View Poll Results: Избор между :

Voters
155. You may not vote on this poll
  • Alfa Romeo 159 2.4 TI

    77 49.68%
  • BMW 530 xd

    51 32.90%
  • Audi A6 quattro

    12 7.74%
  • Opel insignia 4x4 2.0cdti

    15 9.68%
Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast
Results 271 to 285 of 306

Thread: Помогнете ми при избор на 159 TI vs BMW 530xd и Ауди А6 3.0 quattro

  1. #271
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Искрено се позабавлявах.Не е лошо да се гледа цялото клипче за Х6: http://www.youtube.com/watch?v=5UwOBKSHl-c


    Ееее и какво се оказа?Че Х6 е по-джип от Ланд Круузър и Рейндж Роувър
    Чак ще взема да се навия да пробваме xd срещу 59-ка по снега
    http://www.youtube.com/watch?v=lgxsH...eature=related
    Без коментар

  2. #272
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Както казваше един виден майстор на алфи. "Батка, честно добре, че са алфите, че да не остана гладен.'

    Фенщината си е фенщина, но аз съм за xD-то.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #273
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    При толкова много подривна дейност и агенти във форума, 159 пак води с 21гласа Бившите алфисти са по-страшни и от Голфаджиите Алфа не е за всеки, някои не могат да устискат и бягат(тук далеч нямам предвид пари) с най-добри чувства.
    пп BO, аз не съм за спора, ама ние ако сме коне с капаци вие пък с БМВ-тата изкарвате, че по-перфектни коли няма във всяко отношение т.е. сте още по-големи капаци. Вместо да разтягаш локуми можеше да кажеш - да, не е проходима и това е, перфектни коли няма, винаги са компромис от много неща Ако х6 беше проходима, нямаше да е гъзарска, не виждам някаква болка за умиране. Карал съм Х5 и като седна вътре все едно съм седнал в скута на Кубрат Пулев, това си е за мен един безсмислен, голям и грозен автомобил, ама всеки си има вкус. х6 поне го направиха по-красив, какъвто трябва да е един автомобил, дето струва колкото апартамент.

    пп И ако алфистите бяха коне с капаци или с кюфтета на очите такава тема никога нямаше да има в тоя форум и не знам в кой друг биха я търпяли. Т.е. даже сме много толерантни към чуждото мнение, въпреки че не го споделяме
    Last edited by code; 07-01-2012 at 10:01.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #274
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    При толкова много подривна дейност и агенти във форума, 159 пак води с 21гласа Бившите алфисти са по-страшни и от Голфаджиите Алфа не е за всеки, някои не могат да устискат и бягат(тук далеч нямам предвид пари) с най-добри чувства.
    пп BO, аз не съм за спора, ама ние ако сме коне с капаци вие пък с БМВ-тата изкарвате, че по-перфектни коли няма във всяко отношение т.е. сте още по-големи капаци. Вместо да разтягаш локуми можеше да кажеш - да, не е проходима и това е, перфектни коли няма, винаги са компромис от много неща Ако х6 беше проходима, нямаше да е гъзарска, не виждам някаква болка за умиране. Карал съм Х5 и като седна вътре все едно съм седнал в скута на Кубрат Пулев, това си е за мен един безсмислен, голям и грозен автомобил, ама всеки си има вкус. х6 поне го направиха по-красив, какъвто трябва да е един автомобил, дето струва колкото апартамент.

    пп И ако алфистите бяха коне с капаци или с кюфтета на очите такава тема никога нямаше да има в тоя форум и не знам в кой друг биха я търпяли. Т.е. даже сме много толерантни към чуждото мнение, въпреки че не го споделяме
    Специално за Х6 ... няма по-грозно, малоумно и т.н. изделие! Дори не е функционален, но това е друга тема. За Х5 може да се каже, че покрива доста критерий, удобен е (ти явно си 50-60 кг. и затова се чувстваш така), но далеч не е колата за Off-road, с което съм напълно съгласен.
    Да, БМВ е по-зле зимата по нашите пътища, но с x-Drive нещата са точно обратното ... но като цяло авторът на темата попита кое е по-надеждно, с оглед на това, че ще вози семейството си и т.н., а не дали Х6 е красив, а Х5 удобен, няма ги в анкетата.
    Като цяло Е60 с x-Drive има повече пасивна и активна безопасност от 159-ка, а това че отвътре е доста надялкана е друга тема.
    Алфа Ромео винаги са правили красиви, спиращи дъха коли, но това се разминава с представите за надеждност, обезценка и т.н.
    Замисли се защо едно Е60 като ново струва 120 000 лв., а 159-ка е 60 000 лв. ... не е само заради емблемата

    Като цяло тази тема ми мирише на поредното чешене на език и избиване на комплекси ... утре и аз ще напиша "Колеги, имам излишни 50 000 евра и се колебая между М6, Брера, Нисан GT-R и т.н." ... ще хвърля бомбата и после хоп

  5. #275
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Не може да сравняваш най-скъпата 166ца с най евтината е39ка Освен това 166 се доближава до идеята за добра кола за тия пари, и си е пряк конкурент на е39. Тук може вече да се гледа коя ти е повече на сърцето. Но темата така е поставена се едно да сравняваме твоята 166ца с това http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...u&pageNumber=1 и да се успиваме че Алфата е по убава

    П.С. А че пазаруваш скъпо е една отделнааааааааа тема
    Чекай малко, нали сравняваме 166 с е39, отде я тупна тая седмица?
    Отделен въпрос е, че нито тая 5-ца е най-евтината, нито моята 166 е най-скъпата.
    Понеже Дупница и Горубляне не са ми критерий, ето какво може да се купи до 4000 - 4500 евро:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...EXPORT&lang=de

    Или това:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...mbitCountry=DE

    Та елементарното обяснение "който няма пари за БМВ си купува Алфа" нещо издиша.
    Last edited by koolio; 07-01-2012 at 11:33.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #276

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Чекай малко, нали сравняваме 166 с е39, отде я тупна тая седмица?
    Отделен въпрос е, че нито тая 5-ца е най-евтината, нито моята 166 е най-скъпата.
    Понеже Дупница и Горубляне не са ми критерий, ето какво може да се купи до 4000 - 4500 евро:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...EXPORT&lang=de

    Или това:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...EXPORT&lang=de

    Та елементарното обяснение "който няма пари за БМВ си купува Алфа" нещо издиша.
    Двата линка са ти едни и същи тва едно на ръка. После коригирай търсенето за 136 коня 166ца дай 3,0 184коня БМВ седан, и за кат твоита белисима дай 193коня пак седанче да видиш как издиша тоерията
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #277
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Двата линка са ти едни и същи тва едно на ръка. После коригирай търсенето за 136 коня 166ца дай 3,0 184коня БМВ седан, и за кат твоита белисима дай 193коня пак седанче да видиш как издиша тоерията
    Мноо съм зле (за линковете имам предвид).
    Ама за другото нещо шиканираш - що да сравнявам 2.4 136 коня с новите дизели, не трябва ли с ТДС?
    А това, че Алфа Ромео няма трилитров дизел и ако искам да карам такъв, трябва да си купя вентилатор, е една отделна и тъжна тема ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #278
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Замисли се защо едно Е60 като ново струва 120 000 лв., а 159-ка е 60 000 лв
    Ми най-малкото са в различни класове. Естествено, че ще е по-скъпо. Но дали е такава разликата при употребяваните 159-ки (бързо обезценяващи се) и е60-ки?
    Last edited by fnt; 07-01-2012 at 11:42.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  9. #279
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Ми най-малкото са в различни класове. Есстествено, че ще е по-скъпо. Но дали е такава разликата при употребяваните 159-ки (бързо обезценяващи се) и е60-ки?
    Като сме почнали да сравняваме круши с портокали, що не сравним 166 с е46.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #280
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Замисли се защо едно Е60 като ново струва 120 000 лв., а 159-ка е 60 000 лв. ... не е само заради емблемата
    Ами точно това са комплексарски критерии, моята кола струва еди колко си . .Съмнявам се, че някой от притежателите на БМВ се е замислил по твоя въпрос, просто на прима виста са приели, че БМВ е 2 пъти повече кола, понеже е 2 пъти по-скъпа, което не е така. Сега ти се замисли защо в аптеката Нурофен е 8лв, а Ибудолор е 3лв при положение, че са едно и също Мога да ти дам много такива примери, но ти ме разбра
    пп 80кг съм, за х5 трябва да си 150 ли !? За да може да си подхождаме по грозотия

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #281
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Темата много се измени, предлагам да спрем. Най-правилното, което колегата може да направи е да обиколи, да седне и да покара автомобилите на които се е спрял. Така ще добие малко по-добра представа , а не от някой, който чете из нета или се е качвал един път на дясната седалка и дава съвет.
    Last edited by fnt; 07-01-2012 at 11:52.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  12. #282
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ами точно това са комплексарски критерии, моята кола струва еди колко си . .Съмнявам се, че някой от притежателите на БМВ се е замислил по твоя въпрос, просто на прима виста са приели, че БМВ е 2 пъти повече кола, понеже е 2 пъти по-скъпа, което не е така. Сега ти се замисли защо в аптеката Нурофен е 8лв, а Ибудолор е 3лв при положение, че са едно и също Мога да ти дам много такива примери, но ти ме разбра
    пп 80кг съм, за х5 трябва да си 150 ли !? За да може да си подхождаме по грозотия
    Дали си 80, 150, 200 и т.н., няма значение - по-удобна е седалката, но трябва да свалиш кюфтетата, за да си го признаеш ... да не намесвам само обдухването и масажа, че тогава седалката на Алфа-та се доближава до ... сам се сети
    Не искам да навлизам в излишна полемика, но има разлика м/у Нурофен и Ибудолор ... надявам се, че си поне фармацевт, за да даваш подобен пример ... иначе звучи като стрелба в тъмното ...
    Една е60 на 5 год. е 50% от цената си, а една 159 е на 20% ... какво комплексарско има човек да си прави сметка и да купува това, което би му донесло по-малко загуба след Х време
    И последно ... зачети се малко по-добре в моето мнение, но преди това свали кюфтетата, че пак ще ми сравняваш ... витамини с минерали, примерно

    ... темате вече 100% е за WC ...

  13. #283

    Default

    Позачетох се в темата....

    Безпредметно е да се сравнява Алфа (лека и пръст) с БМВ по каквито и да е показатели към днешна дата... който си мисли, че към момента алфа може да конкурира БМВ по каквото и да е било освен по обезценяване може спокойно да си закупи оригинална част с номер 660066010 (въже 10 метра с инструкция за възел за самоубийци и как да увиснем щото носача е 400 лева) от дилър на Алфа Ромео, ако има такива не фалирали и да го ползва. За по-лесно човек може да се гръмне.

    Бърза справка от официалните сайтове на марките е показателна: БМВ - над 30 различни купета... (на скрийншото само моделите от М сериите)
    Алфа.... никой не знае какво предлагат.... два модела от завода на фиат, "ДВА МОДЕЛА" 159 останали нехаресани... и 8С мейд ин мазерати преди 2 години (или просто имат още части за спайдер )..

    Click image for larger version. 

Name:	bmw.JPG 
Views:	53 
Size:	50.9 KB 
ID:	86195

    Click image for larger version. 

Name:	alfaumrelo.JPG 
Views:	51 
Size:	34.8 KB 
ID:	86196

    п.с. Коолио баси ти верно ли си дал 9к за 166, ми да ти бяхме закарали колата на Гиги в Германия и номера немски щяхме да извадим за тия пари да те черпим и по-хубава кола щеше да имаш сега Много болен
    Last edited by ne0; 07-01-2012 at 17:13.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #284

    Default

    много интересен коментар на колегата.ами то тоиота има не 30 ами 130 модела и с това какво искаш да казеш? и не ми разправяите за групата на фиат защото нещо ще сбъркате.само за справка какви марки притезават-отворете си гоогл .бг и разберете.то алфата си е за ценители,и в този дух ви пращам този линк.само да знаят вси4ки 4е се ти4а винаги след една алфа за да може да и се насладиш-http://www.youtube.com/watch?v=14ZIqw8ksVk

  15. #285

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    много интересен коментар на колегата.ами то тоиота има не 30 ами 130 модела и с това какво искаш да казеш? и не ми разправяите за групата на фиат защото нещо ще сбъркате.само за справка какви марки притезават-отворете си гоогл .бг и разберете.то алфата си е за ценители,и в този дух ви пращам този линк.само да знаят вси4ки 4е се ти4а винаги след една алфа за да може да и се насладиш-http://www.youtube.com/watch?v=14ZIqw8ksVk
    Колега тия неща ги пиша защото са истина и защото ми е кеф... забавляваме се в края на сметка
    В тази кола от клипа ТОЧНО съм се качвал (само че с ролбарите) и няма нищо особено освен набързо сглобен шоу оффф

    п.с. моля те чети, писал съм много ясно, че говорим за настоящето... когато отдавна сме уточнили че Алфа я няма

    Ето това е Алфа зад която немаш сили даже и да я гониш.... http://www.youtube.com/watch?v=_bFjU...009D95D58B4298
    Last edited by ne0; 07-01-2012 at 17:42.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •