View Poll Results: Избор между :

Voters
155. You may not vote on this poll
  • Alfa Romeo 159 2.4 TI

    77 49.68%
  • BMW 530 xd

    51 32.90%
  • Audi A6 quattro

    12 7.74%
  • Opel insignia 4x4 2.0cdti

    15 9.68%
Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast
Results 286 to 300 of 306

Thread: Помогнете ми при избор на 159 TI vs BMW 530xd и Ауди А6 3.0 quattro

  1. #286

    Default

    браво колега.щом и тези коли за вас са нищо то и 8ц и 4 ц са нищо. а?вие колега можете да си пишете каквото си искате а и даже и за рено да си пишете за кеф ,ама много бързо си давате мненията даже и за кола като Загадо.поне малко да се ограни4аваме а?не да хвър4име в небесата

  2. #287
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    браво колега.щом и тези коли за вас са нищо то и 8ц и 4 ц са нищо. а?вие колега можете да си пишете каквото си искате а и даже и за рено да си пишете за кеф ,ама много бързо си давате мненията даже и за кола като Загадо.поне малко да се ограни4аваме а?не да хвър4име в небесата
    Нено си разсъждава от неговата гледна точка и от позицията на тази точка е прав, за съжаление.

    Ние си разсъждаваме от нашата гледна точка и пак сме прави, за щастие.

    Та абсолютно прави хора по тази тема, няма и да има марката Алфа Ромео от години е поляризирала мненията на хората и точно в това е силата и. Или я обичаме и се идентифицираме с нея или я мразим и не можем да я гледаме - средно положение няма а и няма и да има, което за мен означава само едно - марката и е истинска и дори да умре (както писа Нено) пак ще живее и дори още повече отпреди (сега).

    Чета сега че Борда на директорите на VW дават последен шанс на единствената им достъпна и емоционална марка SEAT да съживи гамата им откъм емоция е пожелаваме това да стане защото ако не стане пак за се загледат в Алфа а купят ли я ще е наистина гадно.

    Най-лошото, което може да случи на АР е да се повтори самоубийствения сценарий на Ланча
    Last edited by nightroller; 07-01-2012 at 17:42.
    Tormentvm In Dvm Demens

  3. #288

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    браво колега.щом и тези коли за вас са нищо то и 8ц и 4 ц са нищо. а?вие колега можете да си пишете каквото си искате а и даже и за рено да си пишете за кеф ,ама много бързо си давате мненията даже и за кола като Загадо.поне малко да се ограни4аваме а?не да хвър4име в небесата
    Колега идиотско е да спорим, когато аз се забавлявам и просто се бъбрим.

    Сега сериозно

    Аз имах възможността да се кача на TZ3 Corse....
    Хер Кеп от Германия си я е поръчал на загато без да има каквато и да е връзка с Алфа. Колата си беше с мазерати техника и рейсинг части, които свеки може да си купи от магазина за рали.

    TZ3 Страдале е нищо повече освен частен проект базиран на техниката на Додж Вайпър Америкън Клъб Рейсинг...... което пак няма нищо общо с Алфа.... И КАТО КОНЦЕПЦИЯ Е ПРОТИВ ЦЯЛАТА ТРАДИЦИЯ НА АЛФА РОМЕО

    Единственото хубаво е че все още има хора които им се иска да има алфи.


    п.с. Не знам дали си запознат с историята на построяването ан ТZ и ТZ2 ама ме е срам и хората който са ги правили тогава съм сигурен че ги е срам, че такива квазимодота се водят наследници на истинска легенда правена в пълна тайна, денонощно и т.н...

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #289
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Колега идиотско е да спорим, когато аз се забавлявам и просто се бъбрим.

    Сега сериозно

    Аз имах възможността да се кача на TZ3 Corse....
    Хер Кеп от Германия си я е поръчал на загато без да има каквато и да е връзка с Алфа. Колата си беше с мазерати техника и рейсинг части, които свеки може да си купи от магазина за рали.

    TZ3 Страдале е нищо повече освен частен проект базиран на техниката на Додж Вайпър Америкън Клъб Рейсинг...... което пак няма нищо общо с Алфа.... И КАТО КОНЦЕПЦИЯ Е ПРОТИВ ЦЯЛАТА ТРАДИЦИЯ НА АЛФА РОМЕО

    Единственото хубаво е че все още има хора които им се иска да има алфи.

    А и да допълня това са проекти не на марките Алфа Ферари или Ланча - това са проекти на студията – Пининфарина и Загато т.е. те са си тяхна реклама.


    п.с. Не знам дали си запознат с историята на построяването ан ТZ и ТZ2 ама ме е срам и хората който са ги правили тогава съм сигурен че ги е срам, че такива квазимодота се водят наследници на истинска легенда правена в пълна тайна, денонощно и т.н...
    Точно, това е същото като Ферари П4/5 по поръчка на Гликенхауз, и донякъде частния проект на собственика на марката "Стратос" - Ланча Стратос

    Това частни презентационни проекти които имат единствената цел да се показват по конкурси за елегантност, с което да "трупат колекционерски точки и история" историята на проектирането на автомобили отдавна не е същата като през миналия век.
    Last edited by nightroller; 07-01-2012 at 18:30.
    Tormentvm In Dvm Demens

  5. #290

    Default

    koлега ама аз наистина говоря неща не с лоша умисъл а напротив с разбиране по вси4ко което се пише за алфата...ами и аз напълно сериозно да ти кажа 4е напълно нормално е алфата да е с двигател на мезерати,8ц да е с двигател на ферари и дизаина вътрешен на мазерати т.н....ами те вси4ки са в една фирма маика..както шкода,сеат в фолсваген ,да4ия -рено и мн.други..но наи важното е какво е на капака..а то е историята,традицията и мита за марката..ина4е и аз ще ти пусна ено клип4е на фолсваген гта направен от гръцките тунинг фирми с пове4е от 800 коня.има и 1200 коня и т.н Когато е направено 1 съзтезание за формула 1 1930 първият победител е алфа ромео.или когато е минавала алфа ромео енцо ферари се е обръщал след нея да я гледа с възхищение.така 4е когато си купуваш алфа ромео си купуваш история,слава и възхищение.И не слу4аино кото излезе 159 и брерата ги определиха за наи-красивите сериини коли в света,а жулиетата е наи сигурният автомобил в класа си...това трябва да се под4ертава а,не кои и коя марка колко коня има под капака си,,,защото го писах и по горе и много дърти бри4ки могат да извадят коне-хахаха.Но алфата е нещо друго,това което те кара да се обръщаш след нея.А колегата Зико които е пуснал тази тема като се притеснява 4е ще става семеен и ще вози семеиството си да си вземе инсигния и да не задава такива смешни въпроси.И дали нещо си е избрал или само си 4ешем езиците.то аз съм от 26 год.семеен и цял живот карам италиански автомобили и синът ми е с 159 ти,а и аз ще сменя моята баба 156 после с съв на алфа когато излезе.

  6. #291

    Default

    радвам се, че все пак има хора, които са доста просветени в историята на автомобилизма и и все още пишат във форума

    визирам нено и сие

  7. #292
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    Когато е направено 1 съзтезание за формула 1 1930 първият победител е алфа ромео.или когато е минавала алфа ромео енцо ферари се е обръщал след нея да я гледа с възхищение.така 4е когато си купуваш алфа ромео си купуваш история,слава и възхищение.
    Това е приказка за Хенри Форд а не за Енцо Ферари........

  8. #293
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Talking

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Една е60 на 5 год. е 50% от цената си, а една 159 е на 20% ... какво комплексарско има човек да си прави сметка и да купува това, което би му донесло по-малко загуба след Х време

    ... темате вече 100% е за WC ...
    Хаха, е60 на 5години струва 20-25хилки и то с коравите мотори горе долу колкото читава 159-ка 2006, и колко викаш струват нови тия бмв-та - колкото Шкода Октавия!? Тука вече нищо не каза, вътре си отвсякъде мой, и то даже с повече пари явно пишеш колкото да не заспиш. Точно за това темата е за коша, щото пишете клишета без да мислите, вървете да си ги пишете в бмв-форума.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #294

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Това е приказка за Хенри Форд а не за Енцо Ферари........
    ФЕН

    Last edited by Доко; 07-01-2012 at 20:00.

  10. #295
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Това е приказка за Хенри Форд а не за Енцо Ферари........
    Уточнение - Хенри Форд II.

    ---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    Хаха, е60 на 5години струва 20-25хилки и то с коравите мотори горе долу колкото читава 159-ка 2006, и колко викаш струват нови тия бмв-та - колкото Шкода Октавия!? Тука вече нищо не каза, вътре си отвсякъде мой, и то даже с повече пари явно пишеш колкото да не заспиш. Точно за това темата е за коша, щото пишете клишета без да мислите, вървете да си ги пишете в бмв-форума.
    не съм съгласен, че темата е за коша много добра дискусия се получи, а и още никой не е започнал да псува и да обижда открито - което е много добре - точно тази тема много ме радва.
    Tormentvm In Dvm Demens

  11. #296
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post

    не съм съгласен, че темата е за коша много добра дискусия се получи, а и още никой не е започнал да псува и да обижда открито - което е много добре - точно тази тема много ме радва.
    Еее тука не се псуваме, само си спорим като има с кой, щото някой път няма

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #297

    Default

    А сега прегледайте поименно анкетата и вижте колко от собствениците на 159 са гласували за други автомобили Това е повече от показателно драги ми колеги
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #298

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    koлега ама аз наистина говоря неща не с лоша умисъл а напротив с разбиране по вси4ко което се пише за алфата...ами и аз напълно сериозно да ти кажа 4е напълно нормално е алфата да е с двигател на мезерати,8ц да е с двигател на ферари и дизаина вътрешен на мазерати т.н....ами те вси4ки са в една фирма маика..както шкода,сеат в фолсваген ,да4ия -рено и мн.други..но наи важното е какво е на капака..а то е историята,традицията и мита за марката..ина4е и аз ще ти пусна ено клип4е на фолсваген гта направен от гръцките тунинг фирми с пове4е от 800 коня.има и 1200 коня и т.н Когато е направено 1 съзтезание за формула 1 1930 първият победител е алфа ромео.или когато е минавала алфа ромео енцо ферари се е обръщал след нея да я гледа с възхищение.така 4е когато си купуваш алфа ромео си купуваш история,слава и възхищение.И не слу4аино кото излезе 159 и брерата ги определиха за наи-красивите сериини коли в света,а жулиетата е наи сигурният автомобил в класа си...това трябва да се под4ертава а,не кои и коя марка колко коня има под капака си,,,защото го писах и по горе и много дърти бри4ки могат да извадят коне-хахаха.Но алфата е нещо друго,това което те кара да се обръщаш след нея.А колегата Зико които е пуснал тази тема като се притеснява 4е ще става семеен и ще вози семеиството си да си вземе инсигния и да не задава такива смешни въпроси.И дали нещо си е избрал или само си 4ешем езиците.то аз съм от 26 год.семеен и цял живот карам италиански автомобили и синът ми е с 159 ти,а и аз ще сменя моята баба 156 после с съв на алфа когато излезе.
    Не ми се почва спор кой колко е фен и дали хората са фенове на нещо, на което и те не знаят какво, не познават, дори и историята, защото е безмислено и всеки има право да вярва в каквото си иска както аз не вярвам в Дядо Мраз щото го познавам.

    Както колегите са те поправили вече думите не са били на великия Енцо Ферари, а по негов адрес.

    Състезания за Голямата Награда има от 20-те години, като кулминацията е била световното първенсвто. За първи път на Силвърстоун се провежда Гран При през 1950 година, част от така наречената по-късно Формула 1, като най-висок клас на автомобилно състезание. Печели го Фарина със заводска Алфа Ромео. По това Алфа Ромео е голямо име, но да напиша историята за големи хора и времена в един пост е идиотско, а и не съм човека, който има претенции да е учител по история.

    Ако не беше голямото име Алфа Ромео може би нямаше да има и Феррари. Феррари е работил за Алфа, състезавал се е с Алфа бил е и шев на Спортния отбор на Алфа.... това може да се прочете навсякъде....

    та когато казваме на някого "да не лети в небесата" нека да помислим какво знаем, какво сме видели и дали пък не може да си бъдем полезни и да научим нещо от другите....

    поздрави.....

    ОПИСАНИТЕ ПРИЗОВЕ никога не са били приоритет на Алфа Ромео...... знаеш ли какво си казваме като се качим в някой от колите на Звезди (коло 40 годишни) като караме с 200 по магистралата и дори със скорости по-висок отколкото 159-ките вдигат...." поне няма да боли и ще е бързо"

    п.с. Според описаните нужди на пича аз гласувам с две ръце за Опела!!!!
    Last edited by ne0; 07-01-2012 at 22:03.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #299
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Колко мъка има на тоя свят, някой си летят .... други си мислят че толко стабилно са се приземили че забравят че за да се изправиш трябва да паднеш Аре сега разсъждавайте - с едно съм съгласен от цялата тема - като пишете за история първо се убедете че това което пишете е така иначе става грозно и то много.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #300
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ако имаш малко понятие от офроуд ще ти светне лампата.
    Другото мега смешно е как чичкото вътре едва ли не се възмущава, че няма ръчка за заключване на диференциалите...
    Аз още преди две години правих тест на Х6 50i срещу Ленд Ровър Дискавъри на баира на делтапланеристите в Бистрица - който е чел темата във офроуд-форума, знае как Х6 накъса шортите на Дискавърито, което се качи от третия опит (наклона там е над 45%), като нарочно дори спрях (и тръгнах) на най-стръмното, докато ровъра успяваше само със засилка.

    Както и да е, джиткам си днес с това бръмбъзлъче из глибокия сняг









    (на заден план е оная тройка, дето май ще си остане пред нас, докато се стопи снега, днес пак я мъчиха и нищо не стана)


    и както си карах, виждам тая напудрена А8 куатро (пардон, Бентли Континентал Флаинг Спър) нещастно изоставена от собственика си в снега (около колата имаше и доста следи от токчета). Представяте ли си го горкия как е возил мадамата да и обяснява как неговата ВАГ-лимузина (щото това е платформата и на Файтон) била с куатро и разбииш ли върви като танк по снега....













    Между другото, нисанчето върви страховито - 1,6 турбобензинка 190 к.с. и двойно задвижване с променлив вектор на тягата като при Лансер Ево 10

    Ето как работи, образно казано има два халдекса вместо един - на всяка задна полуоска по един. И наистина функционира перфектно - в завоите подава мощност само към външното задно колело и се "самозавърта" в завоя

    http://www.youtube.com/watch?v=kzqRmwFg70M
    Last edited by pinko; 07-01-2012 at 21:44.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •