едно не знаеш, че тук е обичайна практика да се сравняват ябълки с брюкселско зеле. 159 е от класа и поколението на Е90, там мисля, че не може да става сравнение по никой показател.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #95
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Бе много емоция ми се насъбра и то само от четене...

    Уж все "били сме коне с капаци", ама колкото и време(6 месеца всеки ден) да се возих в една 530D 02г. с "уникалната" кожа и т.н....И колкото да се навивах, че това е БМВ и е добра кола. АМИ НЕ МИ ХАРЕСВА. Супер безлична ми стои. Не ми е удобна и чак като се сетя ме дразни. И аз си мислех алфа това, алфа, онова...ама наскоро пак се качих на 159ки и ми настръхна....знаете кое...баси....Пък за сравнение с тройка, аууу не смея..ужаст....

    Таааа пишман алфисти. Плс замълчете

    Сърцето си е сърце. То не трае и не мисли
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #96
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Bobo Абсолютно същото исках да кажа и аз. Не става тук въпрос кой каква кола може да си позволи или коя е по-хубава лично за мен избора се свежда само до едно простичко нещо а именно КАК МЕ КАРА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ДАДЕН АВТОМОБИЛ и колкото смешно да звучи ще обясня.

    Понеже за много возили са изписа тук аз ще взема за пример почти всички нови модели на пазара. Всички марки в опита си да намалят производствените си разходи и да печелят повече всичките модели изглеждат еднакво както отпред така и отстрани и отвсякъде нямат идентичност иначе може да са много хубави.

    Същото важи за повечето марки автомобили те имат една прилика нямат душа.

    Алфите много от Вас ще кажат не били надеждни но съгласете се, че това се дължи в голяма степен на собственици те им и в тяхното отношение.

    Други сега ще кажат, че цената и падала много бързо, пак е въпрос на състоянието на колата на всеки автомобил цената му бада бързо но ако той е бил гледан повярвайте, че ще намери своя достоен собственик.

    И накрая всичко пак опира до личен избор, харесвате определена марка значи я купувате и карате. Ако не я харесвате какъв е смисъла да купите нещо и всяка сутрин вместо то да поставя усмивка на вашето лице, да ви кара да съжалявате.

    Успех.
    Last edited by DJraceman; 03-01-2012 at 23:42.
    EX 156 1.6 TS

  7. #97
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Да де ама хората си умират да сравняват, да обясняват и т.н. За мен да сравняваш Алфа и БМВ е все едно да спориш кои жени са по-хубави - русите или черните, еми всеки си има вкус. Нямали Алфите много модели - еми купете си VW - там има доста модели - Голф, Голф+, Голф- и т.н.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #98
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    А човека хич не пише и ни гледа сеира......

  9. #99
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Какво да ни гледа сеира то навсякъде важи правилото 80:20 човека ще отдели тези 20 процента от качествени мнения и ще види за какво иде реч.
    Такива дискусии стават във всеки форум еле па автомобилен.
    Иначе да ви призная едно - не знам как точно но помня че в ранните 90 години на миналия век в нашата страна имаше Алфи но нямаше кой да ги ремонтира защото за тази кола се изисква малко повече мислене при сервизиране, точно поради тази причина се сдобиха с кофти слава, иначе са страхотни автомобили - добре замислени и добре сглобени.
    Проблема е ниските им цени, които ги правят достъпни за всякакви шмекери.
    Иначе моята 166 която скоро ще навърши 8 години и 171 000 км. е доста рядък посетител на сервиза, в който ходя а там е пълно с БМВ-та, Аудита и Мерцедеси и то все нови модели на по 2-3 години, аха сетих се има и едно Бентли Флайнг Спър (демек с 4 врати) и то кисне там заедно с няколко Р-класи и Ес-класи.
    Така че ...
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #100
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Чисто хипотетично БМВ M5 ли ще си купите за 40к лв. или Алфа 159 Ti 2.4 Q4 или и Мката е кенеф. Аз лично ако си купа Мка ще идвам на сека сбирка на Алфите и ще ви викам кво стаа играчи слушат ли ви белисимите и ще ме боли.... за сещате се какво

    А сега сериозно БМВ е световната водеща автомобилна компания а Фиат мъждукат в момента еле па "спортните" ни Алфи. Кат е много хубава що я спряха 59ката? Поне наследник да и бяха пуснали Коя е тая марка автомобили която продава 2 модела автомобили? Досещате ли се Алфа Ромео се състои от 2 модела и 4-5 двигателя, супер спортните 1,4 и ултра екзотиката 1750. Тъжна работа не мислите ли ? По въпроса за БМВ какво да кажа новото М5 е 560коня и му дават разход градско 14. Колко ли горят дизелите се пита в задачата. Същия спор ако го водим след 5 години къв ще е? Колеги Жужа ли да си купя или 3та серия? Отговора къв ще е ми колега те са несъизмерими срявнявай я с 1ва серия Едно ще добавя в заключение колеги "махнете си кюфтетата от очите"




    Ха мислим еднакво с Даниел, ма той го написал по бързо от мен
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха
    Гледам че спорите момчета та да е по блага темата рекох да се обадя и аз ,понеже съм имал честта верно да покарам емка 6 БМВ,f 430 ФЕРАРИ ,РС6 2008 ФЕИС Ауди, Порше няколко модела ма не им разбирам много, Мазерати няколко модела плюс тва новото дето е с мотор на ферари ма по малко коне То е нещо като нашия Москвич ма алеко нали с жигулов мотор. И понеже в момента се мъча целодневно с една 159 2.4 жтд ,та не спорете за глупости Едно 530 Дизел 2000 година Ангелското оченце не говорим за по новото 2000 година , 159 ката е удря в земята по всички параграфи . А па новото 2004 година така ще я бие по абсолютно всички показатели ,че после нема да може да я дигнем 159 ката та да и се извини.

    Tова е същото като 6 цилиндровите Алфи 156 3.2 ГТА
    или ГТВ 3.2 или незнам си кой там още били бегачки и долази некой Нисан 92 или 93 дето и ремъците не са му сменвали никога да не говорим за друго и така ги бие че после Алфите не мое ги извадим от комата и с кран. Само приказки има около тая марка нищо не е останало от ония коли дето ме запалиха на времето та още си фъргам парите на вятъра ,ама му се види края.
    Нема да спамя повече на момчето темата да ви казвам и ферарито какво е недоносче,та приятелю рипай в трииската и не му мисли ,че нема какво да му се чудиш ,няма я онази Алфа кадето ни подлуди не се прави вече
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #101
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ама и ти се включи, няма що.
    Алфа, че нямат силен двигател това е факт, но не е в това спора.
    Всички големи конкуренти в този клас имат и големи двигатели, но това не прави алфата зле.
    Просто е различна кола, нищо повече.
    Ако искаш просто и единствено мощен двигател, то Алфата не може да го предложи.
    Тя може да предложи поредната кола, която се купува със сърце. Това е. Елементарно е.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #102
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ама и ти се включи, няма що.
    Алфа, че нямат силен двигател това е факт, но не е в това спора.
    Всички големи конкуренти в този клас имат и големи двигатели, но това не прави алфата зле.
    Просто е различна кола, нищо повече.
    Ако искаш просто и единствено мощен двигател, то Алфата не може да го предложи.
    Тя може да предложи поредната кола, която се купува със сърце. Това е. Елементарно е.
    Ма то БМВто 530 не бие 159 само като мотор то я разчеква като варена кокошка и като возия и като икономия на гориво и като икономия на консумативи,и като дълъг живот , и като спирачки, и като обезшумяване на купето, и като маневреност и като всичко за което можеш да се сетиш то при това положение колега не трябва само сърце то трее много голямо сърце и пак незнам дали ще ти е достатъчно
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #103

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха
    F10 M5 ще снима 8C то и сите Мазератита. Ф10 М5 има въртящ момент като тир в сравнение с Алфите и Мазератитата, и гори 14 градско, докато наште джапанка да им фърлиш и нея ще изгорат. Второ за 40хиляди лева 8c тата свършиха че малко бройки са направили 500, а Е60 М5 по 507коня с лопата да ги ринеш. M-ки и RS6 ци (там за коне нема да говориме че много боли) се предлагат и комбаци, за мен лично е страхотен маркетингов ход. Хубаво че си карал М-ки та да ни обясниш какво не ти харесва в сравнение с данните, не само да си чешем клавиатурите.

    И понеже се отклонихме адски от темата ей ви малко дизелови факти. Бмв то 530ката е верижен трактор, алфата естествено е с ангренаж. Термостата на бмв то е по евтин почти двойно (малкия не го броим че е 20лв.). Окачването е гооооре долу на една цена. 231 коня 4x4 върви осезаемо повече от 210 коня Q4 ка и гори по-малко. На тема съединители и маховици маховика на 59ката е прилично по-скъп от на БМВ то а и не забравяите че скоростите са от Опел За мен Е60ката е и по евтина за подръжка от Алфата, освен че гори по-малко и върви повече, изводите всеки да си ги извади сам.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #104
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Гледам че спорите момчета та да е по блага темата рекох да се обадя и аз ,понеже съм имал честта верно да покарам емка 6 БМВ,f 430 ФЕРАРИ ,РС6 2008 ФЕИС Ауди, Порше няколко модела ма не им разбирам много, Мазерати няколко модела плюс тва новото дето е с мотор на ферари ма по малко коне То е нещо като нашия Москвич ма алеко нали с жигулов мотор. И понеже в момента се мъча целодневно с една 159 2.4 жтд ,та не спорете за глупости Едно 530 Дизел 2000 година Ангелското оченце не говорим за по новото 2000 година , 159 ката е удря в земята по всички параграфи . А па новото 2004 година така ще я бие по абсолютно всички показатели ,че после нема да може да я дигнем 159 ката та да и се извини.

    Tова е същото като 6 цилиндровите Алфи 156 3.2 ГТА
    или ГТВ 3.2 или незнам си кой там още били бегачки и долази некой Нисан 92 или 93 дето и ремъците не са му сменвали никога да не говорим за друго и така ги бие че после Алфите не мое ги извадим от комата и с кран. Само приказки има около тая марка нищо не е останало от ония коли дето ме запалиха на времето та още си фъргам парите на вятъра ,ама му се види края.
    Нема да спамя повече на момчето темата да ви казвам и ферарито какво е недоносче,та приятелю рипай в трииската и не му мисли ,че нема какво да му се чудиш ,няма я онази Алфа кадето ни подлуди не се прави вече
    Това "ангелско оченце", къде го сложи,не знам.Няма никакво място за сравнение.Пък да не говорим за Нисан-а от 92-ра и ГТА....
    А,за последното изречение,причината не е в Алфите,а в хората.

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Ма то БМВто 530 не бие 159 само като мотор то я разчеква като варена кокошка и като возия и като икономия на гориво и като икономия на консумативи,и като дълъг живот , и като спирачки, и като обезшумяване на купето, и като маневреност и като всичко за което можеш да се сетиш то при това положение колега не трябва само сърце то трее много голямо сърце и пак незнам дали ще ти е достатъчно
    Доста си се олял в горния пост...


    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    F10 M5 ще снима 8C то и сите Мазератита. Ф10 М5 има въртящ момент като тир в сравнение с Алфите и Мазератитата, и гори 14 градско, докато наште джапанка да им фърлиш и нея ще изгорат.

    И понеже се отклонихме адски от темата ей ви малко дизелови факти. Бмв то 530ката е верижен трактор, алфата естествено е с ангренаж. Термостата на бмв то е по евтин почти двойно (малкия не го броим че е 20лв.). Окачването е гооооре долу на една цена. 231 коня 4x4 върви осезаемо повече от 210 коня Q4 ка и гори по-малко. На тема съединители и маховици маховика на 59ката е прилично по-скъп от на БМВ то а и не забравяите че скоростите са от Опел За мен Е60ката е и по евтина за подръжка от Алфата, освен че гори по-малко и върви повече, изводите всеки да си ги извади сам.
    Харчело 14 градско Ти вярваш ли си?!
    Чистачо,дано някой ден си купиш 530д,колкото си искаш коне.После ела да видим,повече ли върви от 159-ка
    Ремъците и ролките на 159-ката са консуматив и струват колкото такива на Зафира Б 1.9 (впрочем и маховика също) Мисля,че не са в един клас...
    А,поддръжката по окачването на 159 не е по-скъпа от тази на Ауди,да не кажа,че е и по-евтина.


    Ще продължа да се забавлявам с тази и останалите подобни теми

    П.П
    И,хора, 159 се купува както всяка друга Алфа.
    Няма подходяща Алфа за определен купувач.Има подходящ купувач за една Алфа...
    Last edited by V_A_N_K_A_T_A; 04-01-2012 at 05:22.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  15. #105

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Доста си се олял...



    Харчело 14 градско Ти вярваш ли си?!
    Чистачо,дано някой ден си купиш 530д,колкото си искаш коне.После ела да видим,повече ли върви от 159-ка
    Ремъците и ролките на 159-ката са консуматив и струват колкото такива на Зафира Б 1.9 (впрочем и маховика също) Мисля,че не са в един клас...
    А,поддръжката по окачването на 159 не е по-скъпа от тази на Ауди,да не кажа,че е и по-евтина.


    Ще продължа да се забавлявам с тази и останалите подобни теми

    П.П
    И,хора, 159 се купува както всяка друга Алфа.
    Няма подходяща Алфа за определен купувач.Има подходящ купувач за една Алфа...
    Точно толко я дават новата Иване турбинирана М-ка да гори. Пообразовай се и тогава не вярвай. А 30ка ако искаш да ти покАжа как върви да викам един врачанец не му помня ника от Тунинга Човека си търси с кои да си премери колата. Доиде с е90ка сток преби Fanfast а с компакта, налупа и Tune то знаеш той че не е слаб, пусна си музиката и си замина пича Хахахах нема ти се поверва 330ката СТОК как ше те снима

    Ето от измисления сайт мое си го гледкаш http://www.zeperfs.com/fiche2643-bmw-330-d-e90.htm
    Last edited by thecleaner; 04-01-2012 at 05:30.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 7 of 21 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •