Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Имате ли добро парно?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default Имате ли добро парно?

    Здравейте колеги с ГТВ-та, въпроса ми е как ви е парното в тези студени дни. На мен ми се струва че е доста слабичко парното.

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by VET View Post
    Здравейте колеги с ГТВ-та, въпроса ми е как ви е парното в тези студени дни. На мен ми се струва че е доста слабичко парното.
    Моето е направо.....все едно съм с печка
    Не е истина колко е топло.

  3. #3
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Парното е доста силно ,но никога не мога да го регулирам като хората. Или е студено ,или е адската жега.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    ...
    Last edited by _power_; 04-01-2012 at 13:27.

  5. #5
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Зимата колата не е излизала, но е имало студени дни в които съм я карал и парното е доста силно, климатика също работи много добре.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Явно ще свалям радиаторчето, защото просто парно все едно нямам. Колата си загрява нормално, в интерес на истината държи около 2мм преди 90С, но пък смятам че просто датчика лъже, защото перката пък се включва на 90, а вероятността и двата датчика - този на радиатора и този за температурата да са еднакво умрели, ми се струва малко вероятно. Пък и обикновено ключа на радиатора умира в обратната посока - по-скоро закъснява с включването. Продухвах радиаторчето с вода под налягане и си има нормален дебит, и тече чиста вода, но въпреки това, топло се усеща само когато колата е напълно загряла и вентилатора е на 3. Интересното е че на 1 и 2 вентилатора духа студено въпреки че колата е загряла.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Тъй като моторчето е мъртво, блокирах клапата в постоянно отворено положение. Мислиш, че ще се подобрят нещата ако върти само вътрешния ли? Ритмото ми при отворена клапа, ще ме умори от жега, а радиатора не е по-голям. А и при циркулация само на вътрешния въздух, при други автомобили ми е правило впечатление, че се запотяват стъклата.

  8. #8
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    От левия край на радиатора(на парн.)има кранче,свали го и го провери да не е запушено,много е лесно или първо виж дали жилото го отваря и затваря от край до край успех

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Това вече го правих. И кранчето и жилото си работят адекватно.

  10. #10
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    А маркучите към парното провери ли ги?да не са запушени

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    И маркучите са ОК, защото ги откачих от термостата и първо в единия а после и в другия подавах вода от чешмата с маркуч и си имаше добър дебит и в двата случая.

  12. #12
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Ами то стана егати научкването ама от растояние е така,провери жилото и клапата на средната врътка(тази за топло и студено)виж като я въртиш дали клапата отваря и затваря ако всичко това е о-кей за мен това вече е запушен радиатор на парното

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by VET View Post
    И маркучите са ОК, защото ги откачих от термостата и първо в единия а после и в другия подавах вода от чешмата с маркуч и си имаше добър дебит и в двата случая.
    Като са ОК като загрее колата и двата ли са топли? И още един въпрос коя фаза ти е ГТВ-то?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Като са ОК като загрее колата и двата ли са топли? И още един въпрос коя фаза ти е ГТВ-то?
    1 ва .

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Ами 1995 година е колата, и да като загрее, и двата са топли, но горния е по-топъл. Горния имам в предвид при термостата. Хвалих я хвалих я тая кола във фиат форума че е по-добра от Купето на Фиат, пък тя напоследък само ме дразни. От две седмици пищи пистовия ремък и не мога да хвана коя ролка е. Смених и ремъка, и точно след 15 мин, пак се разпищя. Смених малката ролка на обтегача, лагерите на алтернатора, лагера на климатика, само голямата неподвижна ролка не съм сменил още, но пък тя е единствената която се върти мазно и без луфт, за разлика от сменените до тук. Нещо бие според мен някъде, защото като намокря ремъка и воя изчезва, което значи че някъде се получава приплъзване според мен. Днес ако ми остане време ще си направя още един експеримент и ще видя какво ще стане.
    А радиаторчето явно ще го свалям.

    Лек и успешен ден

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •