Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: Залепване на Гума

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Залепване на Гума

    Здравейте колеги,

    Та на Нова година като тръгнах за мястото и за да стане по интресно нацелих пак 1 кратер на пътя с остър ръб и спуках чисто новата ми предна лява гума нерви и т.н. в крайна сметка си изкарах новата година както трябва, и на другия ден така огледах гумата на първо четене от мен гумата е спукана отстрани при удара с острия ръб на дупката се е пробила(отлепила част от гумата такаче да стигне до нашивката) острани гумата и се вижда нашивката отвърте( В момента нямам снимка , утре мога да добавя ако има нужда). Та сега се чудя и аз какво да правя , 135 лева дадох за тази гума която е на има няма месец , сега още 135 за друга ще стане доста и се чудя дали да я залепя? И въпросите ми са главно , ако няякой е правил такава манипулация , дали му е вършило работа и е надеждно?
    Поздрави и за много години
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2

    Default

    Откажи се,дори и да стане ще започне да бие от вулканизацията,а за предна може и да тресе,вибраций и е доста вероятно да гръмне при висока скорост или дупка отново.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    като е нова няма ли гаранция или не важи гаранцията от дупки ако е така е много лошо
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  4. #4
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by dani_alfata View Post
    като е нова няма ли гаранция или не важи гаранцията от дупки ако е така е много лошо
    Да бее... а не важи ли и за пирони?!
    Колега, никога няма да му признаят гаранцията.


    Иначе, ако колата има застраховка има възможност да си вземеш парите от застрахователя, но ти трябва протокол за птп от кат...
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  5. #5
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Walker View Post
    Да бее... а не важи ли и за пирони?!
    Колега, никога няма да му признаят гаранцията.


    Иначе, ако колата има застраховка има възможност да си вземеш парите от застрахователя, но ти трябва протокол за птп от кат...
    Те катаджиите дойдоха след 2 часа на мястото аз вече бях започнал да празнувам никакъв протокол не ми написаха а и нямаха и да ми напишат , защото ги знаем какви са... Ами ок значи се отказвам от лепенето и отново Благодаря на моято скъпа мила родина , която освен , че ми докара доста нерви на връх Нова година , ами и обеднях заради нея с 270 лева , после плащай данъци за пътища и винетки само им даваш а нищо не получаваш и си оправяш колата сам, а същност нямаш никаква вина, карах бавно изобщо не се спука гумата от удара ами от ръба на дупката... ами иди я виж кишево навссякъде дупките са пълни я със снях я с вода, ама това е за 2ри път ми се случва , вече сериозно ще си помислям дали да пътувам извънградско при дъжд, като запълни дупките и става грозно
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Здравейте колеги,

    Та на Нова година като тръгнах за мястото и за да стане по интресно нацелих пак 1 кратер на пътя с остър ръб и спуках чисто новата ми предна лява гума нерви и т.н. в крайна сметка си изкарах новата година както трябва, и на другия ден така огледах гумата на първо четене от мен гумата е спукана отстрани при удара с острия ръб на дупката се е пробила(отлепила част от гумата такаче да стигне до нашивката) острани гумата и се вижда нашивката отвърте( В момента нямам снимка , утре мога да добавя ако има нужда). Та сега се чудя и аз какво да правя , 135 лева дадох за тази гума която е на има няма месец , сега още 135 за друга ще стане доста и се чудя дали да я залепя? И въпросите ми са главно , ако няякой е правил такава манипулация , дали му е вършило работа и е надеждно?
    Поздрави и за много години

    Лепенка от вътре и вътрешна гума. Аз преди месец срязах предната гума от страни и... така си реших проблема.
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  7. #7

    Default

    Ще използвам момента да се оплача и аз ,за 2 седмици изкривих 2 джанти десни предни.Направо съм бесен,че не мога да направя нищо.Първия път удара беше толкова жесток ,че гумата спадна от кривината.Интересното е че гумата(клебер) оцеля и двата пъти без никакви видими повреди.Иначе и аз мисля, че варианта с вътрешна гума е по -безопасен
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Не е "по-безопасен" а е "малко по-малко опасен". За мен има голяма разлика. Безопасния начин е с нова гума, а перфектния начин е с нови две гуми за да не са различно износени.

  9. #9
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Каското изплаща щети по гумите и БЕЗ протокол от КАТ. Трябва обаче да звъннеш директно на тяхна мобилна група и да дойдат на мястото на инцидента, (така са ми изплатили вече 2 гуми) т.е. май при теб тва вече няма как да стане...
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  10. #10

    Default

    Момчета и момичета,не се излагайте!
    Ако не са наранени теловете на борда,с топла вулканизация на преса колкото и да гледате няма да видите къде е лепена.
    Процедурата е между 40-60лв.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Според мен да опиташ с вулканизация. Аз имах подобна случка показалеца ми минаваше през гумата. Вулканизация, баланс и газ.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Не е "по-безопасен" а е "малко по-малко опасен". За мен има голяма разлика. Безопасния начин е с нова гума, а перфектния начин е с нови две гуми за да не са различно износени.
    Хм, перфектно... кат неще една нова гума - да си купи две...
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  13. #13
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Момчета и момичета,не се излагайте!
    Ако не са наранени теловете на борда,с топла вулканизация на преса колкото и да гледате няма да видите къде е лепена.
    Процедурата е между 40-60лв.
    Е ако е 40 лева по може ама то ако е 60 колега , аз по - добре да дам още 60 и да си купя нова ... верно е пак , че е 2 пъти по ефтино ноо , аз мислих , че е около 20тина лева , трябва да ида да проверя тия дни, но не съм станал от масата да се разходя ...

    ---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 13:44 ----------

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Според мен да опиташ с вулканизация. Аз имах подобна случка показалеца ми минаваше през гумата. Вулканизация, баланс и газ.

    Поздрави
    Я кажи колко км си карал с тази гума и каква е максималната скорост която си дигал с нея?

    ---------- Post added at 13:46 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Аз казвам какъв е перфектния начин, не карам никого да го прилага. Ако гумите ти са различно износени товариш едната страна (главина, карета, и т.н.) повече.
    Е тя е на има няма 1 месец от тоя 1 месец съм карал 2к МАКС даже е много , превъртял съм 2 пъти гуми с тях , но си прав сигурно е износена няма как , нооо човек 2 нови направо ще фалирам

    ---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Каското изплаща щети по гумите и БЕЗ протокол от КАТ. Трябва обаче да звъннеш директно на тяхна мобилна група и да дойдат на мястото на инцидента, (така са ми изплатили вече 2 гуми) т.е. май при теб тва вече няма как да стане...
    Нямам каско колега , в Хасково съм все пак и Пловдив айде градовете не са чак толкова големи , че да си правя каско за всяка драскотина преценил съм си , че тия 300 лева мога да ги спестя и на 3-4 години да си боядисвам броните

    ---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ще използвам момента да се оплача и аз ,за 2 седмици изкривих 2 джанти десни предни.Направо съм бесен,че не мога да направя нищо.Първия път удара беше толкова жесток ,че гумата спадна от кривината.Интересното е че гумата(клебер) оцеля и двата пъти без никакви видими повреди.Иначе и аз мисля, че варианта с вътрешна гума е по -безопасен
    И аз така най ме е ЯД , че не мога да направя нищо , просто плащаш и пиеш 1 студена вода
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Каското изплаща щети по гумите и БЕЗ протокол от КАТ. Трябва обаче да звъннеш директно на тяхна мобилна група и да дойдат на мястото на инцидента, (така са ми изплатили вече 2 гуми) т.е. май при теб тва вече няма как да стане...
    На мен също ми платиха 1 гума заради дупка по каско.

    Но и аз съм на мнение след като са ти нови гумите си вземи само 1 пак нова и готово.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  15. #15
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    На мен също ми платиха 1 гума заради дупка по каско.

    Но и аз съм на мнение след като са ти нови гумите си вземи само 1 пак нова и готово.
    Май така ще направя , а спукана какво да я правя Ако мога по ефтино освен да я залепя и да я продам като 2ра рака знам ли ?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •