Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: DLR - дневни светла на Алфа Ромео 159

  1. #31
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Аз съм го направил с едно реле за двата леда, и без плюс от мигач, работи перфектно.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #32
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Докато се рових кое реле и кой бушон за какво е, за +12V към DRL, неможах да намеря бушон номер F24 от кутията до акумулатора, чий го държи там
    Тук съм постнал owner manual, та този бушон може да се види на страница 213.

    После гледах и един "комшия" как ги инсталира и "учудващо" и той от там взема +12V

    https://www.youtube.com/watch?v=FD-8tkq_Bi8
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да разбирам, че F24 го няма в гнездото? С ръчни скорости ли си? Ако да, най-вероятно го няма, защото според Е-learn този бушон е за управлението на автомата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да разбирам, че F24 го няма в гнездото? С ръчни скорости ли си? Ако да, най-вероятно го няма, защото според Е-learn този бушон е за управлението на автомата.
    Да, с ръчни съм и мисля че мернах бушон в гнездото. Значи става перфектно, като нямам автомат да управлявам
    Мисля, че кабелът за +12 може да се прекара от кутията, през едната гофрирана тръба и ще излезе точно пред левият фар.
    Last edited by Neokill; 31-05-2018 at 16:18.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ползвай 5 амперов предпазител за дневните. Аз лично много мразя да буча кабели в гнездата на предпазителите и поради това бих направил връзката на съответния конектор (конектор "A" пин 7 или 8 ) на гърба да модула:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Направих си дневните с двуцветните китайски крушки и мой контролер, който ги пали, когато моторът заработи.



    При включване на габарити или къси/дълги светлини (оригиналните крушки на габаритите съм ги разкарал), светят на 20% от мощността си:



    заедно с късите (55W ксенон):



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Захранване съм взел от Игнишън релето. Сложих си и прекъсвач,за да мога да светят габаритите самостоятелно,защото ми правят въртели на прегледа.
    Някой може ли да ми препоръча сервиз за това упражнение или някой тук, който го е правил и му се занимава

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Упражнението е много лесно.

    1 - Изключват се оригиналните крушки за мигачи от цоклите им и се изваждат от гнездата им.

    2 - На тяхно място се поставят двуцветните LED крушки

    3 - Китайските цокли се включват в празните цокли за мигачите

    4 - На тънките черни проводници от двуцветните крушки се подава +12V след контакт.

    Ако искате да ги гасите, прекарвате въпросните +12V през ключе.

    Last edited by ecotronic; 04-07-2018 at 22:27.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Някой може ли да ми препоръча сервиз за това упражнение или някой тук, който го е правил и му се занимава
    Доста хора са го правили,въпроса е дали ще се намери някой желаещ да удари едно рамо. Надявам се да откликне някой, който ще го направи като хората, а не да бучне плюса някъде си и да светят тия крушки нон-стоп.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Упражнението е много лесно.

    1 - Изключват се оригиналните крушки за мигачи от цоклите им и се изваждат от гнездата им.

    2 - На тяхно място се поставят двуцветните LED крушки

    3 - Китайските цокли се включват в празните цокли за мигачите

    4 - На тънките черни проводници от двуцветните крушки се подава +12V след контакт.

    Ако искате да ги гасите, прекарвате въпросните +12V през ключе.

    Еко, явно колегата иска да го направи някой, който е препипвал нещата вече и да знае какво прави. Ако иска и някоя функция изискваща гасене /пускане в определени случаи, то ще има нужда от реленце, контролер и т.н..... Та наистина е по-добре ако се намери желаещ в сезона на дините сме, срещу шише мастика, все ще откликне някой
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Имам следното питане. И аз взех този тип DRL за дневните светлини но ми се иска да получа следния резултат. Искам да ги направя да светяп единствено ако копчето за фаровете е пуснато на autо, а на нулево полужение да не свети нищо. Питането ми е следното: дали някой го е правил и знае как да го направя и аз. Дали при смръчаване автоматично ще се пуснат фаровето и съответно обратния вариант. И дали ако потърся захранването на точно тази позиция на лостчето ще мога да го ползвам за захранване на DRL-а. И последно теябва ли да слагам някакво реле или само да ползвам плюсовия кабел с бушона който е в комплекта. Благодаря предварително и само да кажа че имам някакви познания за да го направя сам но не съм спеч или ел техник,така че с по прости думи 😂

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако правилно съм те разбрал, искаш дневните да се палят само, когато ръчката е на положение "auto" и да гаснат щом сензорът запали габаритите.

    Ако е така, можеш да го направиш с 2 релета. При положение "auto" ръчката комутира шаси към извод на боди компютъра. Можеш да ползваш този извод за да включва реле, управлявано по шаси, което ще захранва дневните. +12V които се комутират от това реле ще прекараш през нормално затворен контакт на второ реле, което пък ще се управлява с + от габаритите.

    Добре е обаче, преди да се прави, каквото и да било да се премери напрежението на въпросния извод на боди компютъра, когато режимът "auto" не е включен. Ако се измери напрежение под +12V, е добре първото реле да бъде електронно. Т.е - с високоомен вход.

    Изобщо - варианти за управление на дневните, колкото искаш. Аз обаче смятам, че най-добрият е те да се палят автоматично, когато моторът заработи. Оттам нататък могат да се направят да гаснат с пускането на габаритите (ръчно или автоматично). Това изключва вероятността да забравиш да ги включиш и така да отнесеш някоя глоба.
    Last edited by ecotronic; 06-07-2018 at 12:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако правилно съм те разбрал, искаш дневните да се палят само, когато ръчката е на положение "auto" и да гаснат щом сензорът запали габаритите.

    Ако е така, можеш да го направиш с 2 релета. При положение "auto" ръчката комутира шаси към извод на боди компютъра. Можеш да ползваш този извод за да включва реле, управлявано по шаси, което ще захранва дневните. +12V които се комутират от това реле ще прекараш през нормално затворен контакт на второ реле, което пък ще се управлява с + от габаритите.

    Добре е обаче, преди да се прави, каквото и да било да се премери напрежението на въпросния извод на боди компютъра, когато режимът "auto" не е включен. Ако се измери напрежение под +12V, е добре първото реле да бъде електронно. Т.е - с високоомен вход.

    Изобщо - варианти за управление на дневните, колкото искаш. Аз обаче смятам, че най-добрият е те да се палят автоматично, когато моторът заработи. Оттам нататък могат да се направят да гаснат с пускането на габаритите (ръчно или автоматично). Това изключва вероятността да забравиш да ги включиш и така да отнесеш някоя глоба.
    Благодаря за изчерпателния отговор. Ще ги направя само през едно реле както си показал по нагоре с + от габаритите. Този вариант май е най прост като за мойте способностти. Пак благодаря 👍👍👍

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •