View Poll Results: Избор между :

Voters
155. You may not vote on this poll
  • Alfa Romeo 159 2.4 TI

    77 49.68%
  • BMW 530 xd

    51 32.90%
  • Audi A6 quattro

    12 7.74%
  • Opel insignia 4x4 2.0cdti

    15 9.68%
Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 306

Thread: Помогнете ми при избор на 159 TI vs BMW 530xd и Ауди А6 3.0 quattro

  1. #1
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Question Помогнете ми при избор на 159 TI vs BMW 530xd и Ауди А6 3.0 quattro

    Здравейте колеги, вече се накарах на моята белисима. До година съм решил вече да създам семейство и насочил съм си вниманието към горе посочените модели.
    Като почитател на марката съм се спрял на Алфа Ромео 159 2,4 TI Q4 от 2008г. Бих искал да прочета мнения само и конкретно към тази версия на алфата.Като за начало ме тревожи качеството на интериора(сегашната е 156 уж фейслифт,а скърца като 20 годишна кола). Искам също да разбера коя от тези модели е най много комфортна,защото често пътувам между Русе,Варна и София. Цената която мога да си позволя е 30000 лв. Немските коли предпочитам да са автоматици. Като за начало това е което искам да Ви кажа.Благодаря за вниманието предварително.
    Last edited by ziko; 31-12-2011 at 19:18.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  2. #2

    Default

    A6-цата е много бавна кола и скучна кола...
    Сам си избери между Алфата и 530-ката

  3. #3

    Default

    Инсигнията е много комфортна и върви доста.530-ската няма нужда да я хвалим.Алфата голямо обезценяване...аудито много скъпа потръжка за нищо интересно.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  4. #4
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    BMW-то.....535 Д наи-добре
    146 Turbo

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    BMW-то.....535 Д наи-добре
    Баси семейната кола е това

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ще трябва на ново да гласувате след добавката на Опела.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Ще трябва на ново да гласувате след добавката на Опела.
    Само че вече не ни позволява...

  8. #8

    Default

    не се колебаи взимаи ТИ.синът ми е с такава не се сравнява с никоя.като говорим за подръжка ,не си мисли 4е бмв е по-евтино....за другите какво да ти каза,ако си над 55 год.може да мислиш за тях.Весели Новогодишни празници на вси4ки приятели на Алфа Ромео.ДА ВИ Е 4ЕСТИТА И УСПЕшНА НОВАТА 2012

  9. #9
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Алфата е за мен най-добрия избор - обосновавам се така:
    - Опела е Алфа така или иначе това е новия фиатов мотор 2000 Jtd (така мисля) същия мотор се слага и в СААБ, Опела е близко до пътното поведение на Алфата но е по-слаб. Има хубав интериор но за мен ми е много разхвърлян. Топ подификацията на Инсигнията има много добри кожени седалки, на които за съжаление водещите ръбове са от текстил, което не говори за особено висока заложена издръжливост.
    - БМВ няма да коментирам
    - Ауди ако е автоматик гледай да не е със CVT трансмисия веригата създава проблеми а сервизирането е скъпо, поведението на тази кутия предизвиква нечовешка скука.
    - За Алфата ще кажа че интериора на ТИ е много по-различен и като изработка и като замисъл от нормалната 159 което предполага и по-голяма здравина по пътя на логиката. Някъде Пинко беше писал за колата защото я беше карал известно време - единствения недостатък, който беше изтъкнал като такъв, беше че е много тежка и това донякъде компрометира спортното поведение.
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Гледам всички са 4х4, а само 159-ката не е Ку4. Има ли причина?

    Най-комфортно и съответно най-балансирана возия ще получиш от БМВ-то.
    То е безспорния лидер, но Алфата е от долния клас. Не виждам защо я сравняваш с 5-цата. По-скоро сравнението би било за някоя 330хд. То тогава стабилността е на висота като в 159-ка, но за сметка на разбиването на камъните в бъбреците
    Опела е доста нов и за мен не си оправдава цената. По-добре Алфата да вземеш.
    Демек ако си фен си вземи Алфата без много да се чудиш, ама задължително с Ку4, както си написал и за другите.

    Ако искаш много добра возия, но не прекалено капитанска и да те люлее по завоите, същевременно със запазване на поне двойно повече на парите ти след 2-3 години, то избери БМВ-то.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11

    Default

    Ха, само аз съм гласувал за Опела. Сега като се замисля почти сигурно ще скоча в една 159-ка без да се допитвам до никой. Ще се обоснова малко по-различно от колегите, тоест водещия мотив при мен е това, че тази кола се среща значително по-рядко, и като цялостна визия ми харесва повече от останалите.
    Ауди, БМВ, Опел - конфекция.
    Last edited by Доко; 31-12-2011 at 18:45.

  12. #12
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    Алфата е за мен най-добрия избор - обосновавам се така:
    - Опела е Алфа така или иначе това е новия фиатов мотор 2000 Jtd (така мисля) същия мотор се слага и в СААБ, Опела е близко до пътното поведение на Алфата но е по-слаб. Има хубав интериор но за мен ми е много разхвърлян. Топ подификацията на Инсигнията има много добри кожени седалки, на които за съжаление водещите ръбове са от текстил, което не говори за особено висока заложена издръжливост.
    - БМВ няма да коментирам
    - Ауди ако е автоматик гледай да не е със CVT трансмисия веригата създава проблеми а сервизирането е скъпо, поведението на тази кутия предизвиква нечовешка скука.
    - За Алфата ще кажа че интериора на ТИ е много по-различен и като изработка и като замисъл от нормалната 159 което предполага и по-голяма здравина по пътя на логиката. Някъде Пинко беше писал за колата защото я беше карал известно време - единствения недостатък, който беше изтъкнал като такъв, беше че е много тежка и това донякъде компрометира спортното поведение.
    Опела ама грам изобщо не е по-слаб от Алфата. Да не говорим за моторите, които му слагат. Инсигнията е уникален автомобил и те Опел си го казват - най-добрата кола, която някога сме правили. Окачването немам представа как са го мислили, но като минавам през спящи полицаи имам чувството, че все едно купето си е на постоянна кота така ако мога да се изразя. А спорт турър варианта може да побере 2 телета сигурно.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #13
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Опела ама грам изобщо не е по-слаб от Алфата. Да не говорим за моторите, които му слагат. Инсигнията е уникален автомобил и те Опел си го казват - най-добрата кола, която някога сме правили. Окачването немам представа как са го мислили, но като минавам през спящи полицаи имам чувството, че все едно купето си е на постоянна кота така ако мога да се изразя. А спорт турър варианта може да побере 2 телета сигурно.
    окачването доколкото знам е отпред стандартна пружинна стойка "макферсън" отзад - мултилинк, да де от гледна точка на функционалността Опела си е Опел, а Алфата си е Алфа.
    Tormentvm In Dvm Demens

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    окачването доколкото знам е отпред стандартна пружинна стойка "макферсън" отзад - мултилинк, да де от гледна точка на функционалността Опела си е Опел, а Алфата си е Алфа.
    А ако мога да те допълня 530ката си е 530ка. Ако искаш кола това е Относно вървеж е несъизмерим с останалите коли, относно здравина също.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15

    Default

    159 е с не-по-малко комфортна возия от аудито и бмв-то... особено аудито дори е с малко по-"рязка" возия

    но както казаха са различен клас автомобили - 159ката просто няма тези удобства и екстри, които бмв-то и аудито могат да ти предложат...

    за инсигния не мога да кажа нещо лошо, освен, че ако е с по-ниско оборудване си е прост опел, ако е с високо ниво на оборудване - много хубава кола.

    по привлекателност на интериора аз бих си ги наредил така:

    аудито и алфата делят първа позиция
    бмв-то и инсигниата втора, но достойна позиция

    по качество на сглобката на интериора (говоря от конкретен личен опит)

    бмв-то е в собствен отделен клас
    след това аудито
    после 159

    за инсигниа не мога да кажа - не съм се качвал в по-карана (само в тестов или по-нов)

    от към практичност - 159 ако не е спортвагон губи изключително много и от трите

    поддръжка, подозирам че 159ката е най-евтина и не по-ненадеждна от останалите

    ако си дебил като мен и качествената сглобка на интериора е от много голямо значение за теб - алфата не трябва да е първия ти избор... поскърцва тук там, за човек, който мрази паразитни шумове е много лош избор - аз карам с музиката на 35, иначе не понасям дори случайните потраквания тук таме

    лично аз инсигнията не бих я взел, заради опел аурата... нищо, че е чудна кола

    при семейната ситуация алфичката отпада 100%, ако нямаш още една по-широка кола

    остават петицата и аудито...

    една от мечтаните коли за мен е рс6 авант... но всички останали 6ци, макар и с невероятно ергономичен и шофьорски ориентиран салон са просто и ясно - скучни...

    дори в българия имат образ на коли за чичаци

    петицата има пък негативния имидж на ширпотреба и кола за "чепове"

    но има една максима- комесрсиалното е комерсиално, защото е добро

    530 хд туринг - няма да сбъркаш

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •