View Poll Results: Избор между :

Voters
155. You may not vote on this poll
  • Alfa Romeo 159 2.4 TI

    77 49.68%
  • BMW 530 xd

    51 32.90%
  • Audi A6 quattro

    12 7.74%
  • Opel insignia 4x4 2.0cdti

    15 9.68%
Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 306

Thread: Помогнете ми при избор на 159 TI vs BMW 530xd и Ауди А6 3.0 quattro

  1. #16
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Разумът ми казва БМВ,а сърцето Алфа
    Преди години си купих Вектра,а минеше ли 156 ми откъсваше сърцето и не мина много време и си я купих.Сега с тази покупка вече искам да карам тази кола поне 5 години и държа вече на качеството отколкото на визия.За качество като става въпрос искам да споделя някои лични впечетления. Преди около 4 месеца се наложи да закарам братовчед ми до летището в Букурещ и го оставих там и се върнах с колата му,която е Ауди А6 2,5 тди автоматик. Бе как не чух едно поскърцване едно тропане от купето и хем колата е на 300000 + 97 година и нито внимава като мене колата на слънце ли е останала или не пък не. Тогава карах за пръв път автоматик наистина е голям кеф. По късно се повозих в БМВ пак старо и вътре пак е същата работа няма скърцане никаде. Преди месец карах колата на бъдещия баджанак Астра 2009 не потропва за сега но като й докосна пластмасите и почват да поскърцват и е въпрос на време
    Та затова питах дали при алфата ТИ модификацията е коригирано интериорният проблем на алфите.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ziko View Post
    Разумът ми казва БМВ,а сърцето Алфа
    Преди години си купих Вектра,а минеше ли 156 ми откъсваше сърцето и не мина много време и си я купих.Сега с тази покупка вече искам да карам тази кола поне 5 години и държа вече на качеството отколкото на визия.За качество като става въпрос искам да споделя някои лични впечетления. Преди около 4 месеца се наложи да закарам братовчед ми до летището в Букурещ и го оставих там и се върнах с колата му,която е Ауди А6 2,5 тди автоматик. Бе как не чух едно поскърцване едно тропане от купето и хем колата е на 300000 + 97 година и нито внимава като мене колата на слънце ли е останала или не пък не. Тогава карах за пръв път автоматик наистина е голям кеф. По късно се повозих в БМВ пак старо и вътре пак е същата работа няма скърцане никаде. Преди месец карах колата на бъдещия баджанак Астра 2009 не потропва за сега но като й докосна пластмасите и почват да поскърцват и е въпрос на време
    Та затова питах дали при алфата ТИ модификацията е коригирано интериорният проблем на алфите.
    тея заблуди, че различните модификации са с различно качество на изработка не знам откъде ги имаш

    ти = различен дизайн на седалките, различен волан, 1-2 материала по-различни

    не си мисли, че разликата между лусо и ти е като при нормална петица и м5-ца

  3. #18

    Default

    незнам откъде се пишат неща за които микои не знае.колегата е писал за разлика в седалките на ти и др.сега ще ви напиша 4е разликата от 159 и 159 ти е много голяма. като за на4ало ТИ се нари4а турист интернационале-тоест спортният отдел на алфа ромео.като запо4нем от спира4ните агрегати,ока4ване ,вътрешен и вънсшен интериор и свършим до двигателя .А,и виж разликата в цените??? колеги ,аз не мога да разбера уж сте в форум за алфа ,а пишете за опели ,бмв и други.То да си притежател на алфа е страст която или я имаш или я нямаш...а за ти ти казвам 4е минаваш покраи бмв 530 д като спряло...

  4. #19
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Инсигния Комби или 159 Вагон, другите идват нанагорно с поддръжката, по-скъпи са, но пък и държат цена на старо заради нагласите на бай ви Ганя. Аз лично гласувах за Опела, щото четох, че ще ставаш семеен или ще ти се ражда чааве , а тогава ще ти се налага да возиш много багаж.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #20

    Default

    Момчета, моля ви, нека слезнем на земята....
    За 30'000лв. аз не виждам никакъв друг логичен избор освен '535d'
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #21
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Що, кво и е на Инсинията?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Що, кво и е на Инсинията?
    На мене ми прилича на Пасат Така как сме подкарали да включиме и C5, новата Лагуна и т.н.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #23

    Default

    Имам впечатления от А6 има возия, която е несравнима, а като изработка няма какво да се коментира. Всичко, което започва със 6 е хубаво, а още повече за дълъг път. Примерно това, предполагам, че малко по евтино можеш да я намериш
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  9. #24
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    535 не е много добро като мотор ,ма 530 е желязен автомобил и ако е 4х4 това е може би най добрата кола която се произвежда за момента, джоистик Х драив просто няма слаба страна
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #25
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момчета, моля ви, нека слезнем на земята....
    За 30'000лв. аз не виждам никакъв друг логичен избор освен '535d'
    Аз пък виждам. Инсигнията ако си с 2 деца примерно и всеки месец се харчат трицифрени суми за тях - дрехи, училище, храна, памперси и квото се сетиш е доста по-достъпна, логична и разумна като избор. Ако си ерген и всеки лев си е за теб ок за БМВ-то.
    Last edited by DiStefano; 01-01-2012 at 17:05.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Чета, чета и все повече се обеждавам, че не трябва да пиша но...
    За колегата marian.todorov TI - означава turismo internazionale и няма нищо общо със спортния отдел на Алфа. Има обаче много общо с автомобили подготвяни за участие в специлната клас или категория създадена от Италианците която се е наричала - turismo internazionale ако не се лъжа през 1930 година.

    Да почнем със 159 в която TI пакета е опция и може да бъде сложена на всеки един мотор даже и най-слабия при желание на собственика.
    Външната разлика не е особено голяма едни прагове и различни пружини и общо взето това е всичко даже при новите модели и огледалата вече не са сиви (не се заблуждавайте, че са метални всъщност са пластмаса доста скъпа)
    В интериора има разлика със стандартната 159 но само в седалки, волан, уреди и при новите модели тавана и конзолата.
    19 цоловите Джанти са екстра иначе всичко си е като при стандартната.
    Мися, че и брембо апаратите са еднакви при по-високото изпълнение но при ТИ са червени с логото на Алфа.

    И все пак човека иска съвет и е съвсем нормално да дискутираме и други автомобили тук от изброените аз бих взел 2,4 ТИ само защото има ИНДИВИДУАЛНОСТ!
    EX 156 1.6 TS

  12. #27
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Каква е разликата м/у феновете на БМВ и Алфа Ромео.

    Когато някой "фен" реши да си купи БМВ, всички викат "давай това е най-хубавия избор".

    Когато алфист реши да си купи Алфа Ромео, то той я купува ВЪПРЕКИ, че всички му казват да не я купува...


    Знам само едно. Щом до сега си карал Алфа Ромео, то има много голям шанс да се разочароваш от това да се качиш на БМВ,Ауди или Опел...и все да си викаш и мислиш "да се е*ъ в тиквата...заради някакви дреболийки зарязах истинската любов..."

    Успех и ти пожелавам нищо да не те тормози и притеснява, когато станеш собственик на следващия си авотмобил
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by marian todorov View Post
    незнам откъде се пишат неща за които микои не знае.колегата е писал за разлика в седалките на ти и др.сега ще ви напиша 4е разликата от 159 и 159 ти е много голяма. като за на4ало ТИ се нари4а турист интернационале-тоест спортният отдел на алфа ромео.като запо4нем от спира4ните агрегати,ока4ване ,вътрешен и вънсшен интериор и свършим до двигателя .А,и виж разликата в цените???.
    я не говори на изуст

    разликата между ТИ и луссо при 159 е чисто визуална с изключение на по-ниското и твърдо окачване
    Last edited by Stoyan Georgiev; 01-01-2012 at 17:36.

  14. #29
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    Чета, чета и все повече се обеждавам, че не трябва да пиша но...
    За колегата marian.todorov TI - означава turismo internazionale и няма нищо общо със спортния отдел на Алфа. Има обаче много общо с автомобили подготвяни за участие в специлната клас или категория създадена от Италианците която се е наричала - turismo internazionale ако не се лъжа през 1930 година.

    Да почнем със 159 в която TI пакета е опция и може да бъде сложена на всеки един мотор даже и най-слабия при желание на собственика.
    Външната разлика не е особено голяма едни прагове и различни пружини и общо взето това е всичко даже при новите модели и огледалата вече не са сиви (не се заблуждавайте, че са метални всъщност са пластмаса доста скъпа)
    В интериора има разлика със стандартната 159 но само в седалки, волан, уреди и при новите модели тавана и конзолата.
    19 цоловите Джанти са екстра иначе всичко си е като при стандартната.
    Мися, че и брембо апаратите са еднакви при по-високото изпълнение но при ТИ са червени с логото на Алфа.

    И все пак човека иска съвет и е съвсем нормално да дискутираме и други автомобили тук от изброените аз бих взел 2,4 ТИ само защото има ИНДИВИДУАЛНОСТ!
    Колега както казваш ти няма лошо да дискутираме ,и после момчето като прочете нашите мнения ,ще си направи верния избор.Значи 159 2.4 просто няма място за сравнение с БМВ защото е просто различен автомобил ,като концепция ,а именно едната кола Алфата е мотор с ремък ,напречно разположен с предно предаване и всичката тежест пада върху ,,здравата,, и предница. БМВ то е верижен мотор ,надлъжно разположен със задно предаване.
    Само разликите до тука правят БМВ то много по истинската кола в случая.
    За индивидуалност едно БМВ М пакет не отстъпва по нищо на 159 ТИ .Защото няма как да се сравнява ТИ алфа с нормалното БМВ не е коректно.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #30

    Default

    абе хора, ТИ вмомента няма нищо общо с ТИ преди, сегашното ТИ е ниво на оборудване + 2 екстри големи джанти с по-ниско/твърдо окачване?!

    ТИ може да ти е дори 1.9жтдм 8 клапана - 120 коня

    истинска М-ка, а не само с визуалния пакет е в съвсем друга лига на показатели и сравнението е безпредметно
    Last edited by Stoyan Georgiev; 01-01-2012 at 17:54.

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •